Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W naszej ostrowieckiej Kolegiacie św. Michała Archanioła przeżywaliśmy dekanalny dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza. Tę ważną uroczystość przygotowali kapłani odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży i służbę liturgiczną: ks. Mariusz Wasil – wikariusz naszej parafii i jednocześnie rejonowy i dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży oraz ks. Piotr Sołdyga – wikariusz i opiekun LSO w naszej parafii.

Na tę uroczystość przybyli także księża opiekunowie z ostrowieckich parafii wraz z lektorami i ministrantami. O godz.10.30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził diakon Piotr Pudło z WSD w Sandomierzu wraz z dwoma klerykami: Krzysztofem Koziełem i Pawłem Kluskiem. Podczas adoracji kapłani z dekanatu posługiwali w konfesjonałach w sakramencie pokuty. O godz.11.00 została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, z udziałem kapłanów opiekunów, której przewodniczył ks. Mariusz. Słowo Boże wygłosił dk. Piotr, ukazując – przez przykład patronów dnia świętych męczenników wietnamskich – prostą, choć niełatwą, drogę do świętości dla każdego. Kierowane słowa głównie odnosiły się do ministrantów, którzy służąc przy ołtarzu, dla wielu ludzi – także dla rówieśników – stają się świadkami Jezusa Chrystusa. Święty to człowiek, który jest świadkiem nauki Jezusa Chrystusa, który stawia Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu, który potrafi kochać Boga, ale i wszystkich dokoła – mówił kaznodzieja.

Po homilii nastąpił obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów. Następnie zostały poświęcone alby oraz krzyże lektorskie. Wypowiadając słowa przyrzeczenia lektorskiego: Ja, ..... chcę wypełniać obowiązki lektora w Liturgicznej Służbie Ołtarza mojej parafii. Przyrzekam święte czynności lektora  wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. Ponadto przyrzekam troszczyć się o stan łaski Bożej w mojej duszy, a także żyć według głoszonego Słowa Bożego, każdy z nich potwierdził gotowość szczerego pełnienia posługi lektorskiej. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy uczestnicy dnia skupienia przeszli do sali „Michael” na dalszą część spotkania, aby wspólnie dzielić się radością i świętować przy wspólnym stole.

Życzymy wszystkim radości w służbie przy Ołtarzu Pańskim, bo być może któryś z nich w przyszłości zostanie kapłanem Jezusa Chrystusa...


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447939

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.