Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W sobotę 4 listopada 2017 roku miała miejsce I. Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę.
Tego dnia u tronu Królowej Polski zgromadziło się ponad 5000 mężczyzn ze wszystkich zakątków naszej Ojczyzny. Była również reprezentacja naszego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Hasłem tej pielgrzymki były słowa wypowiedziane przez Maryję: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. Na to wezwanie odpowiedzieli Panowie w rozpiętości wieku od lat 5 do 105.
Organizatorzy zadbali o to, aby spotkanie to oprócz wymiaru modlitewnego, kształtowało również postawę życia wiarą i nauką Pisma Świętego oraz uczyło odkrywania swego życiowego powołania. Pomocą w tym służyli nam: Mieczysław Guzewicz, Jacek Pulikowski oraz Stanisław Sławiński. Wsparcie duchowe zapewnił nam abp. Rygi Zbigniew Stankiewicz.
Usłyszeliśmy, że mężczyźni są powołani do walki o zachowanie Prawa Bożego, umacnianie małżeństw i rodzin. Prelegenci ukazywali również zagubienie współczesnego świata, w którym zostały pomieszane odwieczne role płci, przez co następuje niszczenie naturalnego środowiska życia człowieka jakim jest rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety,
Rola męża i ojca została ukazana na przykładzie świętego Józefa, którego życie powinno być wzorem dla każdego prawdziwego mężczyzny. Mówcy z wielkim naciskiem wskazywali na to, że to mężczyźni powinni walczyć o odnowę małżeństw i rodzin zgodnie z zamysłem Bożym, a swoją postawą życiową kształtować wzorce dla następnych pokoleń oraz zasady życia społecznego opartego na zasadach życia Chrystusa.
Po wysłuchaniu wykładów uczestnicy pielgrzymki spotkali się na Wałach Jasnogórskich gdzie pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka została odprawiona uroczysta Msza Święta, na zakończenie, której dokonano zawierzenia mężczyzn i rodzin Matce Bożej. Po tym akcie uczestnicy zostali posłani, aby w swoich lokalnych środowiskach podejmowali zadanie aktywizowania mężczyzn do radosnego, czynnego włączania się w życie parafialne i społeczne, na pożytek Kościołowi i Ojczyźnie.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1489174

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.