Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W niedzielę 22 października 2017 roku sala parafialna Michael stała się miejscem wyjątkowego spotkania. Obok małżeństw skupionych w Domowym Kościele, przeżywających Dzień Wspólnoty, gościliśmy pary małżeńskie które odpowiedziały na zaproszenie do udziału w Dekanalnym Dniu Skupienia Małżonków.

O godzinie 15:00 nastąpiło zawiązanie wspólnoty, a następnie wszyscy zebrani odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Głównym punktem tej części spotkania była konferencja nt. „Recepta na szczęśliwe małżeństwo”, którą poprowadziła para rejonowa Domowego Kościoła p. Wiesława i Mirosław Bąkowie. Konferencja miała charakter bardzo osobistych świadectw małżonków dotyczących ich wspólnego życia oraz roli wiary w umacnianiu wzajemnych relacji i rozwiązywaniu trudności.

 W trakcie nie zabrakło również czasu na wymianę doświadczeń, podczas luźnych rozmów, przy kawie i herbacie.

Z sali Michael uczestnicy spotkania przeszli do ostrowieckiej kolegiaty gdzie wzięli udział w nabożeństwie różańcowym. Punktem kulminacyjnym małżeńskiej niedzieli była uroczysta Msza święta sprawowana o godzinie 18:00 w intencji rodzin. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, koncelebrowali kapłani z kilku ostrowieckich parafii. Oprawę Liturgii przygotowały pary skupione w Domowym Kościele. Po zakończeniu Mszy świętej każda para małżeńska otrzymała indywidualne błogosławieństwo.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491431

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.