Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wspólnota Krwi Chrystusa (WKC), działająca przy naszej parafii obchodzi w tym roku 20 lecie powstania. Głównym punktem jubileuszu była uroczysta Msza święta, sprawowana w naszej kolegiacie 9 lutego.

Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Surowaniec CPPS, Misjonarz Krwi Chrystusa, moderator Wspólnoty w podregionie zamojskim do którego należy nasza parafialna WKC. Obecne były także animatorki Wspólnoty w podregionie i diecezji.

W okolicznościowej homilii ks. Krzysztof, zwrócił uwagę na istotę powołania człowieka. Powołania którego z jednym sposobów realizacji może być właśnie przynależność do Wspólnoty Krwi Chrystusa. Przypomniał także postać św. Kaspra del Bufalo, założyciela i patrona Wspólnoty.

Po homilii miał miejsce obrzęd przyjęcia do Wspólnoty dwóch nowych sióstr, które po odczytaniu prośby o przyjęcie, otrzymały z rąk księdza moderatora Statuty Wspólnoty oraz krzyżyk z symboliczną kroplą krwi, znak przynależności do WKC.

Po zakończeniu liturgii, wierni zgromadzeni tego dnia w Kolegiacie mieli możliwość ucałowania relikwii św. Kaspra.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na Sali "Michael". Wspólne świętowanie było okazją do spotkania naszej parafialnej Wspólnoty z członkami WKC z innych ostrowieckich parafii i nie tylko. Jubileuszowe spotkanie stało się okazją do wspomnień i podziękowań. Słowa wdzięczności za obecność Wspólnoty w życiu naszej parafii wyrazili m.in. ks. proboszcz J. Sarwa i ks. T. Lutkowski.

WKC w Polsce rozpoczęła swoją działalność w czasie stanu wojennego. Wspólnota, która zaczęła się na Zachodzie jako Bractwo, znalazła w Polsce żyzną ziemię i rozwinęła się w ruch odnowy Kościoła. Sytuacja ukrycia, w jakiej wówczas musiała tam wzrastać Wspólnota, sprzyjała realizacji i rozwojowi w duchu Soboru pierwotnego planu Założycieli co do współpracy pomiędzy kapłanami, braćmi, siostrami i świeckimi. Na początku współpraca ta dokonywała się z Siostrami Adoratorkami Krwi Chrystusa (ASC).

Wszystkich którzy chcieliby zapoznać się z duchowością Wspólnoty zapraszamy na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdą I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447976

Odwiedza nas 536 gości oraz 0 użytkowników.