Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wielu z nas zastanawia się jak dobrze przeżyć weekend majowy. Z pewnością jest to dobra okazja na spędzenie tego wolnego czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Ale przecież nie należy zapominać o Panu Bogu!

Młodzież z parafii Św. Michała Archanioła, a dokładniej zespół muzyczny i grupa teatralna wraz z opiekunami siostrą Stanisławą i księdzem Michałem zdecydowali się wyjechać na mini rekolekcje. Zaczęliśmy od Zabawy – miejsca życia i wzrastania ku świętości błogosławionej Karoliny Kózkówny. Tam modliliśmy się w kaplicy – dawnym domu rodzinnym Karoliny, a następnie udaliśmy się Drogą Krzyżową szlakiem Jej męczeństwa. Bł. Karolina wytyczyła nam temat naszych rekolekcji – „Miłość w czystości“. Późnym wieczorem dotarliśmy do miejsca docelowego naszej wyprawy. Była nim Kalwaria Pacławska. Wyjazd stał się bardzo dobrą okazją, by poznać historię tego wspaniałego Sanktuarium, w którym znajduje się obraz Najświętszej Maryi Panny Cierpliwie Słuchającej. Drugiego dnia towarzyszyło nam mokre wyjście w plener dróżkami św. Marii Magdaleny. Mimo początkowo mżystej pogody przeżyliśmy bardzo radosne i pełne uśmiechu chwile. Eucharystia sprawowana przy cudownym obrazie, konferencje, spotkania w grupach: panie z siostrą, a panowie z księdzem, wspólna modlitwa litanią loretańską, integracja oraz śpiewy zapewne wydadzą owoce w naszym codziennym życiu. Zwiedziliśmy także Przemyśl. Daliśmy też świadectwo naszej wiary śpiewając koronkę do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu Zawierzenia na wzniesieniu obok Kopca Tatarskiego.

W drodze powrotnej do Ostrowca cały bus tętnił życiem od wspólnych śpiewów i gry na instrumentach. Na miejscu wspólnie podziękowaliśmy śpiewem naszym kochanym rodzicom za to, że pozwolili nam wyjechać w tę duchową podróż.

Filip Nowakowski – animator muzyczny


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1489019

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.