Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

"Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!"

Dzień, w którym świętuje cała POLSKA i zjednoczona na modlitwie z radością śpiewa w Hymnie Te Deum Laudamus "Tobie Panu wieczna chwała" za 100 lecie Niepodległości jest też szczególnym dniem dla naszej Parafii z racji uroczystego odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 10:30 sprawowaną w Intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, z udziałem przybyłych kapłanów z naszego dekanatu. Tuż przed rozpoczęciem Mszy św. dwoje naszych Parafian - 100-letnia p. Stanisława Gryz i urodzona w tym roku Hania Rokośny wraz z rodzicami, odsłonili tablicę pamiątkową, którą następnie pobłogosławił ks. Biskup. Tablica znajduje się w kruchcie kolegiaty. Po poświęceniu rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Na wstępie st. insp. Dariusz Kaszuba ze Związku Strzeleckiego oraz Dyrektor I LO im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, przekazał księdzu Biskupowi "Ogień Niepodległości", który dotarł do Polski z Kostiuchnówki na Ukrainie, miejsca bitwy Legionów Polski. W uroczystej Eucharystii wzięli udział także parlamentarzyści, władze miasta i powiatu, poczty sztandarowe, uczniowie szkół, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, oraz licznie przybyli parafianie. Uroczystą Mszę ubogacił śpiewem nasz parafialny chór Michael, pod dyrekcją p. Ewy Jurkowskiej-Siwiec.

Jak mówił nasz Św. Rodak Jan Paweł II: "Wolność jest DAREM, a jednocześnie zadaniem". Zawierzamy Bogu i Maryi Królowej Polski naszą Ojczyznę i cała naszą Parafię, abyśmy zawsze byli wierni: Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

 s. DW

 


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1448590

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.