Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jak zwykle w okresie Bożego Narodzenia, tak i w tym roku 15 stycznia wspólnoty działające przy parafii św. Michała Archanioła zorganizowały w sali „Michael” spotkanie opłatkowe ze swoimi kapłanami: ks. proboszczem Janem Sarwą, ks. prałatem Tadeuszem Lutkowskim i księżmi wikariuszami.

Spotkanie wypełniło czytanie Ewangelii i modlitwa. Świąteczną atmosferę stworzyły śpiewane wspólnie kolędy i serdeczne życzenia. Uczestnicy spotkania wysłuchali też życzeń przysłanych przez rektora WSD w Sandomierzu ks. Rafała Kułagę. Szczególnych wzruszeń dostarczyło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez trzy pokolenia rodzin z Kościoła Domowego. W konwencji teatru cieni ukazano znaną wszystkim historię biblijną. Jej głębię zilustrowano kolędami wykonywanymi przy towarzyszeniu różnych instrumentów muzycznych.

Klimat świąt Bożego Narodzenia pozwala nam doświadczyć radości bycia w Kościele i wyrażania swej wiary. Wypada sobie życzyć, aby przybywało  osób chętnych do wspierania dzieł modlitewnych i charytatywnych, jakie działają w naszej parafii.

Małgorzata Karczewska


    


Odsłon artykułów:
1017046

Odwiedza nas 334 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: