Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tegoroczna XXVI edycja Olimpiady Teologii Katolickiej przebiega pod hasłem "Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń", a jej celem jest zapoznanie uczniów z życiem papieża Polaka i jego nauczaniem dotyczącym wychowania i edukacji młodego człowieka. Finał diecezjalny odbył się 13 stycznia w sali Instytutu Teologicznego w Sandomierzu. Uczestnicy diecezjalnego finału rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących relacji św. Jana Pawła II z młodymi.

W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z I LO im. St. Staszica oraz II LO im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Finał wyłonił troje zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Baran z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, drugie miejsce zajął Grzegorz Waliszczak z LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, a trzecie Mateusz Blacha z LO w Janowie Lubelskim im. Bohaterów Porytowego Wzgórza.

Zwycięzcy otrzymali oprócz nagród książkowych i upominków, indeksy studenckie na Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i okolicznościowe upominki.

Troje zwycięzców będzie reprezentowało diecezję w finale ogólnopolskim w Łowiczu.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1489191

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.