Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

            Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dla nas okazją, aby nie tylko odkryć w nowo narodzonym Jezusie - Boga i Zbawiciela, ale staje się także szansą  „manifestowania” tej wyjątkowej prawdy. Dobitnie wyraża tę prawdę hasło tegorocznego orszaku: „Bóg jest dla wszystkich”.

            Już po raz piąty ulicami  naszego miasta przeszedł orszak Trzech Króli. Punktami orientacyjnymi w tym roku stały się parafie: NMP Saletyńskiej na Piaskach, Miłosierdzia Bożego na Os. Ogrody oraz nasza parafia św. Michała Archanioła. Około godz. 13.00 pod przewodnictwem Królów i ze śpiewem kolęd barwne korowody ruszyły na ostrowiecki rynek, gdzie miał miejsce pokłon Trzech Króli. W programie orszaku uwzględniono także kilkuminutowe prezentacje poszczególnych parafii.

            Nasza parafia była reprezentowana przez dzieci i młodzież z grup parafialnych i ze Szkolnego Koła Caritas PSP nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim pod opieką p. Anety Masternak oraz s. Joanny Kapusty. Nie możemy pominąć rodziny państwa Podsiadłów - Małgorzaty i Grzegorza, którzy wraz z dwiema córkami reprezentowali Świętą Rodzinę.

            W przygotowania włączyli się zarówno wierni świeccy, jak i kapłani z dekanatu. Wydarzenie koordynował ks. dziekan Jan Sarwa.

            Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli starań, aby odkrywać prawdę o tym, że „Bóg jest dla wszystkich”. Dziękujemy władzom państwowym i samorządowym, dzieciom i młodzieży, dorosłym i całym rodzinom, które zgromadziły się, aby wspólnie manifestować swoją wiarę. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do wspólnoty Domowego Kościoła z naszej parafii i dekanatu za zaangażowanie w przebieg tego wydarzenia.

            Podobnie jak w innych orszakach diecezji sandomierskiej podczas tegorocznych orszaków zbierano dary dla mieszkańców DPS-u w Gościeradowie,
w pomoc włączyli się licznie harcerze z naszego miasta. Dziękujemy wszystkim za dar serca, który pozwala nam wyśpiewywać radosne GLORIA IN EXCELSIS DEO


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1488999

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.