Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zdziłowicach (dekanat Modliborzyce) miała miejsce parafialna Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa poprzedzona rekolekcjami, które głosił redemptorysta o. Marian Sojka.

8 marca główna uroczystość zgromadziła wiernych oraz 17 delegacji wszystkich profesji i stanów, aby wraz z proboszczem ks. Stanisławem Turkiem uznać Pana Jezusa Chrystusa swoim Królem i Panem. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrowało ośmiu kapłanów, asystował ks. diakon Bartłomiej Wilk. W uroczystości brały także udział: krajowa animatorka Wspólnot dla Intronizacji NSPJ Ewa Nosiadek, diecezjalna animatorka Ewa Rokoszewska, diecezjalny duszpasterz wspólnot intronizacyjnych ks. Stanisław Olszówka, przedstawiciele wspólnot z Ostrowca Świętokrzyskiego z parafii św. Michała Archanioła i z parafii św. Jadwigi Królowej, a także z różnych zakątków diecezji. 

Każda taka uroczystość jest powodem do radości i okazją do spotkania się, by wspólnie przeżywać tak ważne wydarzenia i nawzajem umacniać się duchowo. Intronizacja parafialna to początek drogi do dalszej pracy nad sobą. W chwilach  trudnych decyzji powinniśmy w duszy pytać: „Co byś Jezu zrobił na moim miejscu?” W radości czy sukcesach  również powinniśmy umieć wyrażać wdzięczność Bogu, mówiąc z serca to zawołanie: Króluj nam, Chryste!

Alicja Pludrak


    


Odsłon artykułów:
1004177

Odwiedza nas 1589 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: