Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Od wielu lat w naszej Diecezji odbywają się Spotkania Młodych. Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Młodych odbyło się w 1998 r. w Stalowej Woli. Przez kilka lat spotkania były organizowane na Świętym Krzyżu. Począwszy od 2010 roku Spotkania Młodych odbywają się w kolejnych miastach diecezji:

  • w 2010 r. w Janowie Lubelskim - uczestniczyło 800 osób. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”, zaś przedmiotem codziennych rozważań był list Ojca Świętego Benedykta XVI do młodych na Niedzielę Palmową.
  • w 2011 r. w Tarnobrzegu – uczestniczyło 3,5 tys. osób. Spotkanie było swoistym przedłużeniem Światowych Dni Młodych w Madrycie, jakie przeżywane były kilka tygodni wcześniej z Ojcem świętym Benedyktem XVI. Hasło: „W Komunii z Bogiem”.

 

 

W tym roku w dniach od 14 do 16 września

XV Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej

odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim

pod hasłem: „Kościół naszym domem”

 

 

Świadectwa

Alleluja!

Jestem Paulina i chciałam opowiedzieć Wam trochę o Dniach Młodych w naszej diecezji. Sama przeżyłam już dwa takie wyjazdy. W 2010 roku uczestniczyłam w tych dniach w Janowie Lubelskim, a rok później wspólnie ze znajomymi pojechaliśmy do Tarnobrzega. Oba te wyjazdy były dla mnie wspaniałym i owocnym czasem.

Może od początku - czym właściwie są Dni Młodych? Można powiedzieć, że jest to święto - święto dla wszystkich młodych, którzy na co dzień pochodzą z różnych regionów naszej diecezji, żyją własnym życiem, mają swoje problemy - ale mimo to, mają wielkie chęci przyjeżdżać i spotykać się razem, by chwalić naszego Pana, dziękować Mu za wszystkie otrzymane dary i prosić o łaski potrzebne na każdy dzień. Warto wspomnieć, że ludzie na Dniach Młodych tworzą wspólnotę - nikt w tych dniach nie czuje się sam. Każdy jest tutaj darem dla drugiej osoby. Wszyscy jesteśmy dla siebie braćmi, pomagamy sobie, napełniamy świątynie śpiewem, modlitwą a przede wszystkim świadectwem naszej wiary. Obowiązkiem każdego uczestnika jest zabranie ze sobą ogromnej dawki uśmiechu! Jest go tutaj naprawdę dużo;-).

Niesamowicie przeżywa się wtedy także Mszę Świętą, kiedy widzi się tylu młodych naraz. Otrzymujemy łaskę poznania Boga w drugim człowieku. Nawiązują się tutaj także kontakty, które są utrzymywane przez cały rok. Przez trzy dni spotykamy się w wyznaczonych przy zapisach grupach, gdzie pod kierunkiem animatorów prowadzone są spotkania, które uczą nas nowego spojrzenia na świat. Bardzo interesujące są także spotkania z ciekawymi ludźmi, tak jak np. spotkanie z egzorcystą. Każdy ma także czas na to, by znaleźć się w Kościele i adorować Najświętszy Sakrament. Dni Młodych to także czas niesamowitego przekazywania sobie radości! Ludzie śpiewają, tańczą, klaszczą w dłonie - co jest świadectwem na to, że młodzi ludzie potrafią się dobrze bawić bez używek.

Przez te trzy dni człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że trwanie przy Bogu wcale nie musi wiązać się ze smutkiem, użalaniem się nad sobą, ale że życie to tak naprawdę jest piękne! Z pewnością mogę powiedzieć, że większość z młodych, którzy uczestniczą w tych dniach nie chcą wracać do domu;-)

Świat potrzebuje świadectwa młodych ludzi wierzących, dlatego też z tego miejsca chciałam Was zaprosić na tegoroczne dni Młodych, które odbędą się już we wrześniu w Ostrowcu Świętokrzyskim - mam nadzieję, że spotkamy się tam wszyscy razem!

P.S. Pamiętajcie o uśmiechu! Paulina
Dni Młodych to niesamowita sprawa. Sam brałem udział tylko w jednych, ale to dlatego, że w czasie drugich miałem małe problemy ze zdrowiem. Czas, który spędziłem w Janowie Lubelskim uważam za bardzo dobrze przeżyty. Z początku nie rozumiałem hasła „Bądźmy świadkami miłości”, ale powoli zaczęło ono we mnie kiełkować. Spotkania w grupach przeprowadzone były bardzo dobrze. Tak w dużym skrócie był to naprawdę wspaniały czas spotkania z Chrystusem Nauczycielem. To było wspaniałe zobaczyć tak wielu młodych ludzi, których łączy jedna wiara. Można było poczuć prawdziwą wspólnotę, która wie po co i dlaczego się znalazła akurat w tym miejscu. Jestem Bogu bardzo wdzięczny za to, że tam się znalazłem, że tam mnie postawił, bo po tym zaczęła się moja droga powrotu na właściwą ścieżkę. Udało Mu się mnie odnaleźć i nie przestanę Mu za to dziękować.

Chwała Panu! Damian
Alleluja ! Mam na imię Magda. Diecezjalne Dni Młodych były dla mnie ogromnym przeżyciem, gdyż mogłam na nowo otworzyć się na Boga i drugiego człowieka. Podczas spotkań w grupach zdałam sobie sprawę, że Bóg mnie kocha i ma wobec mnie plan, którego ja nie znam, ale poprzez moją ufność i wiarę w Boga mogę go wykonywać, a tym samym zbliżać się do Ojca. Nieraz wydawało mi się, że moja wiara jest słaba, ale dzięki tym spotkaniom na nowo się umacniałam. To było coś niezwykłego. Oprawa liturgiczna, kościół pełen młodych ludzi, słowo głoszone do nas, to wszystko sprawiało, że czułam iż jestem we właściwym miejscu i czasie.

Dużą dawkę radości i poczucia wspólnoty dawała mi serdeczność, gościnność i ogromna życzliwość ludzi, którzy przyjęli mnie na nocleg i zapewnili ciepłe posiłki. Może to dziwne, ale czułam, że byłam im potrzebna, aby ich wysłuchać oraz pokazać im, że wiara jest radosna i żywa. Boga można wychwalać na wiele sposobów, poprzez cichą modlitwę w kościele oraz taniec i śpiew (to kolejna rzecz, jaką odkryłam podczas spotkań młodych).

Kończąc chcę podkreślić, jak bardzo się cieszę, że mogłam pojechać na Diecezjalne Dni Młodych, gdyż teraz jestem bogatsza o nowe znajomości, a także mogłam docenić wartość wspólnoty oraz poczuć ogromną więź i energię płynącą z młodych ludzi, którzy podobnie jak ja pragnęli wspólnie przeżywać te niezwykłe rekolekcje. Każdy mógł w tych dniach znaleźć coś dla siebie, ponieważ były koncerty np. Gospel Rain, spotkania z egzorcystą i tańce integracyjne.

Za to co Pan Bóg pozwolił  mi tu doświadczyć i za przyszłe owoce tego spotkania- chwała Panu! Magda


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1491449

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.