Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przez dwa dni maturzyści nawiedzali częstochowskie sanktuarium w ramach XXIV Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. Młodzi powierzali Maryi czas przygotowań do egzaminu dojrzałości oraz prosili o siły i dary Ducha Świętego na czas matur.

Każdego dnia do tronu Czarnej Madonny przybywali młodzi z poszczególnych rejonów diecezji. W sumie do Częstochowy pielgrzymowało 3,7 tys. maturzystów. Każda grupa pielgrzymowanie rozpoczynała już przy swojej szkole, by na Jasnej Górze każdego dnia zawiązać wspólnotę modlitwy i przyjaźni. Pobyt w maryjnym sanktuarium rozpoczynało spotkanie z „ciekawym człowiekiem”. W tym roku maturzyści mieli okazję posłuchać świadectwa Grzegorza Bacika ze wspólnoty Alma Pura. Mówił on o zagrożeniach, jakie niesie okultyzm, działalności sekt i grup satanistycznych. Wskazywał na szeroką pomoc, jaką niesie Kościół osobom uwikłanym w okultyzm, magię, satanizm. Podczas spotkania nie zabrakło stawianych pytań i poruszanych problemów. Po spotkaniu młodzi pielgrzymi wspólnie odmawiali różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu a następnie dokonali aktu zawierzenia Maryi swojego młodego życia oraz przyszłych egzaminów maturalnych. Pierwszego dnia wspólnej Eucharystii przewodniczył biskup senior Edward Frankowski, zaś drugiego dnia z młodymi spotkał się na wspólnej modlitwie bp Krzysztof Nitkiewicz.

– Matura to szczególny moment w naszym młodym życiu, w którym nie chcemy być sami. Potrzebna nam pomoc nie tylko nauczycieli i bliskich, ale także naszej Matki niebieskiej. Dlatego powierzamy Jej ten nadchodzący czas oraz nasze młodzieńcze wybory – podkreślała Joanna z Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Każdego roku młodzi, którzy staja przed ważnym momentem swojego życia chcą zaczerpnąć ducha wspólnoty i modlitwy. Tutaj u Częstochowskiej Pani stają z codziennymi troskami i kłopotami, sukcesami i radościami oraz czekającym ich trudem egzaminów dojrzałości. Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom i katechetom, którzy pomogli w organizacji tej pielgrzymki i zawsze wspierają swoich podopiecznych. Myślę, że był to wspaniale spędzony czas, który umocni ich na najbliższe wydarzenia – podsumował pielgrzymkę ks. Marek Bednarz, jeden z odpowiedzialnych za organizację pielgrzymki.

 ks. T. Lis


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1644668

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.