Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W niedzielę 28. czerwca 2015 roku w naszej kolegiacie uczciliśmy 70. rocznicę powstania ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa, który znajduje się w nawie bocznej naszego kościoła. Modliliśmy się za dusze wszystkich ofiarodawców i wykonawców tego pięknego dzieła, przedstawiającego Chrystusa Króla z otwartym Sercem, błogosławiącego tulącym się do jego stóp dzieciom. Mszę Świętą w tej intencji odprawił ks. Stanisław Olszówka, diecezjalny duszpasterz Wspólnot dla Intronizacji NSPJ oraz nasz duchowy opiekun ks.Tomasz Flis. W kazaniu ks. Stanisław Olszówka podkreślił, że w tym roku mija 250 lat od ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ukazał również, że kult Najświętszego Serca najpełniej wyraża się w dziele Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, ponieważ Miłość Boża oczekuje od nas całkowitego odwrócenia się od grzechu, by umieścić Boga na pierwszym miejscu (tronie) w swoim życiu. Po Mszy świętej było wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa wraz z aktem zawierzenia Najświętszemu Sercu. Na zakończenie wszyscy mogli ucałować relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Naszą parafialną uroczystość ubogaciła swoim śpiewem Diakonia z parafii św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niech się wypełnia wola naszych poprzedników z przed siedemdziesięciu lat: Im bardziej trudne czasy, tym więcej należy uciekać się pod opiekę Zbawiciela. Artysta mistrzowsko zawarł w tym niezwykłym ołtarzu dramat przebytych lat wojny i ukazał, gdzie znękana ludzkość ma szukać ratunku. Chciejmy i my uznać tę prawdę, że dla grzesznej ludzkości ratunek jest tylko w miłosiernym Sercu Chrystusa Króla, zawsze otwartym dla swych wiernych i nawracających się dzieci. Za Najświętszą Maryją Panną uczmy się od Serca Jezusowego tej dobroci i miłości, której tak potrzeba nam w naszych rodzinach, w pracy, w szkole i w sąsiedztwie. Naszym drogim kapłanom i wszystkim uczestnikom tego jubileuszowego dziękczynienia składamy serdeczne Bóg zapłać.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491440

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.