Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Po zrealizowaniu porannych punktów programu trzeciego dnia Spotkania Młodych, jak spotkania w grupach pod hasłem „Kościół naszym Domem”, dzień niedzielny skoncentrował się na uroczystej Eucharystii kończącej tegoroczne Spotkanie Młodych, która odbyła się na Rynku naszego miasta. Oprócz młodzieży zgromadzonej przez ostatnie dwa dni wokół wszystkich pięciu kościołów stacyjnych oraz licznie zgromadzonego duchowieństwa, we Mszy świętej udział wzięli parlamentarzyści i przedstawiciele władz Ostrowca Św., jak również mieszkańcy naszego miasta. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Raz jeszcze usłyszeć można było apel skierowany do młodych serc zgromadzonych uczestników z całej naszej diecezji, aby mieli oni odwagę odkryć prawdę o Chrystusie, co może otworzyć przed nimi zupełnie nową perspektywę; nowy, prawdziwie radosny sposób przeżywania swojego życia. Czynić to należy w najprostszy sposób – realizując swe ziemskie zadania i podejmując codzienne trudy z pełnym zawierzeniem Panu Bogu. Sprzyjać temu będzie akt zawierzenia się Panu Jezusowi dokonany przez młodzież na zakończenie uroczystości.

Powtarzając słowa ks. Mariana Bolesty, Diecezjalnego Duszpasterza Dzieci i Młodzieży dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego Spotkania Młodych w naszym mieście. Są wśród nich księża proboszczowie kościołów stacyjnych, rodziny naszej parafii, jak i pozostałych czterech parafii stacyjnych, które gościły młodzież w swoich domach. Nie zapominamy o rzeszach wolontariuszy, służbach mundurowych i służbie zdrowia. Szczególne podziękowania należą się włodarzom naszego miasta: Prezydentowi Jarosławowi Wilczyńskiemu, Staroście Powiatu Zdzisławowi Kałamadze oraz ich współpracownikom. Nie sposób pominąć również wspomnianych przez ks. Bolestę katechetów i opiekunów, którzy zorganizowali przyjazd młodych na to radosne święto spotkania z Panem Bogiem w Jego Kościele. W całości wydarzenia, w czasie trzech dni jego trwania, wzięło udział blisko 5 tysięcy młodzieży z całej diecezji.

Gospodarzem następnego Spotkania Młodych będzie Nisko. Na zakończenie Mszy św. młodzież Ostrowca Świętokrzyskiego uroczyście przekazała przedstawicielom miasta nad Sanem ikonę Chrystusa Nauczyciela będącą symbolem Spotkań.

Grzegorz Kubicki


Msza św. na Rynku


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1644567

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.