Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

            14 stycznia członkowie stowarzyszenia Legion Maryi uroczyście obchodzili 5 rocznicę powstania prezydium przy kościele św. Michała Archanioła. We Mszy Świętej o godz. 10.30 uczestniczyli ze sztandarami przedstawiciele LM z Opatowa, Kunowa, Słupi Nadbrzeżnej i z Ostrowca: z parafii św. Kazimierza i parafii św. Michała. Legioniści licznie zgromadzili się na Eucharystii ze sztandarami symbolizującymi ich służbę w imieniu Matki Bożej i dla Matki Bożej. Można ich było rozpoznać po małych znaczkach przypiętych do ubrania zwanych veksyliami. Swoją obecność zaznaczyli również śpiewem: po Komunii Świętej Magnificat, a na zakończenie hymnu LM.

            Proboszcz parafii ks. Jan Sarwa podziękował członkom LM za widoczną modlitwę i zaangażowanie w różnorodne prace na rzecz parafii.

            Spotkania członków LM tradycyjnie kończą się agapą, która pozwala zacieśniać więzi  i daje legionistom siły do dalszej działalności. Spotkanie odbyło się w sali  "Michael" z aktywnym udziałem opiekuna duchowego ks. Mirosława Nakoniecznego. Uczestnicy wspominali czas kształtowania się prezydium pod opieką legionistek z parafii na Pułankach: Teresy Wajszczyk i Czesławy Kusztal. W ciągu pięciu lat prezydium rozwinęło się przede wszystkim duchowo, ale też liczebnie. Początkowo tworzyło je 6 osób, których opiekunem duchowym był ks. Jan Sarwa. Dzisiaj prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia liczy 19 członków.

            Zebrani wspominali zmarłą s. Irenę i opiekunów duchowych: ks. Marka Tkacza i ks. Krzysztofa Rębisza. Spotkanie przebiegało w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze. Obchodzącym rocznicę życzono dalszego rozwoju wspólnoty i wytrwałości w pracy na rzecz Kościoła pod sztandarami Maryi.

            Legion Maryi zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę, chcą lepiej poznać Matkę Bożą i przez Nią przybliżyć się do Jezusa. Kto należy do LM jest otoczony modlitwą wspólnoty, nie czuje się samotny i ma poczucie dobrego korzystania z daru Bożego, jakim jest czas.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1644678

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.