Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W dniu 9 kwietnia w Sali Konferencyjno-Szkoleniowej Dworca Autobusowego w Ostrowcu Św. miało miejsce pierwsze regionalne spotkanie przedstawicieli Władz oraz Służb i Instytucji w tym Kościoła i przedsiębiorców. Inicjatorem i organizatorem był ostrowiecki PKS, który tym samym zainaugurował swoje okresowe szkolenia doskonalące dla kierowców autobusów i służb przewozowo-technicznych.

Pan Stanisław Wodyński rozpoczynając spotkanie oświadczył, iż jako Prezes Zarządu, kierując ostrowieckim PKS jako dużą, profesjonalną firmą przewozową Bezpieczeństwo odczytuje jako swoje osobiste zobowiązanie, stwierdzając jednocześnie, że najlepszą drogą do bezpiecznego transportu jest współpraca i współodpowiedzialność. PKS Ostrowiec wdrożył systemowe zarządzanie bezpieczeństwem ruchu drogowego, które jako własny autorski program podlegało certyfikacji według standardów ISO; PKS posiada Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa wydany przez Brytyjski Instytut Standaryzacji.

Wiele autorskich rozwiązań i systemowych doświadczeń ostrowieckiego PKS zostało przez branżę transportową uznane za dobre praktyki, dlatego Prezes i kierownictwo swoimi doświadczeniami chętnie dzielą się wnosząc swój wkład do partnerstwa na rzecz BRD.

Wśród obecnych, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami oraz przekazywali precyzyjne informacje o ŚDM byli: Ks. Prałat Jan Sarwa Dziekan Dekanatu Ostrowieckiego, który zapoznał uczestników z programem oraz przewidywaną liczbą młodzieży, która m.in. z Kanady zamierza przyjechać do Ostrowca Św.; przedstawiciel starosty Ostrowieckiego Paweł Walesic; Z-ca Komendanta Policji Piotr Stępień oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Marian Sokół, Komendant PSP Robert Grudzień, przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego, przedstawiciele PZU, Komendant Hufca ZHP Ostrowiec Dariusz Czupryński jako specjalista ds. organizacji służb ratownictwa medycznego, który będzie organizował dla kierowców PKS i wolontariuszy z II LO specjalistyczne kursy ratownika medycznego co pozwoli zrealizować omówiony przez Prezesa PKS Stanisława Wodyńskiego projekt zmierzający do przygotowania grupy młodych znających języki obce i mających umiejętności ratownictwa medycznego asystentów kierowcy, którzy będą uczestniczyć w obsłudze przewozowej grup międzynarodowych. PKS już zakontraktował grupę Japończyków, którzy podczas 10-cio dniowego pobytu w Polsce będą przemieszczać się autobusami ostrowieckiego PKS.

Wszyscy Goście podzielili się swoimi doświadczeniami podkreślając, że strategiczną korzyścią takiego spotkania jakie zorganizował ostrowiecki PKS jest to, że na roboczo łącząc się w zespoły rozmawiają i współpracują ze sobą zarówno ludzie sprawujący władzę, jak i przedstawiciele regionalnych szkół czy środowisk harcerskich oraz zawodowo użytkujących drogi praktyków, takich jak kierowcy i przewoźnicy z PKS. Tak budowany Kapitał Społeczny co podkreślił przedstawiciel Starosty Ostrowieckiego Paweł Walesic będzie sprzyjać integracji przedsiębiorców, instytucji rządowo-samorządowych i szeroko pojętego społeczeństwa obywatelskiego wokół celów które dobrze będą służyć zarówno mieszkańcom naszego regionu jak też młodzieży która odwiedzi nasz region przed udaniem się na spotkanie z Papieżem podczas ŚDM w Krakowie.

Dzięki współpracy i współdziałaniu mamy szanse osiągnąć bezcenne korzyści jakie płyną z bezpieczeństwa na drodze. Takim przesłaniem swoje wystąpienie podsumował Z-ca Komendanta Policji w Ostrowcu Św. Piotr Stępień dziękując Prezesowi i kierownictwu PKS za zawsze profesjonalne przygotowanie i konsekwentne prowadzenie szkoleń profilaktycznych dla zawodowych kierowców.

Trud wielopłaszczyznowej współpracy i współdziałania w wyzwaniu jakim jest organizacja pobytu dla przyjeżdżającej do naszego kraju i regionu na ŚDM młodzieży to najlepsza droga do bezpiecznego transportu.

Wojciech Zając

Kierownik działu przewozów pasażerskich Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim


 


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1488955

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.