Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„O, Michale Archaniele, w uwielbieniu Boga trwasz, pomóż zwalczyć nam szatana, pomóż nam przy Bogu trwać”.

Jak każdego roku 29 września przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci naszego wielkiego patrona Świętego Michała Archanioła. Ten szczególny dzień to dla naszej parafii wielki dar od Boga, dlatego przeżywamy go we wspólnocie modlitwy dziękczynienia. Główne uroczystości w kolegiacie rozpoczęły się sumą odpustową o godz.1800. Uroczystą Mszę św. koncelebrowali: księża posługujący w naszej parafii na czele z księdzem proboszczem Janem Sarwą, senior ks. prał. Tadeusz Lutkowski oraz wikariusze - ks. Łukasz Kruk i ks. Piotr Madej. Wśród przybyłych kapłanów nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa z sąsiednich parafii naszego dekanatu, jak i z diecezji; jednym z nich był ks. Paweł Cygan z parafii MB Pocieszenia w Bogorii. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. dr Stanisław Szczerek z Ożarowa, który również wygłosił Słowo Boże, zwracając uwagę na znaczenie i rolę - szczególnie dziś - tak przemożnego patrona, jakim jest św. Michał Archanioł.

Na zakończenie Eucharystii przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiliśmy litanię ku czci św. Michała Archanioła, po której zakończeniu wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kolegiaty. Uczestniczyli w niej wszyscy przybyli na tę uroczystość  kapłani, parafianie oraz goście.

Po błogosławieństwie eucharystycznym - jak każdego 29 dnia miesiąca - miała miejsce uwielbieniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie, która trwała do godz. 2100. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni - w łączności z duchową Stolicą Narodu - odśpiewali  Apel Jasnogórski.

Mając tak przemożnego patrona, jakim jest św. Michał Archanioł, módlmy się o Jego szczególną opiekę nad naszą parafią i każdym z nas.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491471

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.