Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przez dwa dni ponad 3,5 tys. maturzystów nawiedziło częstochowskie sanktuarium w ramach XXV Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. Młodzi powierzali Maryi czas przygotowań do egzaminu dojrzałości oraz prosili o siły i dary Ducha Świętego na czas matur.

Każdego dnia do tronu Czarnej Madonny przybywali młodzi z poszczególnych rejonów diecezji. W sumie do Częstochowy pielgrzymowało ponad 3,5 tys. maturzystów. Każda grupa pielgrzymowanie rozpoczynała już przy swojej szkole, by na Jasnej Górze każdego dnia zawiązać wspólnotę modlitwy i przyjaźni. Pobyt w maryjnym sanktuarium rozpoczynało spotkanie z „ciekawym człowiekiem”. W tym był nim Robert Tekieli, znany dziennikarz i publicysta, który mówił o „Zagrożeniach duchowych współczesnego człowieka”. Zwieńczeniem była modlitwa różańcowa w Kaplicy Cudownego Obrazu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Pątnikom pierwszego dnia maturzystom towarzyszył bp Edward Frankowski, który podczas Mszy św. mówił o odpowiedzialnym wybraniu drogi życiowej i o Maryi jako Matce, która otacza wszystkich ludzi czułą miłością.

Drugiego dnia młodzieżowego pielgrzymowania maturzystom towarzyszył w modlitwie bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy św. biskup mówiąc do młodych zauważył, że Bóg jest zakochany w człowieku. Dlatego przy różnych okazjach daje szansę zacieśnienia z Nim osobistych relacji. Jednocześnie tak stymuluje i ukierunkowuje dojrzewanie człowieczeństwa, aby każdy poczuł się spełniony przez wydawanie wartościowych owoców.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1489001

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.