Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Legioniści prezydium Legionu Maryi z naszej parafii uczestniczyli w niedzielę 7 czerwca w ważnej uroczystości w Słupi Nadbrzeżnej. Była to Msza św. dziękczynna za powstanie prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W uroczystości uczestniczyli ze sztandarami legioniści z parafii ostrowieckich, z Waśniowa, Opatowa, Sandomierza i Kunowa. Eucharystię celebrowali kapłani: ks. Wojciech Petryk – proboszcz parafii św. Barbary w Słupi, ks. Marek Tkacz – opiekun duchowy LM przy parafii św. Michała i ks. Rafał Cudziło – diecezjalny opiekun duchowy LM, który w homilii podkreślił wartość powołania do służby w Legionie. Kilkugodzinne spotkanie objęło również codzienne modlitwy legionowe, podziękowania, agapę, a także spacer po Dolinie Miłosierdzia i nad Wisłę, czemu służyła piękna pogoda. Ks. Wojciech Petryk podzielił się niezwykłym świadectwem działania Jezusa i Matki Bożej, widocznym w jego osobistym doświadczeniu i w prowadzeniu parafii.

W tworzenie nowego prezydium szczególnie zaangażowana była nasza siostra Kazimiera Stania, która przez 4 miesiące prowadziła spotkania formacyjne w Słupi zwieńczone złożeniem przyrzeczenia przez pięć legionistek czynnych, które wspomaga modlitwą pięć członkiń wspierających. Powstanie prezydium LM w Słupi niezwykle cieszy księdza proboszcza, który obchodzi w tym miesiącu 25-lecie święceń kapłańskich.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491412

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.