Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W niedzielne popołudnie na Ostrowieckim rynku zrobiło się gwarnie, radośnie i kolorowo. O godz. 14.30 zaczęli gromadzić się mieszkańcy miasta z flagami i hasłami promującymi życie i rodzinę. Licznie zgromadzone młode rodziny z małymi dziećmi otrzymały od organizatorów kolorowe baloniki. O godz. 15.00 rozpoczął się Marsz dla Życia i Rodziny ulicami miasta. W trakcie marszu uczestnicy śpiewali i wznosili hasła dotyczące życia i rodziny. Po dojściu do amfiteatru w parku miejskim głos zabrał starosta i prezydent ostrowiecki. Ks. dziekan Jan Sarwa poprowadził wspólną modlitwę, zawierzył rodziny Matce Bożej i udzielił zgromadzonym błogosławieństwa. Następnie rozpoczął się festyn rodzinny. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, przeprowadzone zostały rozmaite konkursy. Uczestnicy mogli posilić się bigosem i kiełbaskami.

Tegoroczny marsz pod hasłem „Rodzina – Wspólnota – Polska” został przygotowany przez parafię św. Michała Archanioła oraz dużą grupę mieszkańców miasta reprezentujących różne instytucje, stowarzyszenia i wspólnoty działające w mieście. Patronat honorowy objął J.E. ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz. Uczestnicy marszu zamanifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku do życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

„Mam nadzieję, że Marsz dla Życia i Rodziny stał się doskonałym miejscem do wyrażania tego, co z większość społeczeństwa myśli i czuje. Chcemy wywoływać pozytywne poruszenie społeczne na rzecz życia i rodziny. Mamy na czym budować, istnieje bardzo wiele wspólnot, ruchów i środowisk których członkowie na co dzień realizują pracę formacyjną czy społeczną we własnym gronie, natomiast często brakuje im wspólnego działania wyrażającego radość i nadzieję, ale również niepokój związany z codzienną egzystencją wielu rodzin. Marsz jest miejscem gdzie całe rodziny mogą się wspólnie spotkać i wyrazić radość ze wspólnego życia, ale też domagać się od władz państwowych i samorządowych realizacji praw rodziny oraz pełnej ochrony życia każdego człowieka. Taka inicjatywa może łączyć różne środowiska - siostry z Kół Różańcowych, dzieci ze scholi, Oazę Rodzin, społeczników i wielu innych. Przyszliśmy ze swoimi rodzinami, dając wyraz ich jedności. Marsz stał się przestrzenią, w której rodziny mogły uświadomić sobie i docenić to, że stanowią kochającą się społeczność, która powinna promieniować na innych” - powiedział jeden z organizatorów.

Organizatorzy Marszu


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1488985

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.