Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

8. stycznia, w niedzielę Chrztu Pańskiego, przeżywaliśmy w naszej kolegiacie uroczystą Eucharystię związaną ze spotkaniem opłatkowym wspólnoty Domowego Kościoła z całej diecezji sandomierskiej oraz jubileuszem 70-lecia działalności ostrowieckiego PKS. Mszy Świętej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który wraz z pracownikami i zarządem przedsiębiorstwa dziękował za 70 lat działalności PKS-u w służbie społeczności regionu świętokrzyskiego.

W jubileuszowej modlitwie uczestniczyli duchowni z ostrowieckich parafii, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz reprezentanci rodzin skupionych w kręgach Domowego Kościoła z całej naszej diecezji.

Po Eucharystii w sali ,,Michael” miało miejsce spotkanie opłatkowe, które było okazją do przeżywania radości z Narodzenia Pańskiego oraz składania życzeń. Wydarzenie zostało ubogacone przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez rodziny Domowego Kościoła z naszego miasta.

To wyjątkowe spotkanie było świadectwem naszej wiary. Poprzez wspólne świętowanie i śpiewanie kolęd stworzyliśmy wspólnotę skupioną wokół Jezusa, który wprowadza w nasze życie pokój i miłość.

Małgorzata i Grzegorz Krysowie


    


Odsłon artykułów:
1004207

Odwiedza nas 1823 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: