Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

3. marca 2017 roku nasza ostrowiecka Kolegiata p.w. św. Michała Archanioła była kościołem stacyjnym. Wielka radość i wdzięczność Bogu za ten czas łaski przeżyty na modlitwie. Parafianie z potrzeby serca przychodzili przez cały dzień, aby przed Jezusem zgiąć kolana, wpatrywać się w Eucharystycznego, Który do każdego i każdej przemówił z MIŁOŚCIĄ.

Już po Mszach św. porannych od godz. 7.30 miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, do Mszy św. godz. 11.00. Po Niej ciąg dalszy adoracji.

O godz. 15.00 – wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwami do Jezusa Miłosiernego, odśpiewana uroczyście.

O godz. 16.00 – Droga Krzyżowa, której przewodniczył dk. Bartłomiej. Rozważania pięknie przygotowane i prowadzone przez dzieci, pod opieką sióstr i katechetek. W rozważaniach poszczególnych stacji 14. dzieci ubranych w koszulki z napisem CARITAS przekazywały, jak wielka jest Miłość Boga.

O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa dla dorosłych, której przewodniczył ks. Tomasz. Tematyką rozważań poszczególnych stacji była bezinteresowna miłość i uczynki miłosierdzia. W trakcie nabożeństw trwała nieprzerwanie spowiedź św., do której mogli przystępować wierni.

O godz. 18.00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył wraz z kapłanami ks. proboszcz Jana Sarwa, a Słowo Boże wygłosił ks. Łukasz Kruk. Ks. Łukasz przypominał o głębi modlitwy różańcowej i o konieczności włączania się w Wielką Nowennę Fatimską. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem została odmówiona litania do Serca Pana Jezusa i cząstka różańca świętego. Na zakończenie adoracji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i odśpiewany Apel Jasnogórski.

s. Dorota


    


Odsłon artykułów:
1017032

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: