Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


 Pielgrzymi XXXII Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej 12 sierpnia stanęli u tronu Jasnogórskiej Czarnej Madonny.

Od jedenastu dni pielgrzymowali pątnicy z Janowa Lubelskiego zaś pielgrzymi z Ostrowca, Sandomierza i Stalowej Woli do Częstochowy dotarli po dziewięciu dniach wędrowania. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się w dużym upale, który towarzyszył pątnikom każdego dnia podczas wędrowania do jasnogórskiego sanktuarium.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział ponad 200 pątników. Najmłodszy uczestnik mający 3,5 roku pielgrzymował z rodzicami, zaś najstarszy wędrowiec liczył sobie ponad 70 lat. W pielgrzymce uczestniczyła także para tegorocznych nowożeńców, którzy wchodzili na Jasną Górę w odświętnych strojach. Było także wielu, którzy po raz pierwszy podjęli próbę zmierzenia się z trudem pielgrzymiej trasy.

U stóp jasnogórskiego sanktuarium pielgrzymów witał bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z biskupem seniorem Edwardem Frankowskim.

Zwieńczeniem pielgrzymki była wspólna Eucharystia w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem, pasterza diecezji. W homilii ks. Michał Mierzwa, dyrektor Wydziału duszpasterskiego Kurii diecezjalnej, podkreślił znaczenie pielgrzymkowego hasła „Błogosławieni czystego serca”, które jest wezwaniem do wewnętrznej pracy, której owocem ma być przybliżenie do Boga i uwrażliwienie na drugiego człowieka.

Posługę duchową podczas tegorocznej pielgrzymki pełniło 7 księży, wspomaganych przez diakona i kleryków. Trudy codziennego wędrowania pomagała znosić służba medyczna składająca się z 3 lekarzy i pielęgniarek. Nad bezpieczeństwem czuwali porządkowi i służby techniczne, zaś w każdej grupie o śpiew dbały grupy muzyczne.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1488976

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.