Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wspólna modlitwa o jedność zgromadziła 25. stycznia, w dzień święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, duchownych i wiernych różnych wspólnot chrześcijańskich z naszej diecezji w kościele pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Na wspólnej modlitwie obecni byli: ks. Paweł Walczyński, dziekan dekanatu świętokrzyskiego Kościoła Polskokatolickiego, ks. Marcin Chyl, proboszcz parafii prawosławnej w Sandomierzu, ks. Hubert Szryt , proboszcz parafii Polskokatolickiej w Okole, ks. Marian Kowalczyk także z Kościoła Polskokatolickiego oraz duszpasterze z Ostrowca Świętokrzyskiego.

We wspólnej modlitwie uczestniczyły także grupy młodych z grup duszpasterskich, harcerze oraz młodzi, którzy uczestniczyli w spotkaniach ekumenicznych Taizé. Śpiew podczas modlitwy o jedność chrześcijan poprowadził chór Cantate Domino oraz schola parafialna.

          Kończąc wspólną modlitwę bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował za wspólne spotkanie i zaangażowanie na rzecz jedności między wierzącymi w Chrystusa. Szczególne podziękowania skierował ku przybyłym na wspólną modlitwę młodym, których zachęcał, by stawali się orędownikami pojednania i budowali wzajemne relacje na bazie Chrystusowej miłości.


    


Odsłon artykułów:
1016992

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: