Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu licznie spotkali się na dorocznym acies legioniści Maryi z komicjum tarnobrzeskiego, do którego należą prezydia diecezji sandomierskiej oraz kieleckiej i tarnowskiej. Łacińskie słowo »acies« stosowane jest do ceremonii, w której legioniści jako jedno zgromadzenie łączą się, aby odnowić swoją przysięgę wierności wobec Maryi, Królowej Legionu, i otrzymać od Niej pomoc i błogosławieństwo na kolejny rok zmagań z siłami zła. (Podręcznik LM)

Po modlitwach wstępnych (które legioniści wraz z różańcem odmawiają każdego dnia) uroczystą Mszę Świętą koncelebrowało czternastu kapłanów, opiekunów duchowych prezydiów LM. W homilii diecezjalny opiekun ks. Rafał Cudziło podziękował zebranym za rozległy apostolat modlitwy i czynu. Następnie kapłani, a za nimi legioniści procesyjnie zbliżyli się do ołtarzyka Matki Bożej i kładąc rękę na vexillum, ponowili osobisty akt poświęcenia, który brzmi: Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko, co posiadam, jest Twoje. Były to podniosłe i bardzo wzruszające chwile.

Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził ks. biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który następnie również dziękował legionistom za ich apostolat i prosił o modlitwę za III Synod Diecezji Sandomierskiej, za zatwardziałych grzeszników i za kapłanów uwikłanych w bolesne sytuacje. Na zakończenie życzył wszystkim wesołych Świąt Wielkanocnych i by zmartwychwstały Chrystus pokazywał, jak się zwycięża zło.

Tegoroczne spotkanie miało szczególnie uroczysty przebieg z racji 100-lecia objawień w Fatimie. Wszystkich zebranych wzmocniło na dalszą służbę Kościołowi i bliźnim we współpracy z Matką Bożą. W uroczystości wzięło udział 60 delegacji ze sztandarami, w tym siedmioosobowa grupa z naszej parafii, z prezydium p. w. Matki Bożej Miłosierdzia. Legion Maryi w komicjum tarnobrzeskim liczy ok. 1800 członków aktywnych.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491453

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.