Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Po raz XVI Wyższe Seminarium Duchowne zorganizowało Dzień Otwartej Furty. W seminaryjnych ogrodach odbyło się seminaryjne święto, gdzie dla każdego przygotowano moc niespodzianek, zaś w gmachu uczelni przygotowano ciekawe wystawy.

Tegoroczne spotkanie przyjaciół seminarium rozpoczęło się Mszą św. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przyjaciele seminarium, dzieci i młodzież z parafialnych grup formacyjnych.

Po wspólnej modlitwie rozpoczął się na wirydarzu i w seminaryjnych ogrodach przyjacielski piknik. Mimo zachmurzonego nieba, humory wszystkim dopisywały i każdy mógł znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla siebie. Każdy mógł spróbować seminaryjnej kuchni, która serwowała smaczny bigos i kiełbaski z grilla, pieczone przez samych kleryków. Przez cały czas imprezy trwała loteria, gdzie każdy los wygrywał.

Każdy z przybyłych mógł zwiedzić wnętrza seminarium, obejrzeć aule wykładowe i kleryckie pokoje. W aulach zorganizowano także wystawę misyjną, ekspozycję przedstawiającą życie i pracę duszpasterską Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła oraz Oratorium Sługi Bożego ks. Wincentego Granata.

Podsumowaniem seminaryjnego spotkania było nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1488983

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.