Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016, KTÓRYCH CENTRALNA CZĘŚĆ ODBĘDZIE SIĘ W KRAKOWIE, TO GLOBALNE WYDARZENIE JEDNOCZĄCE CAŁY ŚWIAT WIERZĄCYCH, KTÓREGO ATMOSFERĘ I OBECNOŚĆ ODCZUJEMY RÓWNIEŻ W NASZEJ DIECEZJI ORAZ MIEŚCIE OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM.

PONIŻEJ LINK - LOGO ŚDM, DZIĘKI KTÓREMU JUŻ DZISIAJ POLUBISZ OFICJALNY FANPAGE SANDOMIERSKIEGO CENTRUM ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY NA FACEBOOKU

20. KWIETNIA 2015 ROKU W NASZEJ PARAFII GOŚCIŁY TOWARZYSZĄCE OD LAT TYM NIEZWYKŁYM SPOTKANIOM OFICJALNE SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY - KRZYŻ ORAZ IKONA MATKI BOŻEJ! 

WOLONTARIAT ŚDM

U ŚW. MICHAŁA

CHCESZ DOŁĄCZYĆ???

DOWIEDZ SIĘ JAK!!!

KLIKAJ OBOK...

 

OFICJALNY HYMN

ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

"BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI"

 


BIERZ UDZIAŁ W "CZUWANIACH MŁODYCH" I MODLITEWNIE OCZEKUJ NA WIELKIE ŚWIĘTO NASZEJ WIARY!

CZUWANIA  ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDY TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA O GODZINIE 18:30 W KOŚCIELE P.W. ŚW. KAZIMIERZA NA PUŁNKACH


W DNIACH 20-25. LIPCA 2016 W NASZYM MIEŚCIE ORAZ DIECEZJI PRZEBYWAĆ BĘDZIE LICZNA GRUPA MŁODZIEŻY ZAGRANICZNEJ, KTÓRĄ GOŚCIĆ BĘDZIEMY W RAMACH TZW. ''DNI W DIECEZJACH'', STANOWIĄCYCH BEZPOŚREDNIE PRELUDIUM DO WYDARZEŃ CENTRALNYCH ŚDM, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W KRAKOWIE PRZY UDZIALE OJCA ŚWIĘTEGO ORAZ RZESZY MŁODYCH LUDZI Z CAŁEGO ŚWIATA...

W związku z tym, już od miesięcy trwają w naszej prafii oraz mieście przygotowania do jak najgodniejszego i atrakcyjnego przyjęcia Młodych w naszej parafii, mieście, oraz regionie.


 

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI ZAPRASZA MŁODZIEŻ Z CAŁEGO ŚWIATA!!!

 

OSTROWIECKA MŁODZIEŻ PIELGRZYMKOWA ŚPIEWA HYMN ŚDM 2016!!!

 

 


 W 2016 roku w Krakowie, w dniach od 26. do 31. lipca, odbędą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7) XXXI. Światowe Dni Młodzieży (ŚDM).

Pielgrzymkę młodzieży przez ziemię (gdyż tak określa się także ŚDM) zainicjował w 1984 roku św. Jan Paweł II. Po papieżu Benedykcie XVI kontynuuje je także papież Franciszek, który przybędzie w przyszłym roku do Polski, by wziąć udział w spotkaniu z młodymi. Ostatnie ŚDM odbyły się w 2013 roku w Rio de Janeiro. Polska po raz drugi gościć będzie młodzież z całego świata (poprzednio w Częstochowie w 1991 roku).

Młodzież, która weźmie udział w ŚDM, nim uda się do Krakowa na wydarzenia centralne, w dniach od 20 do 25 lipca 2016 przebywać będzie w parafiach na terenie całej Polski „Dni w Diecezjach”.

W ramach przygotowania na przyjęcie młodych ze Świata, we wszystkich miastach i miejscowościach gdzie mieszkać będzie młodzież odbywają się comiesięczne spotkania modlitewne. Młodzi przed Najświętszym Sakramentem polecają Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Papieża Franciszka, pielgrzymów, rodziny, które przyjmą młodych, organizatorów i wszystkich zaangażowanych w to dzieło. Wspólna modlitwa ma także na celu duchowo przygotować wolontariuszy, którzy będą posługiwać podczas ŚDM, a także mieszkańców miasta i miejscowości, które ugoszczą młodzież.

Bardzo ważnym wydarzeniem wpisującym się w przygotowania do ŚDM jest peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży (krzyża i ikony Matki Bożej) w Diecezjach. Od Niedzieli Palmowej 2014, gdy młodzież z Brazylii przekazała Symbole młodym z Polski, odwiedzają one Diecezje w naszej Ojczyźnie.

Diecezja Sandomierska peregrynację Symboli przeżywała od 19. kwietnia do 2. maja 2015 roku.

W naszym mieście były one od 20. do 21. kwietnia.

Symbole przebywały w trzech parafiach: św. Michała Archanioła, NMP Saletyńskiej oraz Miłosierdzia Bożego.

ks. Piotr Gaj    


Odsłon artykułów:
1094697

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.