Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

            9 czerwca w sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim odbył się III Kongres Legionu Maryi. Takie diecezjalne spotkania członków LM odbywają się co cztery lata i trwają cały dzień.

            Msza Święta, różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy legionowe wypełniły znaczną część dnia. Odmienność kongresu od innych spotkań polega na omówieniu i przedyskutowniu zasadniczych spraw, które legioniści mają wcielać w życie.

            Tegoroczne tematy miały związek z kształtowaniem duchowości członków LM. Opiekunowie duchowi legionistów ks. Adam Kochmański z Niska, ks. Paweł Kata z Branwi, ks. Sławomir Krzyżanowski z Chorzelowa, ks. Grzegorz Polak z Janowa Lubelskiego mówili w swoich wykładach o wspólnym przesłaniu z nieba skierowanym w ciągu XX wieku do Kościoła za pośrednictwem dzieci z Fatimy, św. Faustyny, s. Agnieszki Katsuko Sasagawy z Akita w Japonii.

            Uczestnicy kongresu włączą teraz do swoich zadań przyswojenie w swoich prezydiach  bogactwa pobożności, by w ten sposób dążyć do ideałów chrześcijańskich.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447991

Odwiedza nas 591 gości oraz 0 użytkowników.