Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Diecezjalny Zjazd Wspólnot Intronizacyjnych

Dnia 12. czerwca 2015 roku w katedrze sandomierskiej w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się Diecezjalny Zjazd Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Była również obecna Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii.
"Sensem Intronizacji jest uznanie Chrystusa swoim Królem i Panem." - takie słowa do zebranych licznie Wspólnot skierował ks. bp Krzysztof Nitkiewicz na początku spotkania. Przypomniał, że Najświętsze Serce Jezusowe jest źródłem miłosierdzia. Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt delegacji z naszej diecezji ze swymi duszpasterzami. Po słowach ks. Biskupa Ordynariusza miała miejsce godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej uroczysta Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Edward Frankowski.
Dalsza część spotkania miała miejsce w Domu Katolickim, gdzie zebrani obejrzeli piękny spektakl o życiu i misji Sługi Bożej Rozalii Celak, apostołki Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, przedstawiony przez grupę teatralną z Janowa Lubelskiego. Na zakończenie słowo wygłosił diecezjalny duszpasterz wspólnot dla Intronizacji - ks. Stanisław Olszówka, podkreślając, że Wspólnoty na swych cotygodniowych adoracjach mają za zadanie uwielbiać Miłość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odwzajemniać tę Miłość i wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy własne i innych. Był to szczególny dzień dla wszystkich czcicieli Najświętszego Serca naszego Pana i Króla.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447945

Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.