Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dnia 3 listopada b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się po raz drugi "Bal Wszystkich Świętych". Organizatorami była PSP Nr 4 we współpracy z parafią św. Michała Archanioła oraz Państwową Szkołą Muzyczną. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były panie katechetki - Aneta Masternak i Joanna Borek. Bal rozpoczął się barwnym korowodem, który wyruszył ulicami naszego miasta – od Państwowej Szkoły Muzycznej do naszej szkoły. Korowód prowadziła orkiestra Państwowej Szkoły Muzyczne pod przewodnictwem P. Jerzego Kłonicy.

"Bal Wszystkich Świętych" jest formą promującą chrześcijańską kulturę. Jest on zarazem alternatywą dla obchodów halloween. Przy muzyce mogliśmy wspólnie tańczyć i bawić się. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania piosenki “Taki duży, taki mały” Arki Noego, która stała się swoistym hymnem balu. W ten niecodzienny sposób oprócz wspólnie spędzonego czasu udało nam się poszerzyć naszą wiedzę na temat świętych, tych znanych i tych, których widzieliśmy po raz pierwszy.

Z pomocą rodziców dzieci przygotowały piękne, pomysłowe przebrania - stroje świętych. Rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek dla swoich pociech.W prowadzenie balu aktywnie zaangażowała się schola z parafii św. Michała wraz z ks. Mariuszem Wasilem. Młodzież prowadziła różnorodne zabawy przy muzyce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W ten sposób starsi koledzy mieli możliwość pokazania swym młodszym kolegom wartość i piękno chrześcijańskiej muzyki. Nikt z nas w niebie nie był, ale próbujemy wyobrazić sobie jak tam jest i wyrazić to w naszej zabawie. Na naszym balu próbowaliśmy zakosztować jakiegoś przedsmaku tamtej radości i pokazać piękno, a nie wszechobecne straszydła. Podróżowaliśmy tańcem w stronę nieba.

Wesołą zabawę przy muzyce rejestrowały ostrowieckie media - Telewizja "Krzemionki" oraz " Echo Dnia”

„Bal Wszystkich Świętych” na stałe wpisał się w harmonogram imprez szkolnych PSP Nr 4.

Publicznie chcemy pokazać, że Święci są naszymi autorytetami i wzorcami życia. Za ich przykładem chcemy kochać Boga i ludzi, aby osiągnąć niebo. Natomiast wspólna zabawa, jest dla uczestników wyrazem radości, jaką Bóg przygotowuje dla Świętych w niebie.

                                                                   Aneta Masternak


    


Odsłon artykułów:
1017045

Odwiedza nas 328 gości oraz 0 użytkowników.


Ostatnie artykuły: