Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

„WŁOSCY ŚWIĘCI ZE SZCZYPTĄ SZWAJCARII”

WERONA – SIRMIONE – TRASA DOLOMICKA – PASSO PORDOI – CORTINA DI AMPEZZO – PADWA – FLORENCJA - ORVIETO - RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – PIZA – PARK NARODOWY CINQUA TERRE – MORZE LIGURYJSKIE – LA SPEZIA – RIMAGGIORE – MANAROLA – TIRANO – BERNINA EXPRES – SANKT MORITZ – DAVOS - CHUR

…..wszystkich, którzy mają ochotę modlić się w świętych niecodziennych miejscach, zobaczyć urzekające krajobrazy, błękitne morze, niesamowite jeziora, zapierające dech w piersiach Dolomity zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Włoch i Szwajcarii. Zobaczymy dwa kraje, które podzieliły się wspaniałymi górskimi widokami. W tych niezwykłych miejscach pragniemy modlić się, dziękować, przepraszać i prosić o wszelkie łaski. Pielgrzymując po „włoskim bucie” poznamy między innymi postać Świętego Patryka, Świętego Antoniego. Oddamy cześć naszemu wielkiemu rodakowi – Janowi Pawłowi II przy jego grobie, przypomnimy sobie tą lekcję godności i pokory, której nam udzielił odchodząc na ołtarze Świętych. A na Monte Cassino oddamy należytą cześć odważnym i bohaterskim rodakom z armii Andersa. Nawiedzimy także niesamowitą katedrę w Orvieto skąd pochodzi tradycja Święta Bożego Ciała. W Pizie będziemy podziwiać Krzywą Wieżę i Plac Cudów a w Weronie spotkamy się z ukochaną parą. Zobaczymy kolorowe miasta Cinqua Terre a na koniec pokonamy bajkowe przełęcze panoramicznym pociągiem jadąc do Szwajcarskiego kurortu Sankt Moritz.

TERMIN: 6.07 – 15.07.2020r.

Dzień 1. (6.07.2020)

Zbiórka uczestników około 2.00, wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię. Przyjazd do Sanktuarium w MARIAZELL w Austrii. Jest to jedno z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich Mater Gentium Slavorum zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Msza Święta. Następnie przejazd do Włoch zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. (07.07.2020)

Przejazd do WERONY. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście rzymski amfiteatr - Arena, Piazza Bra do Casa Capuletti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii, ściana życzeń miłosnych. Msza Święta. Następnie przejazd nad JEZIORO GARDA – największe jezioro we Włoszech, do SIRMIONE. Rejs stateczkiem po jeziorze. Potem spacer urokliwymi uliczkami miasteczka z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3. (08.07.2020)

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyprawa w DOLOMITY. Przejazd autokarem przez najpiękniejsze zakątki górskie słynną SZOSĄ DOLOMICKĄ. Droga biegnie przez najbardziej widokowe obszary Dolomitów. Zakręty, serpentyny, przełęcze, malownicze wioski i niecodzienne wysokości. Składa się na nią ponad 100 km ostrych zakrętów, stromych podjazdów i zjazdów malowniczo wpisujących się w bezmiar przestrzeni magicznych gór, starych zamków tworzących przepiękna scenerię. Szosa Dolomicka osiąga swój najwyższy punkt 2239 m.n.p.m na przełęczy Passo Pordoi. Po drodze liczne przerwy na zdjęcia a dla chętnych wyjazd kolejką na TERAZZA TERRA DOLOMITI na wysokość ponad 3000 m.n.p.m skąd roztacza się niesamowita panorama na góry w tym na Marmoladę – górę która nazywana jest „królową Dolomitów”. Jej wysokość to 3343 m.n.p.m. i stanowi najwyższy szczyt Dolomitów. Po południu wizyta w PADWIE. Krótki spacer po starym mieście przepiękny rynek - Piazza delle Erbe, średniowieczny ratusz miejski. Wizyta w Bazylice Świętego Antoniego. Msza Święta. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. .

Dzień 4. (9.07.2020)

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Zwiedzanie wraz z lokalnym przewodnikiem wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Następnie przejazd do ORVIETO i wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z BOLSENY. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Bożego Ciała. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. (10.07.2020)

Śniadanie. Przejazd do wiecznego miasta RZYM. Spacer z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Colosseum(z zewnątrz), Kapitol, Forum Romanum, Piazza Navona, Panteon. Czas wolny. Msza Święta w Bazylice Świętego Pawła za Murami. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6. (11.07.2020)

Śniadanie. Wizyta w WATYKANIE. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Czas wolny. Następnie przejazd do CASSINO. Wyjazd na wzgórze MONTE CASSINO miejsca skropionego krwią polskich żołnierzy, którzy jako jedyni przełamali niemiecką obronę w czasie II Wojny Światowej i otworzyli Aliantom drogę do Rzymu. Zwiedzanie opactwa Benedyktynów, które swoją historia sięga 529 roku. Wizyta i Msza Święta na polskim cmentarzu wojskowym – złożenie kwiatów. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7. (12.07.2020)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd nad morze odpoczynek plażowanie. Następnie udamy się do PIZY – miasta położonego urokliwie nad rzeką Arno. Spacer po przepięknej STARÓWCE. Zobaczymy sławną KRZYWĄ WIEŻĄ, POLE CUDÓW, KATEDRĘ, której początki sięgają XII wieku, BAPTYSTERIUM, na którym można zobaczyć niesamowitą mieszankę kilku stylów architektonicznych. Po zwiedzaniu czas wolny w centrum miasta. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. (13.07.2020)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LA SPEZIA miasteczka położonego na zachodnim wybrzeżu Włoch do PARKU NARODOWEGO CINQUE TERRE w którym znajduje się pięciu niesamowitych pocztówkowych miasteczek zlokalizowanych na stromych, klifowych brzegach MORZA LIGURYJSKIEGO. Następnie przejazd widokowym pociągiem z LA SPEZIA do RIOMAGGIORE – pięknego miasteczka, krótka przerwa na zwiedzanie, potem jeszcze wizyta w MANAROLA i powrót do LA SPEZIA. Te przepiękne miejsca znajdują się na Światowej Liście UNESCO. Potem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9. (14.07.2020)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do TIRANO – włoskiego nadgranicznego miasta skąd wszyscy chętni wyruszą w bajkową podróż pociągiem panoramicznym Bernina Express, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do SANKT MORITZ. Kolej prowadzi przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów alpejskich. Pociąg wspina się na ponad 2000 m n.p.m., od palm we włoskim Tirano do ośnieżonych szczytów alpejskich. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą od pełnego słońca i palm regionu Ticino przez górskie przełęcze i wiecznie ośnieżone szczyty alpejskie do DAVOS (przejazd panoramiczny przez miasto). Miasto zyskało sławę jako uzdrowisko i ośrodek narciarski. Jest to też miejsce cyklicznych spotkań światowych przywódców. Przyjazd do CHUR, stolicy Gryzonii. Spacer po starym mieście należącym do jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w Szwajcarii: pałac biskupi, katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msza Święta. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.

Dzień 10. (15.07.2020)

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Uroczyste rozwiązanie pielgrzymki.

Cena 2399 PLN

(przy 43 osobach pełnopłatnych)

CENA ZAWIERA:

- przejazd komfortowym autokarem na trasie wycieczki

- 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej, klasa lokalna **/***, (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)

- wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji - według programu

- ubezpieczenie NNW i KL

- opieka pilota przewodnika

- opieka duszpasterska

- codzienna Msza Święta

CENA NIE ZAWIERA:

- obowiązkowe opłaty lokalni przewodnicy, bilety do zwiedzanych obiektów, słuchawki w Rzymie, bilety komunikacji miejskiej, ok. 135 Euro/os

- obowiązkowa taksa klimatyczna 12 Euro/os

- obowiązkowa, ustawowa składka na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY 10 PLN/os

- wypożyczenie zestawu Tour-Guide na okres trwania całej imprezy 15 EURO/os (do przemyślenia)

- fakultatywny przejazd Expresem Bernina 50 Euro/os

UWAGI:

- kolejność zwiedzania może ulec zmianie

- ilość kilometrów na całej wycieczce 5500.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Więcej informacji w zakrystii lub kancelarii u ks. Mirosława. (parafia św. Michała Arch. w Ostrowcu Św. )


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447684

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.