Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Już po raz czwarty w naszym mieście wyruszamy wraz z Mędrcami, aby złożyć pokłon nowo narodzonemu Zbawicielowi. Z naszej parafii wyruszamy o godzinie 13³º, aby połączyć się z pozostałymi Królami i idąc za gwiazdą, odnaleźć miejsce narodzenia Chrystusa.

            W tym roku hasło naszego wędrowania brzmi „ Idźcie i głoście”. Niech stanie się ono dla nas zachętą do odważnego głoszenia nauki Kościoła. Od czego zacząć? - Wybierzmy się wraz z orszakiem, ale nie bądźmy tylko obserwatorami.

Tu nasuwają mi się słowa piosenki zespołu Lombard:

„Na życie patrzysz bez emocji,
Na przekór czasom i ludziom wbrew.
Gdziekolwiek jesteś w dzień czy w nocy,
Oczyma widza oglądasz grę.

Ktoś inny zmienia świat za Ciebie,
Nadstawia głowę, podnosi krzyk.
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic.

Przeżyj to sam, przeżyj to sam.
Nie zamieniaj serca w twardy głaz,
Póki jeszcze serce masz.”

Zatem działajmy, włączmy się w orszak poprzez przygotowanie i założenie strojów. Każdy szanujący się Król podróżuje ze swoim dworem. Potrzebne będą zatem dwórki, dworzanie, rycerze itd. Nasz parafialny orszak kroczy pod niebieskim sztandarem, a zatem ten kolor powinien być kolorem dominującym. Również mile widziane są zastępy anielskie. Wszak patronem naszej parafii jest Archanioł Michał, a my stanowimy jego świtę. Dlatego przywdziejmy białe szaty, załóżmy skrzydła, aureole i bądźmy aniołami, głośmy chwałę Pana. Pamiętajmy również o tym, że orszak ma być nie tylko kolorowy, ale również rozśpiewany.

            W czasie orszaku nie zabraknie niespodzianek, ale przede wszystkim niech nie braknie wiary i zaangażowania wszystkich uczestników. Nie bądźmy tylko widzami. Zostańmy świadkami Chrystusa. Zostańmy jego apostołami. Bo powiedziane jest w Ewangelii wg św. Łukasza:

            „A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy   do niego wobec aniołów Bożych.”

Roman Kubasiński      

 


    


Odsłon artykułów:
1017043

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: