Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

  Jedną ze wspólnot modlitewnych istniejących w naszej parafii jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Powstało z inicjatywy Aliny Kowalskiej – byłej diecezjalnej doradczyni dla życia i rodziny. W spotkaniu założycielskim 7 grudnia 1997 roku uczestniczył przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu ks. dr Czesław Murawski, ks. proboszcz Tadeusz Lutkowski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z parafii. Ks. Murawski omówił Statut Stowarzyszenia, wskazując na podstawowejego cele i zadania.

  Zebrani wyrazili chęć przystąpienia do Stowarzyszenia Przyjaciół WSD, po czym wybrano Zarząd w składzie: prezes Janina Walewska, sekretarz Alina Kowalska, skarbnik Krystyna Tabaszewska. Moderatorem Stowarzyszenia został ks. dziekan Tadeusz Lutkowski. Spotkania formacyjne odbywały się w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16.30 na plebanii i obejmowały udziałwe Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania te zbliżały nas do Boga i inspirowały do większej odpowiedzialności za narodziny i dojrzewanie powołań kapłańskich.

  Obecnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 spotykamy się z księdzem dziekanem Janem Sarwą, naszym moderatorem, który przybliża nam ważne wydarzenia z życia Kościoła i z życia Wyższego Seminarium Duchownego. Ponadto w każdy czwartek o godz. 10.00 adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a następnie uczestniczymy we Mszy św.o godz. 11.00, modląc się za seminarium w Sandomierzu, za powołanych, za tych, którzy przygotowują ich do kapłaństwa, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. „Żniwo wprawdzie wielkie a robotników mało”, stąd wielka potrzeba modlitwy o powołania, by nie zabrakło robotników na niwie Pańskiej.

  Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania modlitewne w intencji powołań.

  Janina Walewska

         


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491462

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.