Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

 Ogłoszenia parafialne –  xxx niedziela zwykła

25.10.2020

1.             Dziś o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe.

2.             W środę  28 października imieniny ks. prałata Tadeusza. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.             W czwartek  29 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

4.             W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Z  związku z przeżywaną pandemią prosimy wiernych o rozłożenie w czasie odwiedzin naszych zmarłych spoczywających na cmentarzach.  W tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie tylko przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

5.             Trwajmy w modlitwie za zmarłych, chorych, zakażonych i wszystkich, którzy cierpią z powodu pandemii. Prosimy o wzajemny szacunek, solidarność i modlitwę za pracowników służb medycznych, wolontariuszy i wszystkich, którzy w tym trudnym czasie niosą bliźnim pomoc.

6.              Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 8 listopada.

7.             Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.

8.             Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 Ogłoszenia parafialne –  xxix niedziela zwykła

18.10.2020

1.             Dziś o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe.

2.             W poniedziałek  19 października przypada  36 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku bł. Ks. Jerzego.    

3.             W zakrystii i  kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki.

4.             W ramach przygotowania do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata 22 października w parafii św. Kazimierza na Pułankach o godz. 18.00 rozpocznie się 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnota Intronizacji zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, ludzi chorych oraz o ustanie epidemii.

5.             W dniu 28 października  w Przychodni lekarskiej „Novomed” przy ul. Kopernika, odbędą się badania USG Doppler, USG Tarczycy, USG Stanów oraz Echo Serca. Więcej informacji na plakacie.

6.             Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą.

7.             Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

8.             Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.  

    Ogłoszenia parafialne –  xxviii niedziela zwykła

11.10.2020

1.     Dziś o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.00 zostanie  odprawiona Msza św. w 400. rocznicę śmierci Księcia Janusza Ostrogskiego fundatora naszego kościoła. Po Mszy św. pan Zbigniew Pękala wygłosi wykład o związkach Księcia
z Ostrowcem i regionem.   W dniu dzisiejszym po Mszach św. prowadzona jest zbiórka dobrowolnych  ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

2.     Zapraszamy na ostanie w tym roku  nabożeństwo fatimskie we wtorek  13 października o godz. 17.30.

3.     W piątek 16 października o godz. 17.00  młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Próba generalna we wtorek po Mszy św. wieczorowej. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziny
w czwartek o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe w piątek  wyjątkowo
o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św.  

4.     Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o tych, którzy od nas odeszli. Kościół daje nam możliwość towarzyszenie bliskim nam zmarłym w darze modlitwy wypominkowej. Wypominki można zamawiać
w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5.     Parafia Podwyższenia Krzyża Św. na Gutwinie zaprasza na filmowe rekolekcje ewangelizacyjne w dniach od 18 do 21 października. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

6.     Dziękujemy za składane ofiary na inwestycje prowadzone przez parafie. Za tydzień taca gospodarcza.

7.     Z racji zbliżającego się Tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę siostra Wiesława będzie zbierać dobrowolne ofiary na funkcjonowanie ubogiej szkoły
w Ekwadorze.

8.     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

    Ogłoszenia parafialne –  xxvii niedziela zwykła

04.10.2020

1.    Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe  z udziałem kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie  w kościele  z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

3.    W niedzielę 11 października  na Mszy św. o godz. 12.00 rocznica Pierwszej Komunii św. Spotkanie z dziećmi i rodzicami w czwartek o godz. 16.30, po spotkaniu spowiedź.

4.    Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św.
w 400. rocznicę śmierci Księcia Janusza Ostrogskiego fundatora naszego kościoła. Po Mszy św. pan Zbigniew Pękala wygłosi wykład o związkach Księcia z Ostrowcem i regionem.

5.    Nabożeństwa różańcowe   codziennie  o godz. 17.30.

6.    Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele.

7.    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

8.    Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.

9.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

    Ogłoszenia parafialne –  xxvi niedziela zwykła

27.09.2020

1.    Dziś o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2.    Wspólnota Legionu Maryi zaprasza  w poniedziałek 28 września na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu na  zbiegu ulic Denkowskiej
i Radwana.

3.    We wtorek  dzień odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła. Mszę św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i suma odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z  modlitwą o  uzdrowienia.

4.    W środę 30 września przypada 78 rocznica egzekucji na Rynku. O godz. 17.30 modlitwa na cmentarzu parafialnym za pomordowanych obywateli naszego miasta. O godz. 18.00 Msza św. w intencji pomordowanych. Po Mszy św. dalsza cześć uroczystości na Rynku.

5.    1 października o godz. 18.00 Msza św. imieninowa   siostry Teresy Modlińskiej naszej organistki i siostry Teresy Opydo.

6.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź
w pierwszy piątek od godz. 17.30.

7.    Nabożeństwa różańcowe w październiku w naszym kościele codziennie
o godz. 17.30.
 Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.

8.    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

9.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

    

 

Ogłoszenia parafialne –  xxv niedziela zwykła

20.09.2020

1.            Dziękujemy ojcu Bogusławowi  ze Świętego Krzyża za głoszone Słowo Boże.

2.            Dziś o godz. 17.40 Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

3.            W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania spotkanie wspólne młodzieży i rodziców w czwartek o godz. 19.00 w Sali Michael.

4.            Kurs przedmałżeński  w naszym dekanacie rozpocznie się w najbliższy piątek 25 września o godz. 19.00  w Sali Michael. Więcej informacji na plakacie.

5.            W niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 10.30 zebranie rodziców dzieci klas 3, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. 

6.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

7.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.    

 

Ogłoszenia parafialne –  xxiv niedziela zwykła

13.09.2020

1.            Dzisiaj godz. 17.30 Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową.

2.            W związku z  sakramentem bierzmowaniem dla młodzieży po 8 klasie spotkanie dla rodziców w poniedziałek o godz. 19.00 w sali Michael.  Spotkanie formacyjne dla młodzieży w czwartek o  godz. 19.00 w sali Michael.

3.            W sobotę Diecezjalny Dzień Młodzieży w Staszowie. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

4.            Za  tydzień niedzielę 20 września w naszym kościele  odbędzie się  spotkanie dla Pielgrzymów Ostrowieckiej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godzinie 18:00 Msza Święta a  po niej spotkanie w sali Michael.

                  W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi Ojciec Bogusław Harla- oblat z Świętego Krzyża. Po Mszy św. będą rozprowadzane kalendarze misyjne.

5.            Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza dodatkowy nabór na rok szkolny 2020/2021. Podania o przyjęcie do szkoły można składać drogą elektroniczną do  czwartku 17 września 2020r. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły lub parafii.

6.            Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do grup parafialnych. Jest to okazja do poznania nowych kolegów i koleżanek, rozwijania swoich umiejętności i pasji, oraz wychowania w duchu chrześcijańskich wartości. Ministranci – zbiórka w sobotę godzina 10.00; Schola – piątek 16.00 (sala Michael); Harcerze – piątek godzina 16.00 (harcówka przy plebani św. Michała).

7.            W piątek 25 września o godz. 19  w sali Michael rozpocznie się kurs  przedmałżeński  w naszym dekanacie. Więcej informacji na plakacie.

8.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Za tydzień taca gospodarcza.

9.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

    Ogłoszenia parafialne –  XXIII niedziela zwykła

06.09.2020

1.            Dzisiaj godz. 17.00 Spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

2.            We wtorek 8 września przypada święto Narodzenia NMP w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. jak w dni powszednie.

3.            Sakrament bierzmowania młodzieży byłych klas 8 odbędzie się 16 października. Spotkanie młodzieży w sprawie bierzmowania odbędzie się
 w czwartek o godz.19.00 w Sali Michael.

4.            W niedzielę  13 września Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 17:30.

5.            Msze św. dla dzieci w ciągu roku szkolnego będą  odprawiana w niedzielę
o godz. 12.00. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na mszy św. dla dzieci.

6.            Od października rozpoczną się katechezy przygotowujące do sakramentu chrztu dorosłych oraz dzieci powyżej siódmego roku życia. Rozpocznie się również przygotowanie do sakramentu bierzmowania dorosłych. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub do ks. Mariusza.

7.            Główne prace remontu elewacji kolegiaty zaplanowane na ten rok zostały zakończone. Trwają prace porządkowe i wykończeniowe. Jesteśmy na etapie regulowania faktur za materiały, rusztowanie i wykonaną pracę. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary. Tych którzy mogą prosimy o dalsze wsparcie finansowe, abyśmy jak najszybciej uregulowali wszelkie należności związane
z remontem. 

8.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia parafialne –  xxii niedziela zwykła

30.08.2020

9.            Dzisiaj godz. 17.40 nabożeństwo do św. Anny.

10.         Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w poniedziałek o godz. 18.00.

11.         Msza św. na rozpoczęcie nowego  roku szkolnego we wtorek 1 września 
o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na wspólną modlitwę.

12.         1 września o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny
w 81 rocznicę wybuchu  II Wojny Światowej.

13.         W tygodniu pierwszy czwartek,  piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

14.         Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w niedzielę 6 września   o godz. 17.00.

15.         Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

16.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

17.         Pomódlmy się nowe powołania kapłańskie i zakonne słowami modlitwy bł. Michała Sopoćki: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.

    

 

Ogłoszenia parafialne –  xix niedziela zwykła

09.08.2020

1.            Dzisiaj godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.            W środę 12 sierpnia Ostrowiecka kolumna  Pieszej Pielgrzymki podejmie sztafetę pielgrzymkową na Jasną Górę.  Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

3.            Zapraszamy do udziału w czuwaniu modlitewnym pielgrzymów  w dniu dzisiejszym w Sanktuarium M.B. Królowej Rodzin w Ożarowie o godz. 17.00: różaniec, Msza św., adoracja i Apel Jasnogórski.

4.            Również w środę 12 sierpnia od godz. 10.00 do 11.00 w naszej świątyni Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich
i zakonnych. Tego dnia w łączności z ks. Biskupem można podjąć post ścisły prosząc Pana Boga o nowe powołania do Służby Bożej.

5.            W czwartek 13 sierpnia o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.

6.            W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Mszę św. się według porządku niedzielnego.  Na Mszy św. o  godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji naszej ojczyzny w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.

7.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty. Za tydzień taca gospodarcza.

8.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

    Ogłoszenia parafialne –  xviii niedziela zwykła

02.08.2020

1.    Dzisiaj godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

2.    W tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

3.    We wtorek  4 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej  na Jasną Górę, która będzie miała w tym roku charakter sztafetowy. Kolumna Ostrowiecka podejmie sztafetę w ostatnim  dniu pielgrzymki - 12 sierpnia. Zapisy 2 i 3 sierpnia(niedzielę i poniedziałek ) w Sali Michael od  godz. 17.30 do 19.00. Zachęcamy do jednodniowego pielgrzymowania.

4.     Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania zarówno długoletnich pielgrzymów jak tych, którzy zwykle pozostawali w swoich domach z różnych powodów. Zapraszamy do udziału w czuwaniu modlitewnym:

- 7 sierpnia o godz. 18.00 w Sanktuarium  N.M.P. Saletyńskiej w Ostrowcu Św.

- 9 sierpnia o godz. 17.30 w Sanktuarium M.B. Królowej Rodzin w Ożarowie

5.    W czwartek  6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 11.00 i 18.00

6.    Przeżywając miesiąc sierpień módlmy się o trzeźwość. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest księga trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje postanowienia abstynenckie.

7.    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

8.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

    Ogłoszenia parafialne –  xvii niedziela zwykła

26.07.2020

1.      Dzisiaj godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2.    W środę 29 sierpnia o godz. Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

3.    W sobotę 1 sierpnia 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku Armii Krajowej.

4.    Również 1 sierpnia z inicjatywy Ostrowieckich Patriotów w Sali Michael od godz. 10.00 do 14.00 można oddać krew. Wejście od ul. Okólnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie na zewnątrz kościoła.

5.    W niedzielę 2 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić
w intencji pielgrzymów autokarowej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę.

6.    Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w niedzielę 2 sierpnia o godz. 17.00.

7.    Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej  na Jasną Górę  będzie miała charakter sztafetowy.  Nasza kolumna Ostrowiecka podejmie sztafetę
w najpiękniejszym dniu pielgrzymki - 12 sierpnia. Zachęcamy do jednodniowego pielgrzymowania.

8.    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznego zakończenia prowadzonych prac przy elewacji wieży kolegiaty.

9.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

    

Ogłoszenia parafialne –  xvi niedziela zwykła

19.07.2020r.

1.        Dzisiaj godz. 17.40 koronka do Bożego Miłosierdzia.

2.        Również dzisiaj o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. dla Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

3.        W środę 22 lipca tradycyjna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kolegiacie o godz.6.00 rano. Proszę zabrać ze sobą maseczki. Są jeszcze wolne miejsca.

4.        W sobotę 25 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników ostrowieckiego PKS-u i wszystkich kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. W tym dniu przypadają imieniny ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.        W niedzielę 26 lipca odpust parafialny ku czci św. Anny. Kazania odpustowe wygłosi ks. Michał Powęska.

6.        Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

7.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

– 12.07.2020R.

1.      Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

2.      Jutro 13 lipca o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

3.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- w poniedziałek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

- środę – św. Bonawentury

- czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

4.      W niedzielę 19 lipca zapraszamy wszystkich pielgrzymów na godz. 18:00, na Mszę Świętą w par. św. Jadwigi Królowej na Stawkach i spotkanie organizacyjne związane z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

5.      Parafialna  pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest na środę 22 lipca.

Są jeszcze wolne miejsca.

6.      Dzisiaj druga tura wyborów Prezydenta Polski. Zachęcamy do udziału

w wyborach spełniając obywatelski obowiązek.

7.      Bóg zapłać za  składane ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień taca gospodarcza.

8.      Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 – 05.07.2020r.

1.    Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

-  poniedziałek- bł. Marii Teresy Ledóchowskiej ,

- środę - św. Jan z Dukli,

- sobotę - św. Benedykta z Nursji,

3.    Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta nakazane oraz o zakrywaniu ust i nosa w kościele.

4.    W niedzielę 19 lipca o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi na  Stawkach będzie Msza św.  i spotkanie organizacyjne związane z pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

5.    Dnia 22 lipca planowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy
w zakrystii.

6.    Bóg zapłać za  ofiary  składane w kopertach na remont kolegiaty.

7.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  XIII  NIEDZIELA ZWYKŁA
 – 28.06.2020r.

1.     Dziś o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.    W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00;  11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta: ks. Piotra Sołdygi. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia i uzdrowienia.

3.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź
w piątek o godz. 17.30.

4.    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 5 lipca o godz. 17.00

5.    Rozpoczęły się wakacje. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Mszy św.
w niedziele i święta nakazane oraz o godnym stroju podczas przebywania
w kościele.

6.    Wczoraj kościół został podany dezynfekcji. Ta czynność jest powtarzana  systematycznie dla ochrony naszego zdrowia i życia. Prosimy aby przestrzegać zaleceń władz sanitarnych i w świątyni zakrywać usta i nos. W czasie pandemii Komunię św. można przyjmować do ust i na rękę.

7.    Dnia 22 lipca planowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy
w zakrystii.

8.    Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach prezydenckich.

9.    Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy wypoczywają w naszym mieście na urlopach bądź wakacjach życzymy dobrej pogody i odpoczynku.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  XII  NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020r.

1.    Dziś o godz. 10.30 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Jarosław Nieściur, który
 w naszej parafii pełnił praktykę diakońską.

2.    O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.    W środę  24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. O godz. 18.00 Msza św. imieninowa i jubileuszowa  30-lecia święceń kapłańskich ks. proboszcza.

4.    W piątek 26 czerwca zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci  i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.

5.     Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i dzisiejszą tacę gospodarczą.

6.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020r.

1.    Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.30 procesja eucharystyczna. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.    Od jutra do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

3.    W piątek 19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dni powszednie. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    Również w piątek 19 czerwca o godz. 10.00 w bazylice Katedralnej
w Sandomierzu diakon Jarosław Nieściur  otrzyma święcenia kapłańskie.

5.    Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Za tydzień taca gospodarcza.

 

6.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020r.

1.     Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00. 

2.     We wtorek  9 czerwca na godz. 18.00 do kolegiaty zapraszamy młodzież klas 8 szkoły podstawowej  na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.  Podczas spotkania obowiązują maseczki  oraz  zasada zachowania dystansu do drugiej osoby.

3.     W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 12.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna. Wzorem lat ubiegłych ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I - wspólnota Kół Żywego Różańca i Krwi Chrystusa, II - Legion Maryi i Akcja Katolicka, III - Domowy Kościół i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, IV - siostry zakonne i starsi ministranci. Po każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do modlitwy rodziców i dzieci.

4.     Przez całą oktawę Bożego Ciała  o godz. 17.30  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczna wokół kościoła.

5.     W sobotę  13 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.

6.     W niedzielę 14 czerwca o godz. 18.00 Mszę św. z okazji 50-lecia kapłaństwa, którą  odprawi nasz rodak ks. Janusz Bachurski.

7.     Za tydzień w naszej wspólnocie przeżywać będziemy niedzielę powołaniową. Kazania wygłosi ks. Piotr Tylec.

8.     Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Zakończył się pierwszy etap prac przy wieży. Zostały usunięte odpadające tynki, położono grunt na ścianach i dokonano uzupełnień tynku. Dalsze prace po wyschnięciu zaprawy tynkowej po Bożym Ciele.

9.     Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.

 

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020r.

 

1.     Dekret Biskupa Ordynariusza:  TUTAJ

2.     Dziś o godz. 17.30  ostanie nabożeństwo majowe.

3.     Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

4.     Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do  Serca Pana Jezusa na tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 17.40. 

5.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6.     W piątek o godz. 19.00 w Sali Michael rozpocznie się  przedwakacyjny  kurs przedmałżeński. Więcej informacji na plakacie.    

7.     W następną niedzielę Najświętszej Trójcy  - kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania.

8.     Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 7 czerwca o godz. 17.00

9.     Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020r.

1.    Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

2.    We wtorek  26 maja Dzień Matki. Otoczmy modlitwą matki w dniu ich święta.
A naszym mamom bądźmy wdzięczni za ich trud, poświecenie i miłość.

3.    W  piątek 29 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła.  Po Mszy św. adoracja z modlitwami o uzdrowienie.

4.    W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień zamykający okres wielkanocny. Podczas adoracji przed Mszą św. o godz. 11.00  odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.

5.    W naszym dekanacie jest organizowany przedwakacyjny  kurs przedmałżeński. Będzie trwał tylko 4 tygodnie. Rozpoczęcie kursu 5 czerwca o godz. 19.00 w Sali Michael. Więcej informacji na plakacie.

6.    Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Podania o przyjęcie do szkoły można składać drogą elektroniczną do 10 czerwca 2020r. Więcej informacji na plakacie w gablocie przy Kościele.

7.    W minionym tygodniu rozpoczęliśmy pierwszy etap remontu elewacji kolegiaty. Rozpoczynamy od remontu elewacji wieży kościoła. Trafiliśmy na trudny czas który niesie nam wszystkim epidemia koronawirusa. Jednak ze względu na podpisane wcześniej umowy została podjęta decyzja o realizacji zadania odnowy kolegiaty. Prace remontowe potrwają parę tygodni. Są to prace niebezpieczne ze względu na to że prowadzone są na dużej wysokości. Dlatego zawierzajmy ten remont Panu Bogu w naszych modlitwach prosząc o bezpieczny przebieg i szczęśliwe zakończenie. Zakres prac zależny będzie od posiadanych przez nas środków finansowych. Dlatego dziękujemy za dotychczasowe ofiary i prosimy o dalsze wsparcie finansowe i modlitewne. Dobrowolne ofiary na ten cel można składać w kopertach lub na konto parafialne. Wszyscy Ofiarodawcy zostaną uwiecznieni w pamiątkowej „Księdze remontowej Kolegiaty”. Numer konta bankowego: 56 1240 5035 1111 0000 5573 0402

8.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  VI NIEDZIELA WIELKANOCY
– 17.05.2020r.

9.    W piątek na Mszy św. wieczorowej czworo dzieci z klasy III przystąpiło do
I Komunii św.

10. Jutro (18 maja) obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za Dar życia Wielkiego Papieża. Przeżywajmy ten dzień w duchu wdzięczności Panu Boga za dar osoby papieża. W tym dniu zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w kolegiacie o godz. 20.30 zakończonej Apelem Jasnogórskim przy figurze.

11. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

12. Kto nie może z różnych powodów uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej, zachęcamy do udziału na tygodniu.

13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  V NIEDZIELA WIELKANOCY – 10.05.2020r.

1.    Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

2.    W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w środę: 13 maja o godz. 17.30 nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału.

- w czwartek: św. Macieja Apostoła

- w sobotę: św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

3.    Trwają prace remontowe w kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłym tygodniu taca gospodarcza.

4.     Na stoliku za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

5.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 03.05.2020r.

 

1.    Dzisiaj w niedzielę, 3 maja na Jasnej Górze ma miejsce ważne wydarzenie: zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonuje Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Polska była zawierzana Matce Bożej na Jasnej Górze
w trudnych chwilach i kryzysach dotykających naszą Ojczyznę. Akt zawierzenia odczytamy w czasie  dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2.    Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. O 17.30 nabożeństwo majowe.
W poniedziałek  4 maja po Mszy św. wieczorowej śpiew litanii przy figurze św. Floriana.  Zachęcamy  do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej.

3.    Od poniedziałku  do środy  w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo pokutno-wynagradzające Panu Bogu za grzechy własne, rodzin, parafii, Ojczyzny
i całego świata.  Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Łaskawej. Pragniemy przebłagać Pana Boga za odstępstwa ludzkości i prosić o wiarę dla nas wszystkich oraz o oddalenie epidemii i wszelkich zagrożeń, również nieurodzaju.

4.    W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek: św. Floriana

- w środę: świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- czwartek: pierwszy czwartek miesiąca - od godz. 10.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

- w piątek:  św. Stanisława Biskupa i Męczennika,  głównego patrona Polski
i naszej diecezji

5.    Diakon Jarosław Nieściur kończy dziś swoją praktykę diakońską. Dziękujemy za jego obecność i posługę w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa
i opieki św. Michała Archanioła.

6.    Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

7.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26.04.2020r.

 

1.    Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii zostaje przeniesiona na
27 września.

2.     W środę  29 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła.
Po Mszy św. adoracja z modlitwami o uzdrowienie.

3.     W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

4.    Nabożeństwa majowe w kolegiacie odprawiane będą o godz. 17.30.

5.    W sobotę liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu  
o godz. 7.00,  11.00 i 18.00

6.    W niedzielę  3 maja Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.30.

7.    Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych z okazji święta Konstytucji 3 Maja
i Dnia Flagi.

8.    Przypominamy, że we Mszy św. w naszej świątyni może uczestniczyć 70 osób. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz  zasada zachowania dystansu do drugiej osoby.

9.    Zachęcamy do modlitwy w intencji oddalenie pandemii koronawirusa i o  deszcz.

10. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –  II NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020r.

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.

2.  Radiowa transmisja  niedzielnej Mszy z naszego kościoła  św. o godz. 9.00 w Radiu Rekord.

3.  Zawiadamiamy, że od dnia jutrzejszego we Mszy św. i nabożeństwach  w świątyni może uczestniczyć 70 osób. Podczas liturgii nos i usta powinny być zasłonięte. Obowiązuje również zasada zachowania dystansu do drugiej osoby.

4.  W związku z zwiększoną liczbą osób w kościele jest możliwość przystąpienia do spowiedzi św. wielkanocnej. Spowiedź podczas Mszy św. i adoracji.

5.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

 - w czwartek św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski;

 - w sobotę św. Marka ewangelisty;

6.  Zachęcamy do codziennej modlitwy we własnych domach w intencji ustania epidemii.

 

7.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny, jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  - 12.04.2020

1.  Jutro w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek odprawianych Mszy św. będzie taki sam, jak w każdą niedzielę.

2.  Przeżywamy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.

3.  W piątek 17 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy nie ma postu.

4.  Od dzisiejszej niedzieli  Radio Rekord będzie prowadzić transmisje Mszy św. o godz. 9.00.

5.  Dziękujemy Telewizji Lokalnej TV za transmisje Triduum Paschalnego z naszej kolegiaty.

6.   Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej we własnych domach o godz. 20.30 prosząc  Boga o ustanie epidemii.

 

7.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  NIEDZIELA PALMOWA - 05.04.2020

1.  Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej  wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.

2.  We  Mszy Świętej może uczestniczyć jednocześnie 5 osób nie licząc osób sprawujących posługę. Prosimy, aby uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję.

3.  Przypominamy, że wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania.

4.  Wielki Tydzień w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez przeżywanie bogatej liturgii tego okresu. Transmisja liturgii z naszej kolegiaty  dostępna w telewizji Lokalnej TV, na stronie parafii i Facebooku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy łącząc się duchowo.  

5.  W kościele  Triduum Paschalne będzie odprawiane zgodnie z zaleceniami Księdza Biskupa i zaleceniami władz państwowych. Nie będzie poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Prosimy natomiast odmówić modlitwę błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym. Modlitwa jest umieszczona w „Czuwajcie” i na stronie internetowej parafii.

Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek- pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek- dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie odprawia się Mszy św. Od godz. 9.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 17.30, następnie  adoracja Krzyża połączona z Komunią Świętą. Adoracja Pana Jezusa w grobie, w tym dniu do godz. 23.00.

Wielka Sobota- od godz. 9.00  adoracja Pana Jezusa w grobie. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00.

Wielkanoc-   Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Mszę św. o godz.: 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00.  W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.30.

6.   W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rano nie ma żadnych nabożeństw. Nie ma także Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna
w Wielkim Tygodniu czynna tylko do środy.

7.  Możliwość przystąpienia do spowiedzi św.:

- Poniedziałek, wtorek, środa: godz. 10.00 - 10.45, 17.00 - 19.00

- Wielki Czwartek: godz. 20.00 - 21.00

- Wielki Piątek: godz. 19.00 – 23.00

- Wielka Sobota: godz. 9.00 - 13.00  

8.  Baranki na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii.

9.  Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie” z modlitwą błogosławieństwa pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym. Zabierzmy czasopismo dla siebie i naszych najbliższych.

 

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

1.  Od dziś rozpoczynają się  internetowe rekolekcje diecezjalne on-line.

- Msza św. z nauką dla dorosłych: od niedzieli do środy o godz. 18.00

- Rekolekcję dla dzieci: środa – piątek godz. 9.00.

- Rekolekcję dla młodzieży: środa – piątek godz. 11.00

Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku. Zachęcamy dzieci, młodzież  i dorosłych do skorzystania w tym czasie Wielkiego Postu z rekolekcji, by duchowo przygotować się do przeżywania Świąt Paschalnych w tym trudnym czasie.

2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na zaistniałą sytuację nie będzie odwiedzin chorych i nie będzie spowiedzi przed świątecznej w domach. Komunię św. można przyjąć duchowo.

3.  W czwartek (2.04.) przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy o potrzebne dla nas łaski.

4.  Zapowiadana  na  dzień 27 marca Ekstremalna Droga Krzyża została wstrzymana. EDK planowana jest w późniejszym terminie po ustaniu epidemii. 

5.  Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo palm.

6.  W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Nadal prosimy, aby w naszym kościele we Mszy św. uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję. Dotyczy to zarówno Niedzieli jak i dni powszednich.

7.  Odnośnie pogrzebów, to zaleca się, aby pogrzeb rozpoczął się od bramy cmentarnej lub kaplicy cmentarnej i przejście  procesyjnie do grobu. Tam następuje ostatnie pożegnanie. Natomiast Msza św. za zmarłego może się odbyć po pogrzebie w której uczestniczyć może tylko 5 osób. Można też Mszę św. przenieść na dogodniejszy czas.

8.  Korzystając z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza zachęcamy do pozostania w domu i duchowej modlitwy przez środki masowego przekazu.

9.  Na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej oraz  na kanale YouTube ukazują się  katechezy dzieci i młodzieży.

10.       Do sakramentu pojednania można przystępować podczas Mszy św. jak również w czasie  adoracji Najświętszego Sakramentu.

11.       Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej organizuje dla narzeczonych internetowe katechezy przedmałżeńskie. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku na terenie naszej diecezji. Zgłoszenia i szczegółowe informacje na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej.

12.       Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej we własnych domach o godz. 20.30, prosząc  Boga o ustanie epidemii.

 

13.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020

1.  Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę i Drogi Krzyżowej w piątek są odwołane. Zachęcamy do modlitwy w swoich domu.

2.  Podczas Mszy Świętej w świątyni  może być maksymalnie 50 osób, które powinny zachować między sobą bezpieczną odległość (1m). W przypadku pogrzebów uczestniczy tylko najbliższa rodzina.

3.  Komunię Świętą można przyjmować na rękę.

4.   Korzystając z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza zachęcamy do pozostania w domu i duchowej wspólnoty przez środki masowego przekazu.

5.  W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracja może składać przy ołtarzu Matki Bożej lub przynieść do kościoła po ustaniu epidemii.

6.  Od jutra od godziny 9.00 na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej oraz na kanale YouTube będą się ukazywać katechezy. W poniedziałki i środy – dla młodzieży szkół średnich. We wtorki i piątki dla dzieci klas V – VIII szkół podstawowych, w czwartki i soboty dla dzieci najmłodszych. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych katechez.

7.  W niedzielę  29 marca o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja w ciszy.

8.  Za tydzień rozpoczną się diecezjalne rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych za pośrednictwem Internetu. Nie będzie rekolekcji parafialnych.

9.  Do sakramentu pojednania można przystępować  podczas Mszy św. jak również w czasie  adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie spowiedzi parafialnej.  Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

10.       Zachęcamy do codziennej modlitwy we własnych domach o godz. 20.30, odmawiając Różaniec, prosząc  Boga o ustanie epidemii.

11.       Do świąt Wielkiej Nocy odwołane są wszystkie spotkania  wspólnot i grup parafialnych.

12.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

1.     Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami.  Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., została ograniczona liczbą uczestników zgromadzeń do 50 osób. Prosimy, by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej.
W przypadku pogrzebów uczestniczy tylko najbliższa rodzina.

2.     Na mocy dyspensy Biskupa do 29 marca pozostańmy w domach  i przeżywajmy niedzielną Eucharystię  z rodziną,  za pośrednictwem środków masowego przekazu.

3.     Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odprawiamy indywidualnie w swoich domach.

4.     Zachęcamy do codziennej modlitwy we własnych domach o godz. 20.30, odmawiając Różaniec, prosząc  Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych.

5.     Do dnia 29 marca odwołane są wszystkie spotkania  wspólnot i grup parafialnych.

6.     Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

7.     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu -  08.03.2020

1.     Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz ekshumacji Żołnierzy Niezłomnych.

2.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3.     W poniedziałek o godz. 18.00  zostanie odprawiona Mszą św. w intencji ks. Dominika w dniu jego imienin.

4.  W czwartek  na Mszę św. na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów klasy VII  w ramach przygotowania do sakrament bierzmowania.

5.     W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:  

      o godz. 16.00 dla dzieci;

     o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

W piątek kościół Miłosierdzia Bożego na Ogrodach będzie Kościołem Stacyjnym w Ostrowcu Św.

6.     Ekstremalna Droga Krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż odbędzie się w 27 marca. Koszt pakietu 25 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii,  kancelarii, na stronie internetowej parafii lub u ks. Piotra.

7.  W dniach od 13 do 15 marca w kinie „Etiuda” o godz. 13.00 będzie wyświetlany film „Najświętsze Serce”. Więcej informacji na plakacie.

8.     Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii.

9.     Od  niedzieli 22 marca dzieci ze scholii i ministranci będą prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. 

10. Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty. Trwają prace remontowe kaplicy przedpogrzebowej. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

 

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu -  01.03.2020

1.     Dziś spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 16.45.

2.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3.     We wtorek na Mszę św. na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów klasy VIII i osoby, które pragną w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania.

4.     W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:  

o godz. 16.00 dla dzieci;

 o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

W piątek kościół św. Jadwigi na Stawkach  będzie Kościołem Stacyjnym w Ostrowcu Św.

5.     W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6.     W niedzielę 8 marca  o 16.30 w parafii Miłosierdzia  Bożego na Ogrodach w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie osób pragnących bliżej poznać Pismo Święte.

7.     Ekstremalna Droga Krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż odbędzie się w 27 marca. Jest ona indywidualnym nabożeństwem, które każdy uczestnik idąc nocą w niewielkiej grupie przeżywa w samotności i milczeniu, zmagając się ze zmęczeniem, bólem, niedogodnościami i swoimi myślami, a wszystko po to by przemóc siebie w obecności Boga. Koszt pakietu 25 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii,  kancelarii, na stronię internetowej parafii lub u ks. Piotra.

8.     Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii.

9.     Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek możemy składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub możemy przekazać siostrze Dorocie.

10.  7 czerwca organizowany jest autokarowy wyjazd na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Warszawy. Zapisy chętnych osób w zakrystii.

11.  Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

12.  Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.

13.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła -  23.02.2020

1.     Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2.     Dnia 26 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Błogosławieństwo popiołu i posypanie nim głów będzie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Caritas.  O godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. Mirosława. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta.

3.     W czwartek po Mszy św. wieczorowej w naszym kościele Adoracja Pana Jezusa - Godzina Święta. Godzina Święta, to modlitwa wynagradzająca, zjednoczenie
z cierpiącym Jezusem w Ogrodzie Oliwnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Św. zapraszają przyszłych pierwszaków na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 28 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

5.     W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci;

o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 W piątek nasza kolegiata będzie Kościołem Stacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim

6.     W sobotę o godz. 16.00 w Sali Michael Szkoła Wiary. Wykład podejmie ks. dr Rafał Kusiak.

7.     Również w sobotę  29 lutego o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

8.     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

9.     Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w przyszłą  niedzielę o godz. 16.45.

10.  1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. o godz. 10.30. Z tej okazji po raz drugi w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu. Zapisy w dniu zawodów od godz. 7.30 przy leśniczówce „Zwierzyniec” na Gutwinie. Przewidziane są atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych z udziałem Wojska Polskiego.

11.  W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 6 do 15 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Rzymu. Więcej informacji u ks. Mirosława lub w zakrystii.

12.  Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

13.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła -  16.02.2020

1.     Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.     Po Mszach św. w dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na operację dla chorego 8-letniego Kamila.

3.Dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 7 zapraszają na koncert pod hasłem: Przedszkolaki z „siódemeczki ” tańczą i śpiewają dla Ostrowczan. Uroczystość odbędzie się 19 lutego o godz. 10.00 w Sali Kina Etiuda.

4.     Dnia 27 lutego(czwartek) po Mszy św. wieczorowej Adoracja Pana Jezusa- Godzina Święta.

5.    Firma „Audiofon” zaprasza na bezpłatne badania słuchu, które można wykonać w Przychodni „Rodzina” na os. Ogrody, od poniedziałku do piątku.

6.   W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 6 do 15 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Rzymu. Więcej informacji u ks. Mirosława lub w zakrystii.

7.    Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.

8.    Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

9.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła -  09.02.2020

1.    Dzisiaj o  godz. 17.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2.  We wtorek 11 lutego - XXVIII Światowy Dzień Chorego.  W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji chorych z naszej wspólnoty parafialnej.

3.  W piątek 14 lutego o godz. 14.30 z parkingu przy plebanii od ul. Słowackiego wyjazd chóru Michael do Opery w Warszawie.

4.  Dzień Skupienia dla narzeczonych którzy ukończyli kurs przedmałżeński odbędzie się w najbliższą sobotę 15 lutego w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Św. Rozpoczęcie od godz. 9.00. Więcej informacji na plakacie.

5.    W naszym seminarium do sakramentu kapłaństwa przygotowuję się
4 diakonów.  Wśród nich jest diakon Jarosław Nieściur, którego witamy w naszej parafii na praktyce  diakońskiej.

6.   W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7.   W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 6 do 15 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Rzymu. Więcej informacji u ks. Mirosława lub w zakrystii.

8.W dniu 14 lutego (piątek) od godz. 12.00, w Przychodni lekarskiej „Novomed” przy ul. Kopernika, odbędą się badania USG Doppler, USG Tarczycy, USG Stanów oraz Echo Serca. Więcej informacji na plakacie.

9.   W najbliższą niedzielę 16 lutego, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na operację dla chorego 8-letniego Kamila.

10.  Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

11.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Ogłoszenia parafialne – Święto Ofiarowania Pańskiego   -  02.02.2020

 

1.    Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - od godz. 10.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa w intencji powołań oraz pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

3.     Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

4.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła -  26.01.2020

 

1.            Dzisiaj o  godz. 16.30 w parafii Miłosierdzia  Bożego na Ogrodach w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie osób pragnących bliżej poznać Pismo Święte.

2.             W środę 29 stycznia  o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja z modlitwami o uzdrowienie.

3.            W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych
w niedzielę 2 lutego o godz. 17.00.

4.            W najbliższą niedziele Święto Ofiarowania Pańskiego - Dzień Życia Konsekrowanego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji siostry Doroty Woś  z racji imienin.

5.            W dniach 31 stycznia do 2 lutego odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapisy
i więcej informacji na stronie parafii.

6.            Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Wszystkim Parafianom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcia, wspólnie spędzony czas na modlitwie, religijną atmosferę i wszelkie dobro. Bóg zapłać za składane ofiary.

7.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła -  19.01.2020

1.            Dzisiaj  o godz. 16.00, w naszej kolegiacie odbędzie się  koncert pt. „Kolędowanie pod skrzydłami Michała Archanioła”. W imieniu Państwowej  Szkoły Muzycznej I stopnia zapraszamy na koncert.

2.            Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w godz. 8.00 do 8.40 i  po Mszy św. o godz. 18.30.

3.            Kolęda dodatkowa w piątek od godz. 15.00 – dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędę w wyznaczonym terminie.  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4.            W sobotę 25 stycznia w sali Michael kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Tematem spotkania będzie „Eucharystia odkrywana na nowo. Liturgia Słowa”. Wykład poprowadzi ks. Rafał Kusiak. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.

5.            Również w sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się II nabór do chóru parafialnego Michael. Wszystkich chętnych, prosimy o zgłaszanie się na muzyczne przesłuchanie do sali Michael.

6.             W dniach 31 stycznia do 2 lutego odbędzie się Kurs Nowe Życie. Kurs ten, to weekendowe  spotkanie z realnie działającym Bogiem, spojrzenie razem z Nim na życie i zyskanie nowych perspektyw i możliwości. Zapisy i więcej informacji na stronie parafii.

7.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą

8.            Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie” z programem wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 20.01

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 36 (3 księży)

Od  godz. 15.00

os. Słoneczne 44 (3 księży)

ul. Reja 11(2 księży)

 

Wtorek 21.01.

Od godz. 9.00

ul. Reja 16 (2 księży)

Od godz. 15.00

os. Słoneczne 46 (4 księży)

ul. Furmańska (1 ksiądz)

 

Środa 22.01

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 47 (4 księży)

Od godz. 15.00

ul. Kilińskiego (4 księży)

ul. Reja 14 +domy prywatne  (1 ksiądz)

 

Czwartek 23.01.

Od godz. 15.00

ul. Cegielniana (3 księży)

 

Piątek  24.01.

Od godz. 9.00

ul. Słowackiego (3 księży)

Od godz. 15.00

 

Kolęda  dodatkowa, dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędę w wyznaczonym terminie.

 

9.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Ogłoszenia parafialne – Święto Chrztu Pańskiego -  12.01.2020

1.            Dzisiaj o godz. 16.00  w sali Michael spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych. O godz. 17.40 nabożeństwo do NSPJ.

2.            19 stycznia, w niedzielę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza święta imieninowa ks. Mariusza Wielby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.            W najbliższą niedzielę 19 stycznia o godz. 16.00, w naszej kolegiacie odbędzie się  koncert pt. „Kolędowanie pod skrzydłami Michała Archanioła”. W imieniu Państwowej  Szkoły Muzycznej I stopnia zapraszamy na koncert.

4.             W dniach 31 stycznia do 2 lutego odbędzie się Kurs Nowe Życie. Kurs ten, to weekendowe  spotkanie z realnie działającym Bogiem, spojrzenie razem z Nim na życie i zyskanie nowych perspektyw i możliwości. Zapisy i więcej informacji na stronie parafii.

5.            Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w godz. 8.00 do 8.40 i  po Mszy św. o godz. 18.30.

6.            W sobotę 25 stycznia w sali parafialnej Michel o godz. 18.00 odbędzie się II nabór do chóru parafialnego Michael. Wszystkich chętnych, prosimy o zgłaszanie się na muzyczne przesłuchanie.

7.            Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

8.            Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie” z programem wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 13.01

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 1 (2 księży)

os. Słoneczne 3 (1 ksiądz)

Od godz. 15.00

ul. Radwana 14 (3 księży)

os. Słoneczne 2 (2 księży)

Wtorek 14.01

Od godz. 9.00

Os. Słoneczne 4 (2 księży)

Os. Słoneczne 7 (1 ksiądz)

Od 15.00

ul. Radwana 15 (3 księży)

os. Słoneczne 6 (2 księży)

Środa 15.01

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 8 (2 księży)

os. Słoneczne 9 (2 księży)

Od. 15.00

os. Słoneczne 12 (3 księży)

os. Słoneczne 24 (2 księży)

Czwartek 16.01.

Od 15.00

os. Słoneczne 13 (3 księży)

os. Słoneczne 26 (2 księży)

Piątek 17.01.

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 23 (1 ksiądz)

os. Słoneczne 27 (2 księży)

Od godz. 15.00

os. Słoneczne 25 (1 ksiądz)

os. Słoneczne 29 (2 księży)

os. Słoneczne 30 (2 księży)

Sobota  18.01

Od godz. 9.00

os. Słoneczne 31 (2 księży)

os. Słoneczne 34 (3 księży)

Od godz. 14.00

os. Słoneczne 32 (1 ksiądz)

os. Słoneczne 35 (3 księży)

 

os. Słoneczne - domy prywatne (1 ksiądz)

9.      Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Ogłoszenia parafialne –  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim  -  05.01.2020

 

1.            Dzisiaj godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

2.            Jutro  uroczystość Objawienia Pańskiego, mszę św. jak w niedzielę. Nie ma mszy św. godz. 13.00.  Po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.  Z  naszej parafii orszak wyruszy  o godz. 13.00, spod  figury Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału. Na zakończenie orszaku na Rynku, wolontariusze będę prowadzić zbiórkę dobrowolnych ofiar na rzecz szkoły podstawowej w Syrii. Więcej informacji na plakacie.

3.            Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w godz. 9.00 do 9.45 i  po Mszy św. o godz. 18.30.

4.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

5.            Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie” z programem wizyty duszpasterskiej:

Wtorek 7.01.

Od godz.  9.00

1.       ul. Polna 27 (2 księży)

Od godz. 15.00

1.       ul. Polna 21; 23; 25 (1 ksiądz)

2.       ul. Polna 37 (3 księży)

3.       ul. Kopernika - domy prywatne (1 ksiądz)

Środa 8.01.

Od godz. 9.00

1.       ul. Polna 31 (1 ksiądz)

2.       ul. Polna 66 (2 księży)

Od godz. 15.00

1.       ul. Polna 68 (2 księży)

2.       ul. Polna 82 (2 księży)

3.       ul. Rosłońskiego 2 (1 ksiądz)

Czwartek 9.01

Od godz. 15.00

1.       ul. Polna 46 (1 ksiądz)

2.       ul. Rosłońskiego 10 (1 ksiądz)

3.       ul. Mickiewicza 9; 10 (1 ksiądz)

4.       ul. Mickiewicza 11; 12 (1 ksiądz)

5.       ul. Mickiewicza 14 (1 ksiądz)

Piątek 10.01

Od godz. 9.00

1.       ul. Mickiewicza 16 (1 ksiądz)

2.       ul. Mickiewicza 18; 20 (1 ksiądz)

Od godz. 15.00

1.       ul. Sienkiewicza 9A (1 ksiądz)

2.       ul. Sienkiewicza 40; 42 (1 ksiądz)

3.       ul. Sienkiewicza 44; 46 (1 ksiądz)

4.       ul. Sienkiewicza - domy prywatne (1 ksiądz)

5.       ul. Focha, Teatralna (1 ksiądz)

Sobota 11.01

Od godz. 9.00

1.       ul. Radwana 12 (2 księży)

2.       ul. Radwana 13 (2 księży)

Od godz. 14.00

1.       ul. Polna - domy prywatne (2 księży)

 

2.       ul. Radwana 11 (3 księży)

 

6.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Ogłoszenia parafialne –  Święto Świętej Rodziny - 29.12.2019

1.            Dzisiaj godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

2.            We wtorek 31 grudnia o godz. 17.30 zostaną odprawione nieszpory na zakończenie 2019 roku.

3.            W środę 1 stycznia rozpocznie się Nowy Rok 2020. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. 1 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 6.30

4.            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 17.30.

5.            W przyszłą niedzielę spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 17.00.

6.            W uroczystość Objawienia Pańskiego tj w poniedziałek  6 stycznia po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Zakończenie orszaku nastąpi na Rynku naszego miasta. Z kolegiaty orszak wyruszy o godz. 13.00.

7.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

8.            Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

 

9.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Ogłoszenia parafialne - Boże Narodzenie

W czwartek 26 grudnia będziemy czcić św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek odprawianych Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.

W przyszłą niedziele 29 grudnia o godz. 18.00  zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła.

Dnia 6 stycznia po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który połączy się na Ostrowieckim Rynku. Z kolegiaty orszak wyruszy o godz. 13.00.

W sobotę 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Postarajmy się, aby podczas kolędy w domu byli wszyscy mieszkańcy. Chciejmy przeżyć spotkanie z duszpasterzem w duchu wiary i modlitwy. Pamiętajmy o przygotowaniu na kolędę: białego obrusu, krzyża, świec i wody święconej.

 

Wizyta duszpasterska - program

Sobota  28.12.       od godz. 9:00

                                 ul. Kościelna, Młyńska, Górzysta, 3-go maja (2 księży)

                                    ul. Rynek, Okólna (2 księży)

                      Od godz. 14:00

                     ul. Denkowska, Szeroka, pl. Floriański (1 ksiądz)

                      ul. Piwna, Wardyńskiego (1 ksiądz)

                       Kuźnia (1 ksiądz)

                      ul. Starokunowska 1; 1/7; 1/7a (1 ksiądz)

 

Ogłoszenia parafialne –  IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019

1.            Dzisiaj godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła

2.            We wtorek 24 grudnia Wigilia. O godz. 6.00 roraty a po nich łamanie się opłatkiem rodziny parafialnej w kościele. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Kancelaria parafialna w Wigilię nieczynna. Obowiązuje post. Przekazanie „Światełka betlejemskiego” na roratach.

3.            Porządek odprawianych Mszy św. w uroczystość Bożego Narodzenia będzie następujący; o godz. 24.00 - Pasterka. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

4.            W czwartek 26 grudnia będziemy czcić św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek odprawianych Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.

5.            W przyszłą niedziele 29 grudnia o godz. 18.00  zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła.

6.            Dnia 6 stycznia po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który połączy się na Ostrowieckim Rynku. Z kolegiaty orszak wyruszy o godz. 13.00.

7.            Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Program wizyty zostanie podany w Boże Narodzenie.

8.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary
w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

9.            Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

    

Ogłoszenia parafialne –  III Niedziela Adwentu - 15.12.2019

1.            Dzisiaj godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.            Zapraszamy na roraty rano o godz. 6.00 i po południu o godz. 18.00.

3.            Katecheza chrzcielna dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Michael.

4.            Poświęcone opłatki wigilijne nabywamy u naszych sióstr w zakrystii.
W zakrystii są do nabycia również wigilijne świece Caritas.

5.            Chorych w domach odwiedzimy w sobotę 21 grudnia. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.            Spowiedź adwentowa będzie w najbliższą środę 18 grudnia od godz. 9.00 do 12.00 i po południu 15.30 do 18.00.

7.            Prezydent Jarosław Górczyński zaprasza na spotkanie opłatkowe na Rynku, które odbędzie się w piątek 20 grudnia o godz. 17.00.

8.            Również w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, za piękną posługę  ks. Łukasza Kruka w naszej  parafii.

9.            W niedzielę 22 grudnia  o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi na Stawkach zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów i Dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Św. na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w salce. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów
 i sympatyków pielgrzymki.

10.         Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

11.         Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

12.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 

 

Ogłoszenia parafialne –  II Niedziela Adwentu - 08.12.2019

1.            Dzisiaj od godz. 14.00 do 15.00 „Godzina Łaski”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2.            Zapraszamy na roraty rano o godz. 6.00 i po południu o godz. 18.00.

3.            W piątek 13 grudnia na Mszach św. będziemy się modlić w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

4.            Poświęcone opłatki wigilijne nabywamy u naszych sióstr w zakrystii. W zakrystii są do nabycia również wigilijne świece Caritas.

5.            W niedzielę 15 grudnia o godz. 19.00 w Michaelu odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w czasie  świąt.

6.            Chorych w domach odwiedzimy w sobotę 21 grudnia. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej

7.            Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci w ramach akcji Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach prowadzi zbiórkę żywności. Dary można przynosić w czasie dyżurów w Michaelu w piątki i soboty od godz. 16.00 do 18.00. Więcej informacji na plakacie.

8.            Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Każdego dnia ogrzewany jest kościół. Prosimy o oszczędzanie ciepła przez zamykanie drzwi wejściowych.

9.            Ks. Łukasz Kruk na mocy dekretu ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza zostaje przeniesiony do Janowa. Z powodu braku księży nikt na miejsce ks. Łukasza nie przychodzi. Informacja o Mszy św. dziękczynnej za posługę ks. Łukasza w naszej parafii będzie podana w ogłoszeniach.

10.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 

Ogłoszenia parafialne –  I Niedziela Adwentu - 01.12.2019

 

 

1.            Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca

2.            W Adwencie w dni powszednie odprawiana jest Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana Roratami. W kolegiacie Roraty odprawiane będą o godz. 6.00. O godz. 5.40 śpiew godzinek do NMP. Druga Msza św. rano będzie odprawiana po roratach ok. 6.40. Roraty dla dzieci o godz. 18.00

3.            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 17.00. W piątek przypada również wspomnienie św. Mikołaja.

4.            W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podobnie jak w ubiegłym roku Legion Maryi zaprasza do wspólnej modlitwy w Kolegiacie na „Godzinę Łaski” od godz. 14.00 do 15.00.

5.            Również w przyszłą niedzielę Dekanalny Dzień Małżeński. Rozpocznie się Mszą św. z indywidualnym błogosławieństwem małżonków o godz. 12.00 w par. św. Jadwigi na Stawkach. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i dobrym ciastku. Więcej informacji na plakacie.

6.            Zachęcamy do obejrzenia filmu „ Nieplanowane”. Film można obejrzeć w Kinie Etiuda jeszcze tyko dzisiaj o godz. 13.00.

7.            Dzisiaj zostały poświęcone opłatki. Można nabywać je u Sióstr w zakrystii Złożona ofiara jest też naszym wynagrodzeniem Siostrom za ich posługę w naszej parafii.

8.            Włączając się w Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom tradycyjnie od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece z napisem Caritas. Cena 5 zł.

9.            Dzisiaj rozpoczyna się Kongres Eucharystyczny Diecezji Sandomierskiej pod hasłem” To jest Ciało Moje za życie świata”. Ma on na celu ożywienie naszej wiary w eucharystyczną obecność Pana Jezusa. Na bieżąco będziemy informować i zapraszać do udziału w wydarzeniach związanych z Kongresem Eucharystycznym.

10.         Kurs przedmałżeński w nowej formie, rozpocznie się w piątek 6 grudnia o godz. 19:00 w sali Michael.

11.         Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

12.         Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

 

13.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 24.11.2019

 

 

1.            Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2.            Również dziś o godz. 15:00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych.

3.            W środę 27 listopada o godz. 18:00 Msza święta z okazji 90. lecia Klubu Sportowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

4.            W piątek 29 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

5.            W sobotę 30 listopada o godz. 16.00 w Sali Michael w ramach spotkań w „Szkole Wiary” będzie można wysłuchać konferencji pt. „Eucharystia odkrywana na nowo”. Konferencje wygłosi ks. Rafał Kusiak. Zapraszamy.

6.            Zachęcamy do obejrzenia filmu „ Nieplanowane”. Film można będzie obejrzeć w Kinie Etiuda w dniach od 29.11 do 5. XII o godz. 13.00. Więcej informacji na plakacie.

7.            Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 1 grudnia o godz. 17.00

8.            Od grudnia 2019 roku Kurs Przedmałżeński w naszym dekanacie będzie miał nową formę. 6 grudnia rozpocznie się cykl 10 cotygodniowych spotkań w Sali Michael. Więcej informacji na plakacie.

9.            W dniach 28 stycznia – 5 lutego odbędzie się pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej. Szczegóły w zakrystii, kancelarii i u ks. Mirosława.

10.         Począwszy od następnej niedzieli przez okres Adwentu po Mszach świętych o godz. 10:30 i 12:00 schola i ministranci będą rozprowadzali ozdoby świąteczne.

11.         Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dwie ofiary w kopertach na remont elewacji kolegiaty.

 

12.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXXIII Niedziela zwykła - 17.11.2019

 

 

1.            Dzisiaj o godz. 17.40 wypominki i różaniec za zmarłych.

2.            Dzisiaj w parafii NMP Saletyńskiej o godz. 19.00 odbędzie się XIV Wieczór Cecyliański.

3.            W przyszłą sobotę rozpoczyna się Tydzień Biblijny

4.            Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na konferencję Solidarni z Rodziną w dniu 23 listopada o godz. 10.00 w Domu Katolickim w Sandomierzu. Więcej informacji na plakacie.

5.            W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojca Rafała ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można nabyć Kalendarz Misyjny na 2020 rok.

6.            W dniu 7 grudnia odbędzie się pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja do Torunia. Zapisy w zakrystii.

7.            W poniedziałki i czwartki w Michaelu o godz. 19.00 głoszone są kolejne katechezy dla dorosłych. Zachęcamy do udziału.

8.            Od grudnia 2019 roku Kurs Przedmałżeński w naszym dekanacie będzie miał nową formę. 6 grudnia rozpocznie się cykl 10 cotygodniowych spotkań w Sali Michael. Więcej informacji na plakacie.

9.            W dniach 28 stycznia – 5 lutego odbędzie się pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej. Szczegóły w zakrystii, kancelarii i u ks. Mirosława.

10.         Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i za dzisiejszą tacę gospodarczą.

11.         Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.

 

12.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXXII Niedziela zwykła - 10.11.2019

 

1.             Dzisiaj o godz. 17.40 modlitwy wypominkowe za zmarłych

2.             Jutro 11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. w kolegiacie o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i dalsza część uroczystości. Zapraszamy władze państwowe i samorządowe, poczty sztandarowe. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.

3.             W listopadzie w dni powszednie wypominki będą czytane przed Mszą św. o godz. 18.00.

4.             W dniach od 15 do 17 listopada będzie można obejrzeć film pt” Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany w Galerii Fotografii w budynku kina Etiuda o godz. 17.30. Cena biletu 12 zł. Zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu. Więcej informacji na plakacie.

5.             W poniedziałki i czwartki w Michaelu o godz. 19.00 głoszone są kolejne katechezy dla dorosłych. Zachęcamy do udziału.

6.             17 listopada o godz. 19.00 w sanktuarium NMP Saletyńskiej odbędzie się XIV Wieczór Cecyliański. Wykonawcami będą; Adam Klarecki, Karol Lipiński- Branka oraz chór Cantate Domino.

7.             W czwartek o godz. 18:00 spotkanie dla klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8.             Przyparafialna drużyna harcerska „Włóczykije” zaprasza w swoje szeregi, wszystkich zainteresowanych harcerstwem. Zbiórki w każdy piątek o godz. 16:00 w harcówce przy plebanii obok boiska. Zapraszamy dzieci od lat 9 i młodzież. Więcej informacji u ks. Piotra

9.             Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Dobiegają końca rozmowy dotyczące wyboru firmy, która na najkorzystniejszych warunkach, w przyszłym roku będzie prowadzić prace konserwatorskie przy elewacji kolegiaty. Koszt remontu elewacji będzie niestety duży. Od zgromadzonych środków finansowych będzie zależał zakres wykonania tych prac. Zwracamy się z prośbą o dodatkowe ofiary w kopertach na ten cel. Tak jak było w historii przy rozbudowie kolegiaty tak również i teraz darczyńcy będą upamiętnieni z imienia i nazwiska w specjalnej pamiątkowej księdze „Remontu Kolegiaty” W najbliższym czasie przewodniczący Rady Parafialnej po Mszach Świętych przedstawi bliższe informacje związane z tymi pracami.

 

10.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXXI Niedziela zwykła - 03.11.2019 r.

 

1.            Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i wypominkowa modlitwa za zmarłych.

2.            Wierni, którzy od 1 listopada nawiedzą pobożnie cmentarz lub kościół, odmówią „Ojcze nasz” , „Wierzę w Boga..” są w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię Świętą oraz pomodlą się w intencji Ojca Świętego mogą zyskać odpust ofiarując go za zmarłych.

3.            Do 8 listopada codziennie o godz. 15.00 na Cmentarzu Parafialnym będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych. Rozpoczęcie koronki przy bramie głównej. Zachęcamy do modlitwy.

4.            W listopadzie w dni powszednie wypominki będą czytane przed Mszą św. o godz. 18.00.

5.            W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.

6.            W poniedziałki i czwartki w Michaelu o godz. 19.00 głoszone są kolejne katechezy dla dorosłych. Zachęcamy do udziału.

7.            W dniach 28 stycznia – 5 lutego odbędzie się pielgrzymka do Jordanii i Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii lub u ks. Mirosława.

8.            W ten wtorek odbędzie się ostatnie spotkanie otwarte kursu Alpha, osoby zainteresowane zapraszamy 5 listopada 2019 r. o godzinie 18.30 do dolnej Sali „Michael”.

9.            Zapraszamy kandydatów do Liturgicznej służby ołtarza w naszej parafii, można się zgłaszać za pośrednictwem elektronicznym (adres e-mail na stronie) lub osobiście w zakrystii, bądź przychodząc przed Mszą Świętą do zakrystii.

10.         Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.

11.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 


 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXX Niedziela zwykła - 27.10.2019 r.

1.             Dzisiaj o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe. Po Mszach św. zbierane są dobrowolne ofiary dla misjonarki s. Lucyny. Ofiary przeznaczone będą na funkcjonowanie Radia Maryja na Ukrainie.

2.             Jutro 28 października imieniny ks. prałata Tadeusza. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.             Również jutro o godz. 18.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury spotkanie muzyczno słowne w wykonaniu piosenkarki Magdaleny Frączek. Rozmowę o miłości i ojcostwie poprowadzi dominikanin Tomasz Nowak. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.

4.             We wtorek 29 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

5.             W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego- nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Procesja żałobna połączona z modlitwami za zmarłych na Cmentarzu Parafialnym rozpocznie się o godz. 15.00.

Na Cmentarzu Komunalnym procesja żałobna rozpocznie się o godz. 13.00 od Mszy św. w kaplicy cmentarnej.

6.             W sobotę 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja żałobna wokół kolegiaty.

7.             Do 8 listopada o godz. 15:00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.

8.             W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź każdego dnia w czasie nabożeństw różańcowych.

9.             Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 3 listopada o godz. 17.00. Zaś o godz. 18:00 Msza święta za zmarłych którzy odeszli od 1 listopada 2018r. do 31 października 2019r.

10.         W poniedziałki i czwartki w Michaelu o godz. 19.00 głoszone są kolejne katechezy dla dorosłych. Zachęcamy do udziału.

11.         W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00 i w niedzielę 3 listopada po Mszach św. spotkanie z Joanną M. Jurkiewicz, autorką książki o Janie Pawle II pt. „Zwiastunowi z Gór”

12.         W dniach 28 stycznia – 5 lutego 2020 r. odbędzie się pielgrzymka „Śladami Cudów – Jordania i Ziemia Święta”. Więcej informacji w zakrystii lub u ks. Mirosława.

13.         Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.

 

14.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXIX Niedziela zwykła - 20.10.2019 r. 

 

1.            Dzisiaj o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe.

2.            O godz. 19.00 po Mszy św. wieczorowej w sali Michael rozpoczną się katechezy dla dorosłych. Głoszone będą w poniedziałki i czwartki w Michaelu o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

3.            Rozpoczął się Tydzień Misyjny. Prosimy o modlitwę w intencji misji i misjonarzy.

4.            Jutro, 21 października na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszamy uczniów kl. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5.            W piątek 25 października w kalendarzu liturgicznym naszej diecezji będziemy wspominać św. Jana Pawła II.

6.            W sobotę 26 października w sali Michael o godz. 16:00 kolejne spotkanie w „Szkole wiary”, temat: Eucharystia odkryta na nowo, podejmie ks. Rafał Kusiak. Zapraszamy. 

7.            Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy także w naszych modlitwach o tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Kościół daje nam możliwość towarzyszenia zmarłym w darze modlitwy wspominkowej. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8.            Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne, oraz za dzisiejszą tacę gospodarczą.

9.            Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Alpha. Kurs to 11 spotkań, które mają pomóc w poprawieniu relacji z Bogiem, oraz wewnętrznym uporządkowaniu siebie, warsztaty pomagają na nowo spojrzeć na relację z Bogiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dolnej sali Michael 22 października 2019 r. o godzinie 18.30. Zapisy na kurs na miejscu, lub u ks. Piotra, prosimy o podanie wstępnej liczby osób chętnych na adres e-mail kolegiaty dostępny na stronie internetowej.

10.         Za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie". 

11.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXVIII Niedziela zwykła - 13.10.2019 r.

 

1.             Dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie , chodźmy”. Po Mszach św. tradycyjnie można złożyć dobrowolną ofiarę na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2.             Zapraszamy dzisiaj do kolegiaty na godz. 15.00. Zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Pa korońce z racji Dnia Papieskiego będzie można obejrzeć program w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły podstawowej nr 4, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, oraz scholii „Michałki” pt. „Droga do świętości Świętego Jana Pawła II”. Po spektaklu nastąpi nasze osobiste przedstawienie wszelkich próśb i dziękczynienie Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.             Dzisiaj o godzinie 19:00 spotkanie rady parafialnej na plebani.

4.             Z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 17.30.

5.             15 października Dzień Dziecka utraconego. Na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko.

6.             W piątek 18 października wspominamy św. Łukasza ewangelistę. Patronalne święto służby zdrowia. Dzień imienin ks. Łukasza Kruka. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.

7.             W sobotę 19 października przypada rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kanonizacji ks. Jerzego. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku bł. Ks. Jerzego.

8.             W przyszła niedzielę pierwsza katecheza neokatechumenalna o godz. 19:00 w Michaelu.

9.             Zbliża się uroczystość wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy także w naszych modlitwach o tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Kościół daje nam możliwość towarzyszenia zmarłym w darze modlitwy wspominkowej. Od dzisiaj można zamawiać wypominki w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10.         Serdeczne zapraszamy do udziału w kursie ALPHA który może pomóc w odnalezieniu lub poprawie relacji z Panem Bogiem. Kurs odbędzie się  pod koniec października w naszej parafii. Szczegóły na stronie parafialnej, zapisy z zakrystii lub u ks. Piotra.

11.         Zachęcamy do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych.

12.         Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

 

13.         Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 

 


 

 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXVII Niedziela zwykła - 06.10.2019 r.

 

1.    Dzisiaj Mszą świętą o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza rozpoczną się w naszym mieście Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert Urszuli Kryger. Artystce będzie towarzyszyć Orkiestra Kameralna „Polisch Camerata”. O godz. 21.00 apel Jasnogórski i całonocne modlitewne czuwanie wiernych Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasza parafia modlitewne czuwanie prowadzi od godz. 22.00 do 24.00. O 24.00 Msza św. Szczegółowy program na następne dni przekazany był w poprzednią niedzielę. Można go znaleźć również w dzisiejszym numerze „Czuwajcie”, jak również na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach Dni Kultury Chrześcijańskiej, mających na celu promocję wartości ewangelicznych.

2.     Spotkanie uczniów klas VII w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania w czwartek 10 października w kolegiacie, o godz. 17:30

3.     W niedzielę 13 października modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze młodzieży i dorosłych z naszego miasta. Zapisy w zakrystii.

4.  W niedzielę 13 października o godz. 17:30 ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Natomiast o godz. 21:00 Apel jasnogórski na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

5.   W naszej parafii w połowie października odbędzie się kurs Alpha, skierowanym do wszystkich chcących uporządkować swoje relacje z Bogiem, znaleźć go w swoim życiu. Więcej informacji na stronie parafialnej, lub głównej stronie wydarzenia. Zapisy w zakrystii lub u księdza Piotra.

6.     Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.

7.     Na stoliku za ławkami jest nowy nr Czuwajcie.

8.     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. 


 

 

Ogłoszenia parafialne –  XXIV Niedziela zwykła - 15.09.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 koronka do miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek 17 września przypada wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Po każdej Mszy św. będzie adoracja relikwii Świętego.
 3. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego, w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która zostanie odprawiona we wtorek 17 września o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 4. Spotkania ministrantów i kandydatów na ministrantów w soboty o godz. 9:30
 5. Spotkanie scholii dziecięcej w piątki o godz. 16:00 w Michaelu, zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
 6. Spotkanie młodzieży kl. VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 19 września o godz. 17:00 w sali Michael.
 7. Spotkanie wspólnoty Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju we czwartek 19 września po Mszy św. wieczorowej w sali Michael.
 8. 21 i 22 września odbędzie się XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Gorę.
 9. Nie ochrzczone dzieci powyżej siódmego roku życia oraz dorosłych nie ochrzczonych i nie bierzmowanych, którzy by wyrażali pragnienie przyjęcia sakramentów, prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


Ogłoszenia parafialne –  XXIII Niedziela zwykła - 08.09.2019 r.

 

 1. W ramach XIII Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zaprasza dzisiaj do kolegiaty na koncert o godz. 19.00.
 2. W piątek 13 września Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 18:00.
 3. W sobotę o godz. 17.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rzemieślników i Przedsiębiorców z okazji Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego.
 4. Również w sobotę, 14 września, Mszą świętą o godzinie 18:00 rozpocznie się w kolegiacie czuwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” szczegóły w „Czuwajcie” oraz na plakacie w gablocie.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 modlić się będziemy w intencji małżeństw których rocznica ślubu przypada w miesiącu wrześniu.
 6. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników XXXVI Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Św. na Jasną Górę, w niedzielę 15 września. Msza święta w kolegiacie o godz. 18:00, następnie spotkanie w sali Michael.
 7. 21 i 22 września odbędzie się XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
 8. W niedzielę 29 września parafialny odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 12:00, w tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00.
 9. Na stoliku za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 

 1. O godz. 17.40 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro 29 lipca o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.
 4. W czwartek 1 sierpnia 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej. Więcej informacji na plakacie.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz.10.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od. godz. 17.30.
 6. W niedzielę 04 sierpnia rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy pielgrzymów i osoby odprowadzające. Wejście na Jasną Górę będzie 12 sierpnia. Dyrektorem ostrowieckiej pielgrzymki jest ks. Mariusz Wasil. Przewodnikiem grupy ks. Mirosław. Zapisy w Michaelu 1 i 2 sierpnia od. godz. 18.30-19.30 i 3 sierpnia od. godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 9. Sierpień miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się od picia alkoholu. Módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy wypoczywają w naszym mieście , życzymy fizycznego i duchowego odpoczynku.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2019 r.

 

 1. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 17.30.
 3. 22 lipca odbędzie się tradycyjna parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 4. 04 sierpnia wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do praktykowania tej pięknej formy pobożności. Wszystkich, którzy chcieli by włączyć się w dzieło pielgrzymki, a nie mogą wyjść na pielgrzymi szlak, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Dzięki modlitwom, bądź ofiarom, każdy ma możliwość włączenia się w dzieło Pieszej Pielgrzymki.

    W związku ze wzrastającymi kosztami organizacji pielgrzymki, w dekanacie ostrowieckim w przyszłą niedzielę  tj. 07 lipca 2019r. - po Mszach św. - prowadzone będą zbiórki do puszek na rzecz pielgrzymki. Niech ten dar serca, stanie się wyrazem duchowej formy pielgrzymowania, dla wszystkich, którzy nie mogą z rożnych przyczyn wyjść na pielgrzymi szlak.

 1. W tym tygodniu nasi księża wikariusze: ks. Piotr Madej i ks. Mariusz Wasil otrzymali od ks. Biskupa dekret zmiany parafii. Przechodzą odpowiednio do parafii: św. Marii Magdaleny w Kurzynie oraz Świętej Rodziny w Trześni.
 2. Jest czas wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane oraz o godnym stroju podczas przebywania w kościele.
 3. W niedzielę 7 lipca o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 5. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy wypoczywają w naszym mieście na urlopach bądź wakacjach, życzymy dużo pogody oraz prawdziwej regeneracji i odpoczynku.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.30 procesja eucharystyczna. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Od jutra do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 nieszpory i procesja eucharystyczna. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 3. Jutro 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. O godz. 11.00 Msza św. imieninowa ks. proboszcza.
 4. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Także w piątek 28 czerwca w przychodni „Novomed" przy ul. Kopernika 14 odbędą się badania USG. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji solenizantów, ks. Piotra Madeja, ks. Piotra Sołdygi i ks. Pawła Anioła. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia i uzdrowienia.
 7. Jest czas wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane oraz o godnym stroju podczas celebracji i nabożeństw.
 8. W niedzielę 30 czerwca w Sanktuarium w Kałkowie odbędą się uroczystości z okazji 25-lecia Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 9.00. Msza św. o godz. 12.00. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Teraz w odpowiedzi na apel ks. Biskupa odśpiewamy suplikację i będziemy przepraszać za wszystkie profanacje Najświętszego Sakramentu prosząc o łaskę skruchy i przemiany dla tych, którzy się dopuszczają tych rzeczy.

 


 

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

 

 1. Dziś o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W środę 19 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dzieci i młodzieży we wtorek o godz. 17.30.
 3. W środę 19 czerwca o godz. 17.30 w bazylice Katedralnej w Sandomierzu diakon Franciszek Sidor otrzyma święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi w Boże Ciało o godz. 9.00.
 4. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jest to dzień publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu bierzemy udział we Mszy św. i w procesji. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30, a po niej wyruszy procesja ulicami miasta. Po zakończeniu procesji ok.12.30 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. Wzorem lat ubiegłych ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I - przy ul. Starokunowskiej - wspólnota Kół Żywego Różańca i Krwi Chrystusa, II - przy ul. Sienkiewicza - Legion Maryi i Akcja Katolicka, III - przy ul. Siennieńskiej - Domowy Kościół i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, IV - przy figurze św. Jana Pawła II - siostry zakonne i starsi ministranci. Mieszkańców przy trasie procesji prosimy o udekorowanie domów. Prosimy o udział w procesji dzieci. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 16.00 przy kolegiacie. Wspólnoty przygotowanie ołtarzy rozpoczną w czwartek o godz. 6.30. w środę po południu można przynosić kwiaty.
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kolegiaty,
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Za dzisiejszą tacę gospodarczą oraz ofiary składane w kopertach.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019 r.

 

 1. Dziś o godz. 11.00 w Sandomierzu centralne uroczystości z okazji 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu.
 2. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
 4. Również jutro o godz. 17.30 spotkanie zelatorów, wicezelatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty w sprawie procesji Bożego Ciała.
 5. We wtorek 11 czerwca w godz. od. 8.00 - 16.00 zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt można składać na placu przy plebani od ul. Słowackiego.
 6. W czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 02.06.2019 r.

 

 1. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Również dzisiaj po Mszach św. zbiórka dobrowolnych ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. W środę 5 czerwca młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Próba generalna w poniedziałek tj jutro o godz. 18.00. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziny we wtorek o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W tym roku przypada 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystości do Sandomierza. Zapisy po Mszach św. 
 7. Trwają zapisy na 3-dniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego. Pielgrzymka planowana jest w dniach 16-18 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 8. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna  - 19.05.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 30 przy kolegiacie głoszone będą Misje na Placach prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu. Zapraszamy.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek 20 maja na nabożeństwo majowe i Mszę św., zapraszamy uczniów klasy VI w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W piątek 24 maja imieniny s. Joanny Kapusty. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 18.00.
 5. W sobotę 25 maja o godz. 16.00 w Michaelu w Szkole Wiary ks. dr Adam Kopeć podejmie temat „Jak dobrze przeżyć Mszę św. - Komunia Święta.” Zapraszamy.
 6. W sobotę 1 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 7. Również w sobotę 1 czerwca pielgrzymka do Kałkowa wyjście o godz. 7.00 spod Kolegiaty. Zapraszamy.
 8. Bierzmowanie młodzieży w naszej parafii będzie w środę 5 czerwca o godz. 18.00.
 9. W tym roku przypada 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Centralne uroczystości będą w Sandomierzu niedzielę 9 czerwca. O godz.9.00 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 11.00 Msza św. na Błoniach Sandomierskich. O godz. 12.30 koncert, o godz. 13.00 piknik rodzinny. Organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystości do Sandomierza. Zapisy po Mszach św.
 10. Zapraszamy na 3-dniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego. Pielgrzymka planowana jest na w dniach 16-18 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 11. Katolickie Liceum im. ks. M. Popiela prowadzi nabór do klas 1-szych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 12. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna  - 12.05.2019 r.

 

 1. W kinie Etiuda można jeszcze dzisiaj o godz. 14.00 obejrzeć film pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Zachęcamy.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 przy kolegiacie głoszone będą Misje na Placach prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu. Zapraszamy.
 3. Dzisiaj pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich. W ciągu Białego Tygodnia dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 4. Jutro w poniedziałek 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła o godz.17.30.
 5. W środę 15 maja na godz. 18.30 do Sali Michael, zapraszamy rodziców młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania w tym roku.
 6. W sobotę 18 maja o godz. 18.00, w par. św. Jadwigi Królowej na Stawkach, comiesięczna Msza święta w intencji rodzin i małżeństw z naszego Miasta.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej. Spotkanie dzieci i rodziców w czwartek w kolegiacie o godz. 16.00. Spowiedź dzieci i rodziny w piątek o godz. 16.30. 
 8. W sobotę 1 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 9. W tym roku przypada 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Centralne uroczystości będą w Sandomierzu niedzielę 9 czerwca. O godz.9.00 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 11.00 Msza św. na Błoniach Sandomierskich. O godz. 12.30 koncert, o godz. 13.00 piknik rodzinny. Organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystości do Sandomierza. Zapisy po Mszach św.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. W ostatnim czasie została naprawiona i odmalowana lamperia przy posadzce w kolegiacie.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna  - 05.05.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 30 przy kolegiacie głoszone będą Misje na Placach prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu. Zapraszamy.

  Program Misji z Janem Pawłem II:

  28 kwietnia  Kim jest Bóg dla Ciebie?

                         Czy wierzysz w Boga? Dlaczego?

                         Czy doświadczyłeś w Twoim życiu,
                         że Bóg istnieje?

                         Czy doświadczyłeś Jego pomocy?

  5 maja           Kim jesteś? Po co żyjesz?

                         Jaki sens ma Twoje życie?

                         Czy jesteś szczęśliwy?

  12 maja        Głoszenie Kerygmatu :

                         Jest to nowina o Twoim
                         Zbawieniu w Chrystusie Jezusie!

  19 maja         Kontynuowanie KERYGMATU, głoszenie Ewangelii

                        i wzywanie do nawrócenia.

  26 maja         Co to jest Kościół? Jakie jest Twoje
                        doświadczenie Kościoła?

                         Czy chciałbyś, żeby wspólnota         
                           chrześcijańska pomagała Ci?

 2. O godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiane są o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii do Matki Bożej przy Krzyżu na ul. Iłżeckiej i rondzie przy ul. Radwana o godz. 19.00.
 4. W środę 08 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy III gimnazjum i klasy VIII, którzy pragną w tym roku przyjąć Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie na Sali Michael.
 5. Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczną się 9 maja (czwartek) Mszą św. o godz. 10.00 w kolegiacie. Dalsze uroczystości na boisku przy domu parafialnym.
 6. Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich w naszej parafii będzie w niedzielę 12 maja o godz. 10.00. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych, rodziny będzie w sobotę 11 maja o godz. 16.30.
 7. Od 10 do 12 maja w kinie Etiuda będzie emitowany film "Miłość i Miłosierdzie". Zachęcamy do obejrzenia.
 8. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi nabór do dzieci na nowy rok szkolny. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 9. Katolickie Liceum im. ks. M. Popiela prowadzi nabór do klas 1-szych. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 10. W tym roku przypada 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Centralne uroczystości będą w Sandomierzu 9 czerwca. Na uroczystości zaproszeni są małżonkowie z całej diecezji, którzy przeżywają 20 rocznicę ślubu. W czasie uroczystości otrzymają dyplom z błogosławieństwem i figurkę Świętej Rodziny. Małżeństwa , które zechcą wziąć udział w uroczystości prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 30 przy kolegiacie rozpoczną się Misje na Placach prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu. Zapraszamy.
 2. O godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro tj. 29 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Na Mszę św. zapraszamy młodzież klas III gimnazjum i uczniów klasy VIII, po Mszy św. spotkanie w Sali Michael w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. We wtorek 30 kwietnia w liturgii uroczystość Św. Wojciecha BM. Głównego Patrona Polski.
 5. W piątek 03 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny w kolejną rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem władz i pocztów sztandarowych zostanie odprawiona w kolegiacie o godz. 10.30. Po Mszy św. nastąpi przemarsz do Parku Miejskiego i dalsza część uroczystości. Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu Flagi Narodowej. W tym dniu Siostra Lucyna z Kijowa będzie zbierać dobrowolne ofiary na misje.
 1. Wyjazd na pielgrzymkę do Kodnia w sobotę 04 maja, o godz. 5.20 z parkingu przy plebanii - od ul. Słowackiego.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czasie nabożeństw.
 3. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 17.30. W sobotę 4 maja po Mszy św. wieczorowej śpiew litanii przy figurze św. Floriana. Zachęcamy do śpiewu litanii do Matki Bożej przy Krzyżu na ul. Iłżeckiej i rondzie przy ul. Radwana o godz. 19.00.
 4. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 5. Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich w naszej parafii będzie w niedzielę 12 maja o godz. 10.00.
 6. W niedziele 5 maja wolontariusze będą zbierać dobrowolne ofiary na leczenie chorego Wojtka .
 7. W tym roku przypada 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Sandomierzu 9 czerwca. Na uroczystości zaproszeni są małżonkowie z całej diecezji, którzy przeżywają 20 rocznicę ślubu. W czasie uroczystości otrzymają dyplom z błogosławieństwem i figurkę Świętej Rodziny. Małżeństwa , które zechcą wziąć udział w uroczystości prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny i jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – Wielkanoc - 21.04.2019 r.

 

 1. Jutro w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek odprawianych Mszy św. będzie taki sam , jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tace przeznaczone zostaną na KUL.
 2. W czwartek 25 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W piątek 26 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę 27 kwietnia w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się Ogólnopolskie Czuwanie Sercańskie. Rozpocznie się o godz. 19.00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.
 5. W niedzielę 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Ogrodach odpust parafialny. Uroczysta suma o godz. 12.00.
 6. Także w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia Wspólnota Neokatechumenalna rozpocznie Misje Ewangelizacyjne na placach, przez kolejne 5 Niedziel Wielkanocnych. Pierwsze spotkanie ewangelizacyjne przy kolegiacie o godz. 14.30.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 8. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Zostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Kodnia na początku maja i do Medjugorie na przełomie czerwca i lipca b.r. Spotkanie organizacyjne osób zapisanych na pielgrzymkę do Kodnia odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Michael.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny i jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 11. Plan Ogólnopolskiego Czuwania Sercańskiego w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Św. - Denkowie. 27-28 kwietnia 2019 r.:

                                                                       Hasło: „Bądźcie miłosierni…

Diecezjalne Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            19.00 - Powitanie przybyłych grup z Polski i wiernych z Ostrowca Świętokrzyskiego

            19.20 - Konferencja duchowa o Miłosierdziu Bożym

       20.00 - Przemarsz z relikwiami; św. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćki do parafii św. Stanisława w Denkowie

            21.00 - Świadectwo młodzieży w kościele w Denkowie

                                                                     Słowo Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

            22.30 - Pantomima „Miłosierny Pasterz

            23.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

            00.30 - Msza św. w kościele w Denkowie.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa - 14.04.2019 r.

 

 1. Zapraszamy na Ostrowiecką Drogę Krzyżową ulicami miasta. Droga Krzyżowa rozpocznie się dziś koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 3. Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek- pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek- dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 17.00, następnie  adoracja Krzyża połączona z Komunią Świętą. Istotą tego dnia jest uczestnictwo w Liturgii Wielkiego Piątku, a nie tylko samej Drodze Krzyżowej, dlatego zachęcamy do pozostania na Liturgii Wielkiego Piątku po Drodze Krzyżowej. Adoracja Pana Jezusa w grobie, w tym dniu do godz. 24.00. Możliwość spowiedzi świętej w czasie adoracji.

Wielka Sobota- dzień święcenia pokarmów, ognia, paschału i wody. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 13.00. od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w grobie. Liturgia Wielkiej Soboty z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpocznie się o godz. 19.00. Przynieśmy ze sobą świece.

Wielkanoc- o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. Mszę św. odprawi i kazanie rezurekcyjne wygłosi ks. dr. Rafał Kułaga Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rano nie ma żadnych nabożeństw. Nie ma także Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna tylko do środy.
 2. Ofiary z Wielkiego Piątku przeznaczone są grób Pana Jezusa w Jerozolimie.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 4. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie z Kołami Żywego różańca. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprasza na dzień otwarty, jutro - 8 kwietnia o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

             - o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

             - o godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. Trwają zapisy na piątą Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszego Miasta Święty Krzyż.
 2. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami będzie na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00.
 3. Baranki na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii lub dziś także w kruchcie przy wejściu do kościoła.
 4. Chorych, którzy nie skorzystali z posługi sakramentalnej podczas misji, odwiedzimy w domach 13 kwietnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 5. Także w sobotę o godz. 18.00 w Kościele św. o. Pio w Bodzechowie, odbędzie się koncert pieśni pasyjnej i pokutnej z udziałem naszego chóru parafialnego „Michael”. Więcej informacji w gablocie.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta będzie w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Rozpocznie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zakończenie w kościele Matki Odkupiciela.
 7. Także w niedzielę 14 kwietnia, o godz. 19.00 w Michaelu odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone podczas świąt.
 8. Serdecznie zapraszamy na Film : „Największy Dar”. Można go obejrzeć w kinie Etiuda w dniach od 12 do 14 kwietnia o godzinie 15.00. Wpisuje się on w wielkopostna refleksję walki dobra ze złem. Prawdziwe historie  wskazują na to, że możliwa jest bezgraniczna miłość i bezwarunkowe przebaczenie które zmienia ludzkie życie.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek można składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub przekazać siostrze zakrystiance.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za czas Misji Parafialnych. Zakończenie misji z uroczystym błogosławieństwem przy Krzyżu Misyjnym na Mszy św. o godz. 13.00
 2. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W środę 03 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy III gimnazjum i klasy VIII, którzy pragną w tym roku przyjąć Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie na Sali Michael.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.
 5. W czwartek podczas adoracji o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji powołań.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

                   - o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

                   - o godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę o godz. o godz. 16.45.
 2. Trwają zapisy na piątą Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszego Miasta Święty Krzyż.
 3. Nabożeństwo drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta będzie w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Rozpocznie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zakończenie w kościele Matki Odkupiciela.
 4. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprasza na dzień otwarty 8 kwietnia o godz. 17.00. W programie koncert i prezentacja gry na wszystkich instrumentach.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek można składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub przekazać siostrze zakrystiance.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Jutro, tj. 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego¸ w czasie Mszy św. odprawianych w kościele będzie możliwość złożenia deklaracji "Duchowej adopcji dziecka poczętego", którego życie jest zagrożone. Deklaracje znajdują się na stoliku, pod chórem.
 3. W sobotę 30 marca, o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Wykład, pt. „Jak dobrze przeżyć Mszę Świętą - Liturgia Eucharystyczna”, podejmie ks. dr Adam Kopeć.
 4. Także w sobotę będzie dzień spowiedzi w naszej parafii. Spowiedź będzie w godzinach od 9.00 do 12.00 i od godziny 15.00 do 20.30.
 5. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na nabożeństwa podczas Misji. Szczególnie zapraszamy na nauki rekolekcyjne - w dniach od poniedziałku do środy - na godz. 16.30.
 6. Z racji Misji świętych Ojcowie Misjonarze będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Z racji trwających Misji parafialnych zmienia się rozkład nabożeństw sprawowanych w naszym kościele. Plan Misji jest wywieszony w gablocie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
 8. Trwają zapisy na udział w „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej” z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż. Koszt udziału 25 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 09 kwietnia,o godz. 18.50 w Sali Michael.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

          - o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,

          - o godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

         - natomiast kościołem stacyjnym w naszym mieście będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach - nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się tam o godz. 17.30.

 1. Także w Piątek 22 marca  o godz. 18.40 w parafii św. Kazimierza nabożeństwo Drogi Krzyżowej z muzyką pasyjną. Więcej informacji na plakacie.
 2. Dyrekcja Zespołu szkół Nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Dni Otwarte w daniach 21-22 marca w godzinach 9.00 - 13.30. Więcej informacji na plakacie.
 3. Z racji Misji świętych Ojcowie Misjonarze będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Zapraszamy miłośników motocykli do Ostrowca Świętokrzyskiego 31 marca, na Mszę Świętą na godzinę 13.00, otwierającą sezon motocyklowy 2019. Po Mszy błogosławieństwo pojazdów, dla chętny możliwość przejazdu trasą koło Ostrowca, oraz udział w motopikniku. Więcej informacji na plakacie.
 5. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, której charyzmatem jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys, zaprasza osoby w kryzysie małżeńskim oraz osoby po rozwodzie, na spotkania w Parafii św. Kazimierza Królewicza (na oś. Pułanki), w każdy pierwszy piątek miesiąca po mszy o godzinie 18.00.
 6. Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej” z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż. Msza Święta na rozpoczynająca nocny marsz, odbędzie się w kolegiacie św. Michała Arch. 12 kwietnia o godz. 21:00. Zapisy w zakrystii lub w kościele św. Michała. Będzie możliwość powrotu z Świętego Krzyża do Ostrowca, zamówionymi autokarami. Koszt pakietu wraz z autokarem wynosi - 25 zł. Spotkanie organizacyjne 04.2019 r. w sali Michael, (przy plebani św. Michała) około 18.50.
 7. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca (poniedziałek) będzie możliwość złożenia deklaracji "Duchowej adopcji dziecka poczętego", którego życie jest zagrożone. Jest to  nasza codzienna modlitwa o dar życia dla tego dziecka. Życie jest najcenniejszym skarbem, który trzeba bronić, stańmy w obronie tych, którzy sami nie mogą. Deklaracje znajdują się na stoliku, pod chórem.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Kodnia organizowaną w weekend majowy oraz do Medjugorie w dniach 23 czerwca - 02 lipca b.r.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie” z programem Misji parafialnych.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii oraz dzisiejszą tacę gospodarczą.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Jutro (tj. poniedziałek 11 marca) o godz. 16.30 w sali Michael odbędzie się spotkanie rodziców uczniów kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

          - o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,

          - o godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. W piątek kościołem stacyjnym w naszym mieście będzie parafia św. Jadwigi na Stawkach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30.
 2. W sobotę o godz. 18.00 - trzecia sobota miesiąca - o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin naszego miasta.
 3. W dniach 15-17 marca w Kałkowie odbędzie się kurs Nowe Życie organizowany przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA.  Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
 4. Trwa Nowenna przed uroczystością św. Józefa. W czasie nowenny będziemy się modlić o dobre przeżycie misji parafialnych. Nowenna w dni powszednie będzie przed Mszą św. o godz. 11.00 i po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W środę przypada rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w intencji papieża.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą przeżywamy drugą niedzielę synodalną. Módlmy się o dobre owoce III Synodu dla naszej diecezji, której częścią jesteśmy wszyscy.
 2. Także dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 3. Również dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 4. Dnia 6 marca Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Błogosławieństwo popiołu i posypanie nim głów będzie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę obowiązuje post. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Caritas.
 5. W poniedziałek 11 marca o godz. 16.30 w sali Michael odbędzie się spotkanie rodziców uczniów kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

                 - o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,

                 - o godz.17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. W piątek nasza kolegiata będzie Kościołem Stacyjnym w naszym mieście.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 3. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”. Zachęcamy do lektury.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 5. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory.
 2. We wtorek 26 lutego o godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. Mirosława Nakoniecznego. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta.
 3. W czwartek 28 lutego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
 5. W piątek 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych o godz. 11.00. Zapraszamy poczty sztandarowe.

           Ostrowiccy Patrioci  okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszają 1 marca o godz. 17.00             do Michaela na pokaz filmu „Więzy Krwi” i rozmowę z reżyserem Dariuszem Walusiakiem.

           2  marca o godz. 17.00  Marsz Tropem Wilczym 1963. Wymarsz z ulicy Górzystej na Rondo NSZ.

 1. W niedzielę 3 marca o godz. 17.00 w kolegiacie spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. Również 3 marca uroczystości odpustowe w parafii św. Kazimierza. Suma odpustowa o godz. 12.00. Więcej informacji na plakacie.
 3. Także 3 marca będziemy przeżywać drugą niedzielę synodalną. Będziemy się modlić o dobre owoce III Synodu dla naszej diecezji, czyli także dla naszej parafii i dla każdego z nas wierzących.
 4. W poniedziałek 11 marca o godz. 16.30 w sali Michael odbędzie się spotkanie rodziców uczniów kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu chrztu i bierzmowania. Osoby, które nie przyjęły tych sakramentów, a tego pragną proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W sobotę 23 lutego o godz. 16.00 w sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w „Szkole Wiary”. Temat: „Liturgia Słowa - jak dobrze przygotować się do Mszy Św.” podejmie ks. dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy.
 3. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego co 10 lat w każdej parafii powinny być przeprowadzone Misje, które są szczególnym rodzajem rekolekcji a ich celem jest odnowienie i umocnienie wiary. W naszej parafii Misje rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu. Będą głoszone przez Ojców Bernardynów przez cały tydzień. W dzisiejszym numerze „Czuwajcie” jest modlitwa w intencji Misji. Zachęcamy do codziennej modlitwy o dobre przygotowanie i przeżycie tego duchowego wydarzenia przez wszystkich parafian.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy z dzisiejszą tacę gospodarczą.
 5. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro 11 lutego święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. W czasie adoracji o godz. 10.00 i Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji chorych.
 3. W czwartek 14 lutego na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klasy III gimnazjum i uczniów klasy VIII. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali Michael.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw naszej parafii.
 5. Serdecznie witamy diakona Franciszka Sidora. Diakon Franciszek został skierowany do naszej parafii na praktykę duszpasterską. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, aby dobrze przygotował się do przyjęcia święceń kapłańskich i owocnie wykorzystał czas praktyk w naszej parafii.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła - 03.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. Jutro tj. poniedziałek 04 lutego na Mszę św. na godz. 18.00 i spotkanie w związku z przygotowaniem do bierzmowania zapraszamy uczniów klasy VI.
 3. W środę 6 lutego o godz. 18.00 Msza św. imieninowa w intencji sióstr pracujących w naszej parafii. Siostry Doroty Świty i Siostry Doroty Woś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do zakonu i kapłaństwa.
 5. W sobotę 09 lutego na Mszy św. o godz. 11.00 Wspólnota Krwi Chrystusa będzie dziękować za 20 lat istnienia. Zapraszamy do Wspólnej modlitwy.
 6. W dniach 4-5 maja organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium MB Królowej Podlasia w Kodniu. W programie m.in. Święta Góra Grabarka, Sanktuarium Unitów w Kostomłotach. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła - 27.01.2019 r. 

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory.
 2. We wtorek 29 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwami o uzdrowienie.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 4. W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakon sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 5. W przyszłą niedzielę godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 6. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu organizuje spotkanie informacyjne dla chętnych osób chcących pełnić służbę w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Spotkanie odbędzie się w kinie Etiuda 7 lutego o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie.
 7. W dniach 23 czerwca do 02 lipca 2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Czarnogóry. Więcej informacji w zakrystii u ks. Mirosława.
 8. Dziękujemy za miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła - 20.01.2019 r. 

 

  Wizyta duszpasterska - program

Poniedziałek 21.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 30 (2 księży)
 2. Słoneczne 34 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 25 (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 32 (1 ksiądz)
 3. Słoneczne 46 (3 księży)

Wtorek 22.01.

Od godz. 900

 1. Reja 11(2 księży)
 2. Słoneczne 35 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Reja 16 (2 księży)
 2. Słoneczne 44 (3 księży)

Środa 23.01.

Od godz. 900

 1. Reja 14 + domy prywatne (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 47 (4 księży)

Sobota 26.01.

Od godz. 900

Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć wizyty wcześniej, a wyrażą taką chęć. Chęć przyjęcia wizyty należy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 


 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.

 

 1. Dzisiaj w kolegiacie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów: „Świętokrzyskie Bemolki”, „Coro Cantorum”, „Michael”, parafialnych chórów z Waśniowa i Bodzechowa oraz orkiestry dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Koncert rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy.
 2. Jutro 14 stycznia przypada rocznica rozstrzelania 9 Obywateli naszego miasta przy plebani w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie modlitwa przy pomniku rozstrzelanych.
 3. Spotkanie odpowiedzialnych za wspólnoty odbędzie się w czwartek 17 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Spotkanie opłatkowe wspólnot duszpasterskich będzie w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00 w Michaelu.
 5. Rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie” z programem kolędy na przyszły tydzień.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

    Wizyta duszpasterska - program

 

Poniedziałek 14.01.

Od godz. 900

 1. Iłżecka 73 (1 ksiądz)
 2. Iłżecka 71 + domy prywatne (1 ksiądz)
 3. Iłżecka 69 (1 ksiądz)
 4. Iłżecka 65 (1 ksiądz)
 5. Iłżecka 63 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Iłżecka 77 (2 księży)
 2. Iłżecka 61 (1 ksiądz)

Wtorek 15.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 2 (2 księży)
 2. Słoneczne 4 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 1 (2 księży)
 2. Iłżecka 75 (2 księży)

Środa 16.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 23 (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 36 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 7 (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 12 (3 księży)

 

Czwartek 17.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 8 (2 księży)
 2. Słoneczne 9 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 6 (2 księży)
 2. Słoneczne 24 (2 księży)

Piątek 18.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 3 (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 13 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 29 (2 księży)
 2. Słoneczne 31 (2 księży)

Sobota 19.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne 26 (2 księży)
 2. Słoneczne 27 (2 księży)

 


 

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z kołami Żywego Różańca.
 2. Zachęcamy do udziału w VI Ostrowieckim Orszaku Trzech Króli. Z naszej parafii orszak wyruszy dzisiaj o godz. 13.00 spod figury św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Zakończenie orszaku nastąpi na Rynku.
 3. W sobotę 12 stycznia, Siostry Jadwiżanki z Zawichostu zapraszają na dzień skupienia pt. ,,Krzyż na czole – poważna sprawa” W programie: konferencje wyjaśniające podstawy wiary, modlitwa, rozmowy termin spotkania.
 4. W przyszłą niedzielę 13 stycznia w kolegiacie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów: „Świętokrzyskie Bemolki”, „Coro Cantorum”, „Michael”, parafialnych chóry z Waśniowa i Bodzechowa oraz orkiestry dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Koncert rozpocznie się o godz. 15.00. Więcej informacji na plakacie.
 5. Spotkanie opłatkowe wspólnot duszpasterskich działających przy naszej parafii będzie w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00 w Michaelu.
 6. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”, z programem kolędy na najbliższy tydzień.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

                                      Wizyta duszpasterska - program

Poniedziałek 07.01.

Od godz. 900

 1. Mickiewicza 9; 10 (1 ksiądz)
 2. Mickiewicza 11; 12 (1 ksiądz)
 3. Mickiewicza 14 (1 ksiądz)
 4. Mickiewicza 16 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Mickiewicza 18; 20 (1 ksiądz)
 2. Sienkiewicza 40; 42 (1 ksiądz)
 3. Sienkiewicza 44; 46 (1 ksiądz)
 4. Polna 21; 23; 25 (1 ksiądz)
 5. Polna 31 (1 ksiądz)

Wtorek 08.01.

Od godz. 900

 1. Polna 27 (2 księży)
 2. Polna 46 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Polna 37 (3 księży)
 2. Polna 82 (2 księży)

Środa 09.01.

Od godz. 900

 1. Kopernika 18 (1 ksiądz)
 2. Kopernika 30 (1 ksiądz)
 3. Kopernika 32 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Polna 66 (2 księży)
 2. Polna 68 (2 księży)
 3. Kopernika 12 (1 ksiądz)

Czwartek 10.01.

Od godz. 900

 1. Kopernika 27 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Kopernika 10 (2 księży)
 2. Kopernika 24 (2 księży)
 3. Kopernika 34 (1 ksiądz)

Piątek 11.01.

Od godz. 1500

 1. Kopernika 26 (2 księży)
 2. Kopernika 36 (1 ksiądz)
 3. Iłżecka 79 (2 księży)

Sobota 12.01.

Od godz. 900

 1. Słoneczne - domy prywatne (1 ksiądz)
 2. Polna - domy prywatne (2 księży)
 3. Kopernika - domy prywatne (2 księży)

 


 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory.
 2. W poniedziałek 31 grudnia o godz. 17.30 zostaną odprawione uroczyste nieszpory i dziękczynienie Panu Bogu za otrzymane łaski w kończącym się 2018 roku. Tego dnia imieniny obchodzi ks. Mariusz Wasil. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek 1 stycznia rozpocznie się Nowy Rok 2019. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 5. W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedziele - nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie złota kadzidła i kredy. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na misje.
 6. Zachęcamy do udziału w VI Ostrowieckim Orszaku Trzech Króli. Z naszej parafii orszak wyruszy o godz. 13.00 spod figury św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Tak jak było w latach ubiegłych zachęcamy do wykonania koron, barwnych strojów, chorągiewek orszakowych. Zakończenie orszaku nastąpi na Rynku. Na zakończenie Orszaku będzie można złożyć dary - środki czystości i chemiczne oraz słodycze z przeznaczeniem dla ubogich rodzin.
 7. W sobotę 5 stycznia o godzinie 18.00 w kościele św. Kazimierza Królewicza koncert kolęd w wykonaniu parafialnych zespołów.
 8. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i chór Michael zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się 13 stycznia o godz. 15.00 w naszej kolegiacie.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie” z programem kolędy na najbliższy tydzień.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Wizyta duszpasterska - program

Poniedziałek 31.12.

Od godz. 900

 1. Radwana 15 (3 księży)
 2. Sienkiewicza - domy prywatne (1 ksiądz)
 3. Kuźnia (1 ksiądz)

Środa 02.01.

Od godz. 900

 1. Stodolna 13; 17; 19 (2 księży)
 2. Stodolna 11 + domy prywatne (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Siennieńska (2 księży)
 2. Piwna, Wardyńskiego (1 ksiądz)
 3. Stodolna 15 (1 ksiądz)
 4. Sienkiewicza 9A (1 ksiądz)

Czwartek 03.01.

Od godz. 900

 1. Rosłońskiego 2 (1 ksiądz)
 2. Rosłońskiego 10 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Furmańska (1 ksiądz)
 2. Focha, Teatralna (1 ksiądz)
 3. Cegielniana (3 księży)

Piątek 04.01.

Od godz. 900

 1. Starokunowska 1; 1/7; 1/7a (1 ksiądz)
 2. Starokunowska 2; 3 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Tylna 1/5 (2 księży)
 2. Kilińskiego (3 księży)

Sobota 05.01.

Od godz. 900

 1. Słowackiego (3 księży)
 2. Iłżecka od Rynku do świateł (2 księży)

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory.
 2. W poniedziałek 24 grudnia Wigilia. O godz. 6.00 roraty a po nich łamanie się opłatkiem rodziny parafialnej w kościele. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Kancelaria parafialna w Wigilię będzie nieczynna. Obowiązuje post. Przekazanie „Światełka betlejemskiego” na roratach.
 3. Porządek odprawianych Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie następujący: O północy Pasterka - transmitowana będzie przez Radio Ostrowiec. W ciągu dnia Msze św. odprawione będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 4. W środę 26 grudnia będziemy czcić św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek odprawianych Mszy św. taki sam jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.
 5. W sobotę 29 grudnia zostanie odprawiona Msza ś ku czci św. Michała Arch., po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami uwielbienia i uzdrowienia.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne nabywamy u Sióstr w zakrystii.
 7. Dnia 6 stycznia 2019 r. po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który połączy się na ostrowieckim Rynku. Z naszej parafii o godz. 13.00 wyruszy orszak niebieski Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i czynne włączenie się w kolorowy korowód i kolędowanie.
 8. Za ławkami pod chórem jest świąteczny numer „Czuwajcie” z programem kolędy.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 10. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Postarajmy się, aby podczas kolędy w domu byli wszyscy mieszkańcy. Chciejmy przeżyć spotkanie z duszpasterzem w duchu wiary i modlitwy. Pamiętajmy o przygotowaniu na kolędę: białego obrusu, krzyża. świec i wody święconej.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

Wizyta duszpasterska - program

Piątek 28.12.

Od godz. 900

 1. ul. Kościelna, Młyńska, Górzysta, 3-go maja (2 księży)
 2. ul. Denkowska, Szeroka, pl. Floriański (1 ksiądz)
 3. ul. Rynek, Okólna (2 księży)

Od godz. 1500

 1. ul. Radwana 11 (3 księży)
 2. ul. Radwana 12 (2 księży)

Sobota 29.12.

Od godz. 900

 1. ul. Radwana 13 (2 księży)
 2. ul. Radwana 14 (3 księży)

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu - 16.12.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Również dziś o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi na Stawkach zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów i Dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Św. na Jasną Górę.
 3. Także dziś o godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy ochrzczą swoje dzieci podczas świąt.
 4. Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz.6.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź będzie w środę od godz. 9.00 12.00 i po południu od 15.30 – 18.00. w środę o godz. 11.00 Msz św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone są dla rekolekcjonisty.
 5. W poniedziałek (17 grudnia) na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy VI i VII. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.
 6. Natomiast młodzież klasy VIII i III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. we wtorek na godz. 18.00.
 7. Chorych w domach odwiedzimy w sobotę 22 grudnia od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Prezydent Jarosław Górczyński zaprasza na spotkanie opłatkowe na Rynku, które odbędzie się w piątek 21 grudnia o godz.17.00
 9. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii można nabyć świece Caritas. Cena 5 zł.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne nabywamy u Sióstr w zakrystii.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Zapraszamy na Roraty. W dni powszednie odprawiane są o godz. 6.00 dla dorosłych. Dzieci zapraszamy na godz. 18.00.
 3. W czwartek 13 grudnia na Mszach Świętych będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
 4. Także w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dzieciom mającym przyjąć w tym roku po raz pierwszy Komunię Świętą. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 5. W tym roku ks. prałat Tadeusz Lutkowski obchodzi jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Święcenia kapłańskie ks. Prałat przyjął 14 grudnia 1958 roku. Z tej racji w sobotę 15 grudnia o godz. 11.00 ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz z kapłanami odprawi Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy do licznego udziału w dziękczynieniu Panu Bogu za kapłaństwo ks. prałata Tadeusza i za jego długoletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Nasza modlitwa w intencji jubilata rozpocznie się w sobotę w czasie adoracji od godz. 10.00.
 6. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii można nabyć świece Caritas. Cena 5 zł.
 7. Poświęcone opłatki wigilijne nabywamy u Sióstr w zakrystii.
 8. W niedzielę 16 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w miesiącu grudniu.
 9. Także niedzielę o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi na Stawkach zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów i Dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Św. na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w salce. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki.
 10. Również w niedzielę o godz. 19.00 w Michaelu odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w pierwszy i drugi dzień świąt.
 11. Chorych w domach odwiedzimy 22 grudnia (sobota). Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W dniach 23 czerwca do 02 lipca 2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Czarnogóry. Więcej informacji w zakrystii u ks. Mirosława.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedziele taca gospodarcza. W sezonie zimowym ofiary składane na tace gospodarczą przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

 


 

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. W Adwencie w dni powszednie odprawiana jest Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana Roratami. W naszej kolegiacie Roraty odprawiane będą o godz. 06.00. Przed Roratami o godz. 5.40 śpiew godzinek do NMP. Druga Msza św. rano będzie odprawiana po Roratach ok. 6.40. Roraty dla dzieci, młodzieży o godz. 18.00.
 3. Katolicki Zespół Edukacyjny zaprasza na sympozjum naukowe, pt. „Na skrzydłach rozumu i wiary - neurodydaktyka i duchowość w wychowaniu nowego pokolenia”, które odbędzie się jutro, tj. poniedziałek 03 grudnia o godz. 15.45 w sali Kina Etiuda. Prelegentami będą dr Marek Kaczmarzyk i dominikanin o. Tomasz Nowak. Wstęp wolny. Serdecznie Zapraszamy.
 4. W czwartek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - od godz. 10.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa w intencji powołań oraz pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 6. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. zostaną odprawione o godz. 06.00, 11.00, i 18.00. Podobnie jak w ubiegłym roku Legion Maryi zaprasza do wspólnej modlitwy w Kolegiacie na "Godzinę łaski" od. godz. 12.00 do 13.00.
 7. W przyszłą niedzielę 9 grudnia o godz. 13.00 w parafii NMP Saletyńskiej odbędzie się Dekanalny Dzień Małżeństw.
 8. Także w niedzielę o godz. 15.00 w Kolegiacie rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby dołączyć lub zapoznać się z działalnością Domowego Kościoła.
 9. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom tradycyjnie od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece z napisem Caritas. Cena 5 zł.
 10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Adwentu - 16 grudnia. Dzień spowiedzi parafialnej będzie na zakończenie rekolekcji w środę 19 grudnia.
 11. Także w niedzielę 16 grudnia o godz. 19.00 w Michaelu odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone w pierwszy i drugi dzień świąt.
 12. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki. Można nabywać je u Sióstr w zakrystii. Złożona ofiara jest też naszym wynagrodzeniem Siostrom za ich posługę w naszej parafii.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXXIV Niedziela Zwykła -
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wypominkami za zmarłych.
 2. W środę 28 listopada na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy VIII wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. W czwartek 29 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. W piątek 30 listopada w Przychodni Lekarskiej przy ul. Kopernika 14 będzie można dokonać badań USG Doppler. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
 5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
 6. Spotkanie z zelatorami, wicezelatorami i odpowiedzialnymi za wspólnoty działające w naszej parafii odbędzie się w sobotę 1 grudnia w Sali Michael o godz. 16.00. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 2 grudnia o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę - Adwentem rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny.
 8. Legion Maryi zaprasza wszystkich wiernych na GODZINĘ ŁASKI 8 grudnia w godz. 12.00 – 13.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.
 9. 9 grudnia o godz. 13.00 w parafii NMP Saletyńskiej odbędzie się Dekanalny Dzień Małżeństw.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 Nieszpory za zmarłych.
 2. Także dzisiaj w Kościele NMP Saletyńskiej na Piaskach o godz. 18.50 koncert ku czci św. Cecylii.
 3. Wypominki za zmarłych czytane są przez cały listopad przed Mszą św., o godz. 18.00, zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. Jutro tj. w poniedziałek (19.11) na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy VI. Po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 5. W sobotę 24 listopada w kolegiacie będziemy przeżywać dekanalny Dzień Skupienia LSO. Rozpocznie się no Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 10.30. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi błogosławieństwo nowych lektorów. Po Mszy św. spotkanie ministrantów wraz z alumnami z WSD w Sandomierzu na Michaelu. Zapraszamy do udziału ministrantów oraz kandydatów do służby przy ołtarzu.
 6. W przyszłą Niedzielę 25 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla i Pana Wszechświata. Jest to też ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym, jak również kolejna rocznica powstania Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii - na Mszy św. o godz. 10.30, będziemy się modlić za wszystkich członków tej Wspólnoty i dalsze owoce ruchu intronizacyjnego w naszej parafii i całej ojczyźnie. Po Mszach św. nastąpi odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.
 7. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne głoszone w sali Michael w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 8. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą i wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”, zachęcamy do lektury.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje rocznice, jubileusze i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz odprawi  Mszę św. dziękczynną w intencji Ojczyzny. W czasie Mszy św. w kruchcie kościoła zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w parku Miejskim. O godz.16.30 w Parku Miejskim nastąpi odsłonięcie pomnika „Masztu Niepodległości”.
 2. Również dzisiaj w Sanktuarium NMP Saletyńskiej na Piaskach o godz. 18.50 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Cantate Domino pod batutą Andrzeja Budzińskiego.
 3. Przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W niedzielę 18 listopada po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze misyjne na 2019 rok. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom w Ekwadorze.
 5. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne głoszone w sali Michael w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
 6. W tym tygodniu została odmalowana kruchta kościoła. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. w intencji zmarłych którzy odeszli do wieczności od 1 listopada w 2017r. do 31 października 2018 r. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 2. W niedzielę 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Tego dnia w kolegiacie o godz.10.30 zostanie odprawiona przez ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Msza św. dziękczynna w intencji Ojczyzny. W czasie Mszy św. w kruchcie kościoła zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w parku Miejskim gdzie nastąpi odsłonięcie pomnika „Masztu Niepodległości” Zapraszamy władze państwowe i samorządowe, poczty sztandarowe. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej. Tę ważną rocznicę poprzedzi modlitewne czuwanie w kolegiacie. Rozpocznie się w sobotę 10 listopada Mszą św. o godz. 18.00., a zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich , którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny. Będziemy dziękować Bogu za Wolność Ojczyzny, oraz prosić o godne obchody tej rocznicy przez wszystkich Polaków.
 3. Do 8 listopada codziennie o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Denkowskiej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Zapraszamy wspólnoty parafialne i wiernych do nawiedzania cmentarza i wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie koronki nastąpi przy głównej bramie cmentarza.
 4. W listopadzie w dni powszednie wypominki będą czytane przed Mszą św. o godz. 18.00. Wypominki roczne z modlitwą za zmarłych czytane są w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. o godz. 10.30.

 

                       ZAPROSZENIE NA KATECHEZY DLA DOROSŁYCH

                 w Parafii Św. Michała Archanioła

 „Nie lękajcie się…., otwórzcie drzwi Chrystusowi…., On zwyciężył śmierć…”

 Jan Paweł II

Ponieważ wiara rodzi się i umacnia przez słuchanie Słowa, zapraszamy dorosłych i młodzież na Katechezy ewangelizacyjne. Chrystus chce być ostoją i prawdziwą wolnością Twojego życia. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają głębokiego sensu swoich doświadczeń życiowych i odpowiedzi na nurtującą ich niepewność.  Chrystus czeka na Ciebie zapraszając: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię.” ( Mt 11, 28).

Pierwsza katecheza odbędzie się w niedzielę 4 listopada o godz. 19.00 (po mszy świętej wieczorowej) w Kościele Św. Michała Archanioła.

 

            Kolejne spotkania będą prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Sali MICHAEL w Domu Parafialnym.

KATECHEZY, które rozpoczynamy są szansą aby się spotkać z Chrystusem. On kocha nas za darmo, także w naszych trudnościach i słabościach. Na spotkania te zapraszamy więc  mieszkańców naszej Parafii, także tych, którzy już nie przychodzą do Kościoła lub mają z tym trudność.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła -
Uroczystość Poświęcenia własnego Kościoła 28.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. dla Osób z niesprawnością fizyczną.
 2. Jutro 29 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego- nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Procesja żałobna połączona z modlitwami za zmarłych na cmentarzu parafialnym rozpocznie się o godz. 15.00.

Na cmentarzu Komunalnym procesja żałobna rozpocznie się o godz. 13.30 od Mszy św. w kaplicy cmentarnej.

 1. W piątek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja żałobna wokół kolegiaty i modlitwy za zmarłych.

Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, o tych którzy od nas odeszli do wieczności. Kościół daje nam możliwość towarzyszenia bliskim nam zmarłym w darze modlitwy wspominkowej. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

 1. Zmiana Tajemnic różańcowych będzie w niedzielę 4 listopada o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian którzy odeszli od nas do wieczności w ubiegłym roku.
 2. 4 listopada 2018 roku w parafii św. Kazimierza Królewicza (os. Pułanki) odbędzie się pierwsze spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sakramentalnych „Sychar”. Celem wspólnoty jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki. Homilie podczas Mszy Świętych wygłosi Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” - ks. Paweł Dubowik. Spotkania wspólnoty będą odbywać się w każdy trzeci piątek miesiąca.
 1. W listopadzie w dni powszednie wypominki będą czytane przed Mszą św. o godz. 18.00.
 2. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w kolegiacie są odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową Nowennę Adoracyjną z 22 na 23 października do kościoła św. Jadwigi na Stawkach. Wspólnota naszej parafii dla Intronizacji NSPJ będzie mieć adorację we wtorek 23 października od 6.00 rano do godz. 12.00. Zachęcamy inne wspólnoty naszej parafii do włączenia się w adorację.
 3. W środę spotkanie z animatorami i odpowiedzialnymi za wspólnoty naszej parafii. Rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Michael i będzie dotyczyło prezentacji wspólnot w czasie wizytacji.
 4. We wtorek i w środę sprzątanie kościoła na wizytację. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do zakrystii do siostry Doroty.
 5. W piątek 26 października będzie wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się rano. Ks. Biskup odwiedzi jedną ze szkół, Hospicjum, Dom Pomocy Społecznej, cmentarz, spotka się z chorymi, z rodzicami księży i sióstr zakonnych. Tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo o godz. 16.00. O godz. 16.30 będzie prezentacja poszczególnych wspólnot działających przy naszej parafii. O godz. 17.00 Msza św. na zakończenie wizytacji w parafii i w dekanacie. Mszy św. o godz. 18.00 w piątek nie będzie. Zachęcamy do licznego udziału wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych.
 6. W sobotę 27 października kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali Michael. Temat spotkania; „Moc różańca”. W czasie spotkania świadectwo swojego nawrócenia złoży pan Jan Budziaszek - perkusista zespołu Skaldowie.
 7. W niedzielę 28 października imieniny ks. prałata Tadeusza. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, o tych którzy od nas odeszli do wieczności. Kościół daje nam możliwość towarzyszenia bliskim nam zmarłym w darze modlitwy wspominkowej. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 10. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.00 Msza św. odprawi ks. bp Krzysztof Nitkiewicz z racji jubileuszu Państwowej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 2. Nabożeństwa różańcowe w kolegiacie są odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Jutro 15 października Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17.00 na cmentarzu Komunalnym, przy grobie Dziecka Utraconego odbędzie się modlitwa za rodziny, które straciły swoje dzieci. Zapraszamy !
 5. We wtorek 16 października w kolegiacie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
 6. W związku z Synodem Młodych w Rzymie w naszej diecezji trwa „Sztafeta modlitwy za Synod”. W naszym dekanacie czuwanie modlitewne będzie prowadzone w środę 17 października. Rozpocznie się ono Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18.00. Do modlitwy szczególnie zapraszamy młodzież mającą przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania oraz dzieci i młodzież ze wspólnot działających przy parafii.
 7. W czwartek 18 października św. św. Łukasza Ewangelisty. Patronalne św. służby zdrowia. Dzień imienin ks. Łukasza Kruka. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek 19 października przypada rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku bł. Ks. Jerzego.
 9. Trwa wizytacja kanoniczna w parafiach Dekanatu Ostrowieckiego. W naszej parafii wizytacja kanoniczna Biskupa będzie 26 października. Wizytacja rozpocznie się rano. Ks. Biskup odwiedzi jedną ze szkół, Hospicjum, Dom Pomocy Społecznej, cmentarz, spotka się z chorymi, z rodzicami księży i sióstr zakonnych. Tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo o godz. 16.00. O godz. 16.30 będzie prezentacja poszczególnych wspólnot działających przy naszej parafii. O godz. 17.00 Msza św. na zakończenie wizytacji w parafii i w dekanacie. Mszy św. o godz. 18.00 tego dnia nie będzie.
 10. W trzecią sobotę miesiąca, w parafii św. Jadwigi Królowej o godz. 18.00 Msza św., w intencji rodzin naszego miasta.
 11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Śmieci składajmy w wyznaczonych do tego miejscach na cmentarzach.
 12. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, o tych, którzy od nas odeszli. Kościół daje nam możliwość towarzyszenie bliskim nam zmarłym w darze modlitwy wypominkowej. Od dzisiaj wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. W tym tygodniu zostały zakończone prace oczyszczenia ścian kolegiaty z kurzu i pajęczyny. Koszt powyższych prac wyniósł 6 tysięcy zł.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 15. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. O godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.30 w katedrze sandomierskiej zostanie odprawiona Msza św. w pierwszą rocznicę śmierci ks. biskupa Wacława Świerzawskiego.
 3. Także dziś w parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach o godz. 18.30 odbędzie się koncert organowy z okazji rocznicy 100-lecia niepodległości Polski, pt. „Bogu i ludziom na chwałę”. Utwory polskich kompozytorów, o tematyce patriotycznej wykona p. Mariusz Ryś z Tarnobrzega.
 4. Nabożeństwa różańcowe w kolegiacie są odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W środę (10 X) zapraszamy uczniów klas III-ich gimnazjalnych wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę św. i spotkanie w związku z przygotowaniem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 6. W sobotę o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. Po nabożeństwie Msza św.
 7. Za tydzień XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. W przyszłą niedzielę (14 X) o godz. 18.00 ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz w Kolegiacie odprawi Mszę św. z okazji 45-lecia powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Ostrowcu Św. Na uroczystość zaprasza Dyrektor, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice.
 9. Spotkania harcerzy oraz scholi odbywają się odpowiednio w każdy piątek o godz. 16.00 w harcówce przy plebanii i 16.30 w Sali Michael. Spotkania formacyjne ministrantów młodszych i kandydatów na ministrantów mają miejsce w każdą sobotę o godz. 09.30 w Kolegiacie. Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia do grona ministrantów, harcerzy i scholi.
 10. W związku z Synodem Młodych w Rzymie w naszej diecezji trwa „Sztafeta modlitwy za Synod”. W naszym dekanacie czuwanie modlitewne będzie prowadzone w środę 17 października. Rozpocznie się ono Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18.00. Do modlitwy szczególnie zapraszamy młodzież mającą przyjąć Sakrament Bierzmowania w tym roku oraz dzieci i młodzież ze wspólnot działających przy parafii.
 11. Trwa wizytacja kanoniczna w parafiach Dekanatu Ostrowieckiego. W naszej parafii wizytacja kanoniczna Biskupa będzie 26 października. Wizytacja rozpocznie się rano. Ks. Biskup odwiedzi jedną ze szkół, Hospicjum, Dom Pomocy Społecznej, cmentarz, spotka się z chorymi, z rodzicami księży i sióstr zakonnych. Tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo o godz. 16.00. O godz. 16.30 będzie prezentacja poszczególnych wspólnot działających przy naszej parafii. O godz. 17.00 Msza św. na zakończenie wizytacji w parafii w dekanacie.
 12. W parafii istnieją już wspólnoty Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Wspólnota działa na zasadzie róży różańcowej, zasadniczą intencją jest troska rodziców o swoje dzieci. Różę tworzy 20 osób i zobowiązanie podejmowane jest na 20 miesięcy- aby każdy rozważył co miesiąc po kolei 20 tajemnic różańca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za swoje dzieci. Msza św. w intencji tych Róż, będzie sprawowana w I Niedziele miesiąca o godz. 10.30. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej
 13. Tworzone są również nowe róże różańcowe kobiet i mężczyzn. Chętne osoby prosimy o przybycie na zmianę tajemnic różańcowych lub zgłoszenie się do zakrystii.
 14. Rozpoczyna się przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu chrztu i bierzmowania. Osoby, które nie przyjęły tych sakramentów, a tego pragną proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 15. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 17. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory i Msza św. wieczorowa.
 2. Jutro 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W kolegiacie będą odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Także jutro (poniedziałek 01 października) zapraszamy uczniów klasy VI na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę św. i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. W sobotę 6 października Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Tarnobrzegu. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii.
 6. Spotkania harcerzy oraz scholi odbywają się w każdy piątek o godz. 16.30 w Sali Michael. Spotkania formacyjne ministrantów młodszych i kandydatów na ministrantów mają miejsce w każdą sobotę o godz. 10.00 w Kolegiacie. zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do grona ministrantów, harcerzy i scholi.
 7. Parafia Matki Odkupiciela na Rosochach obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. Centralna uroczystość z poświęceniem figury św. Jana Pawła II odbędzie się 7 października o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę 07 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie i rozdanie dzieciom różańców.
 9. W październiku parafie Dekanatu Ostrowieckiego będą przeżywać wizytację kanoniczną. W naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. Biskupa będzie 26 października.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory i Msza św. wieczorowa.
 2. Jutro (tj. poniedziałek) na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy  uczniów klasy VII-ej. Po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. Także jutro na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy  rodziców uczniów klasy III-ej, którzy w tym roku mają przyjąć po raz pierwszy Komunię Świętą. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 4. W sobotę 29 września odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. Biskup Edward Frankowski. W czasie Mszy św. po raz pierwszy w kościele wystąpi nasz chór parafialny Michael. Po Mszy św. procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych.
 5. Także w sobotę o godz. 10.00 w Sandomierzu odbędzie się konferencja Solidarni z Rodziną. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W niedzielę 30 września zostanie odprawiona Msza św. w intencji obywateli naszego miasta zamordowanych na Rynku w 1942 roku.
 7. Jutro o godz. 17.00 spotkanie z zelatorami wicezelatorami KŻR, oraz odpowiedzialnymi za poszczególne wspólnoty działające przy naszej parafii. Zapraszamy do Michaela o godz. 17.00.
 8. 27 września 79 rocznica powołania Polskiego Państwa Podziemnego i Służby Zwycięstwa Polski. Msza św. w kolegiacie o godz. 18.00.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”, zachęcamy do lektury.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Także dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów i Dobroczyńców PP z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę. Po Mszy św. spotkanie w Sali Michael.
 3. Jutro 17 września przypada 79 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. O godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 4. Również jutro czcimy św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Po każdej Mszy św. będzie ucałowanie relikwii Świętego.
 5. Także jutro tj. (poniedziałek 17 września) zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 uczniów klasy VI w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 6. W środę 19 września na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III-cich gimnazjalnych i uczniów klasy VIII-ej. Po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 7. Spotkanie ministrantów, kandydatów na ministrantów, scholi i harcerzy będzie w sobotę 22 września o godz. 10.00. Zapraszamy także rodziców.
 8. Także w sobotę 22 września organizowana jest dekanalna pielgrzymka autokarowa na Wawel, do Łagiewnik i Jędrzejowa. Są jeszcze wolne miejsca . Zapisy w zakrystii.
 9. Również 22 września o godz. 9.30 w kościele św. Kazimierza Królewicza zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich ks. profesora Jana Śledzianowskiego. Po Mszy św. seminarium naukowe w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości „Świat rodziny. Wizerunek, zagrożenia, wsparcie”.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 11. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj „Biała Niedziela” zorganizowana przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Od godz. 15.00 do 17.00 przy parafii NMP Saletyńskiej świadczone będą następujące usługi; konsultacje lekarzy - kardiologa, internisty, laryngologa, diabetyka. Można skorzystać z badań takich jak: pomiar ciśnienia, mierzenie poziomu cukru, wykonanie EKG.
 2. Także dziś na godz. 16.00 do Sali Michael zapraszamy małżeństwa, które chciałyby należeć do Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie.
 3. Natomiast o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Dzisiaj również rozpoczyna się tygodniowy odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w Bazylice na Świętym Krzyżu. Informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 5. W czwartek 13 września nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się procesja różańcową o godz. 18.00. Po procesji Msza św.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w miesiącu wrześniu.
 7. Zachęcamy dzieci i młodzież do wstępowania do grona ministrantów i scholi.
 8. W ramach XII Dni Muzyki w niedzielę 16 września w kolegiacie o godz. 18.30 Recital Organowy w wykonaniu Józefa Serafina, oraz Barokowe Odcienie Lutni w wykonaniu Anny Kowalskiej i Alisi Biruli. Zapraszamy w imieniu Pana Prezydenta i Miejskiego Centrum Kultury.
 9. Także w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali Michael spotkanie popielgrzymkowe Pielgrzymów XXXV PP na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy.
 10. W dzisiejszym powakacyjnym numerze Czuwajcie artykuł o wizycie Achillesa Rattiego w naszej parafii 7 września 1918 roku.
 11. 22 września w sobotę organizowana jest pielgrzymka diecezjalna do Krakowa i Jędrzejowa. O godz. 9.00 na Wawelu zostanie odprawiona Msza św. Zapisy w zakrystii.
 12. W dniach 22-23 września ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
 13. Zespól Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej zaprasza dzieci w wieku do 8 lat posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju na bezpłatne zajęcia. Zapisy do końca września. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W Przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 15. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Spotkanie katechetów w najbliższy wtorek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 4. W 7września 1918 roku w naszym kościele Mszę św. odprawił wizytator apostolski w Polsce Achilles Ratti, który w latach 1922-1939 rządził Kościołem Katolickim jako papież Pius XI. W piątek 7 września w 100 rocznicę pobytu Achillesa Rattiego w Ostrowcu, o godz. 18.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.
 5. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia NMP w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.
 6. Również w sobotę 8 września o godz. 12.00 w Sulisławicach Pasterz Diecezji Sandomierskiej odprawi uroczystą Mszę św. na zakończenie obchodów 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 7. Z okazji Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego zostanie odprawiona Msza św. Kolegiacie w sobotę 8 września o godz. 17.00.
 8. Msza św. dla dzieci będzie odprawiana w niedzielę o godz. 12.00. W tej Mszy św. uczestniczą między innymi rodzice i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00.
 9. W piątek 7 września o godz. 16.30 w kolegiacie odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów. Spotkanie scholii odbędzie się też w piątek o godz. 16.30 w Michaelu. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które pragną przystąpić do grona ministrantów i parafialnej scholii.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 Bożego Miłosierdzia.
 2. We wtorek o godz. 13.30 Msza św. pogrzebowa śp. Aliny Kowalskiej Diecezjalnej Doradczyni Duszpasterstwa Rodzin.
 3. W sobotę 25 sierpnia o godz. 19.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 6. W dniach 04-12 sierpnia b.r. z naszego dekanatu i rejonu wyruszyło 164 pielgrzymów na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy poprzez swoją ofiarność i życzliwość umożliwili realizację Pielgrzymki. Wyrazy podziękowania kierujemy do:
  A) Proboszczów i wiernych ostrowieckich Parafii za przeprowadzone zbiórki na cele Pielgrzymki i wszelkie złożone ofiary.
  B) Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Pana Jarosława Górczyńskiego za objęcie patronatem dzieła pielgrzymkowego.
  C) Nadleśnictwa Lasów Ostrowieckich, Pana Nadleśniczego Adama Podsiało za przekazane środki na realizację potrzeb pielgrzymkowych.
  D) Firmy GP Chem. Grzegorz Piechota Laboratorium Analizy Biogazu & Inkubator Realizacji Technologicznych (http://gpchem.pl) za wsparcie finansowe.
  E) Firmy Signal Meble Sp. z o. o., Pana Prezesa Piotra Biesiady za wsparcie rzeczowe.
  F) Firmy Reklamowej Alfa, Pani Prezes Anny Szałapskiej za wykonanie nadruków na koszulkach.
  G) Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim za przekazane środki medyczne.
  H) Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku za przekazane środki medyczne.
  I) Anonimowego Ofiarodawcy, który przekazał wodę dla pielgrzymów.
  J) Pana Jerzego Grudniewskiego za ofiarowanie samochodu dla celów pielgrzymkowych.
  K) Pana Mariana Ogonowskiego za udostępnienie dwóch samochodów dla pielgrzymów.
  L) Pana Jakuba Stycznia za ofiarowanie samochodu dla celów pielgrzymkowych.
  M) Pana Marka Kocznóra za udostępnienie samochodu ciężarowego do przewozu bagażów.
  N) Pana Piotra Borka za udostępnienie samochodu dla celów pielgrzymkowych.
  O) Mediów Lokalnych:
     a) Radia Ostrowiec
     b) Telewizji Lokalnej „TV”
  P) Firmy „Drogowiec S.C.” A., M. Jabłoński za przekazaną wodę i drożdżówki.
  R) Wszystkich, którzy poprzez swoją ofiarę i modlitwę wspierali pielgrzymów na pątniczym szlaku i przyczynili się do realizacji XXXV Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę.

            Niech za okazaną pomoc i wszelkie wsparcie, Dobry Bóg hojnie darzy Was swym błogosławieństwem, a Matka Boża wspiera w pielgrzymce życia.

 1. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Również dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy o uzdrowienie.
 3. W środę 1 sierpnia 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji o godz. 17.30 będzie projekcja filmu w kolegiacie, po którym o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. modlitwa przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej.
 4. Ostrowieccy Patrioci zapraszają 1 sierpnia o godz. 16.30 do  utworzenia żywego znaku Polski Walczącej na ostrowieckim Rynku.
 5. W czwartek 2 sierpnia możliwość zyskania „odpustu Porcjunkuli”. Konieczne warunki to wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechów, spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji ojca Świętego.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 17.30.
 7. 04 sierpnia (sobota) wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę. O godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy pielgrzymów i osoby odprowadzające. Wejście na Jasną Górę będzie 12 sierpnia. Dyrektorem Ostrowieckiej Pielgrzymki jest nasz wikariusz ks. Mariusz. Zapisy w Michaelu 1-2 sierpnia od godz. 19.00-20.00. i 3 sierpnia od godz. 17.00.
  W związku ze wzrastającymi kosztami organizacji pielgrzymki, w dekanacie ostrowieckim w dzisiejszą niedzielę - po Mszach św. - prowadzone są zbiórki do puszek na rzecz pielgrzymki. Niech ten dar serca, stanie się wyrazem duchowej formy pielgrzymowania, dla wszystkich, którzy nie mogą z rożnych przyczyn wyjść na pielgrzymi szlak.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W dniach 1- 2 września organizowana jest autokarowa Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Mirosława.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Odpoczywającym na urlopach i wakacjach w naszym mieście i parafii, życzymy dużo słońca i możliwości do regeneracji sił duchowych i cielesnych.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem odbędzie się dziękczynienie za jubileuszowy dar modlitwy Jerycha Różańcowego. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.
 3. W środę 25 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników ostrowieckiego  PKS-u i wszystkich kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
 4. 25 lipca dzień imienin ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta.
 5. W czwartek 26 lipca odpust parafialny  ku czci św. Anny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 . Mszy św. o godzinie 18.00 będzie przewodniczył ks. Franciszek Sałęga były wikariusz naszej parafii. Na Mszy św. będziemy się modlić też w intencjach pielgrzymów do Częstochowy   z 22 lipca.
 6. W piątek 27 lipca Powiatowe Obchody Święta Policji. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Pracowników Policji.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy o uzdrowienie.
 8. 04 sierpnia wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do praktykowania tej pięknej formy pobożności. Wszystkich, którzy chcieli by włączyć się w dzieło pielgrzymki, a nie mogą wyjść na pielgrzymi szlak, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Dzięki modlitwom, bądź ofiarom, każdy ma możliwość włączenia się w dzieło Pieszej Pielgrzymki.
 9. W dniach 1- 2 września organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. W programie pielgrzymki przewidziane jest zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania NMP w Leżajsku, Zespołu Zamkowo Parkowego w Krasiczynie, sanktuarium w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Mirosława.
 10. Ostrowieccy Patrioci zapraszają do wzięcia udziału w akcji Przelej Krew w rocznicę Powstania warszawskiego, w ramach której w dniach od 26.07 do 1.08 będzie można oddać krew w ostrowieckim szpitalu.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu ks. Łukasz Szewczyk otrzymał od ks. Biskupa dekret zmiany parafii. Przechodzi do parafii Radomyśl nad Sanem. Msza św. dziękczynna za trzy lata posługi ks. Łukasza w naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę 8 lipca o godz. 12.00. Zapraszamy.
 4. 14 lipca Msza św. w katedrze w Sandomierzu i spotkanie z Kołami Żywego Różańca, Neokatechumenatem, z Intronizacją NSPJ. Zapisy w zakrystii.
 5. 22 lipca odbędzie się tradycyjna parafialna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 6. 04 sierpnia wyrusza XXXV Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę, która wpisuje się w dziękczynienie za 200-lecie istnienia Diecezji Sandomierskiej. Zachęcamy do uczestnictwa i wsparcia tego dzieła.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – XI Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek 19 czerwca o godz. 10.00 w katedrze sandomierskiej diakon Patryk przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną w naszej kolegiacie ks. Patryk odprawi w piątek 22 czerwca o godz. 11.00.
 3. W środę 20 czerwca na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie do Kolegiaty kandydatów na ministrantów.
 4. W piątek 22 czerwca zakończenia Roku Szkolnego. Msza św. na zakończenia Roku szkolnego dla dzieci i młodzieży zostanie odprawiona o godz. 8.00. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.30.
 5. W sobotę 23 czerwca na godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie do Kolegiaty ministrantów starszych.
 6. W niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 10.30 Msza św. imieninowa ks. proboszcza.
 7. Premiera „Oratorium o Męczennikach Sandomierskich” z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w sobotę 30 czerwca o godz. 18.00 w zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Dla chętnych uczestników przygotowane są bezpłatne karty wstępu. Zapisy uczestników prowadzone będą do wtorku tego tygodnia.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje dnia 1 lipca (środa) wyjazd na odpust ku czci Przenajdroższej Krwi na Świętym Krzyżu. Informacje i zapisy u p. Krystyny Marek.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i dzisiejszą tacę gospodarczą.
 10. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła 10.06.2018 r.

 

 1. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 15.00 przy kolegiacie i przejdzie ulicami miasta- Radwana, Alejami Jana Pawła II, Hubalczyków- do parafii św. Jadwigi na Stawkach. Po marszu odbędzie się piknik rodzinny.
 2. Również dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.40. W ciągu tygodnia nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziny w poniedziałek od godz. 18.00.
 4. 12 czerwca rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu ( 1999 r.)
 5. W środę 13 czerwca rocznica nominacji ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Sandomierskiego (2009 r.).
 6. Także w środę 13 dzień miesiąca. Nowenna do MBNP i nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00.
 7. W czwartek 14 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież klas II gimnazjalnych i VII podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 8. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na główną uroczystość jubileuszu 200- lecia Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie się w Sandomierzu w sobotę 16 czerwca o godz. 11.00. Zapisy w zakrystii. Wyjazd autokarem z parkingu przy kolegiacie o godz. 9.00.
 9. W sobotę 16 czerwca o godz. 9.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. z okazji X Zjazdu Absolwentów II LO im. Joachima Chreptowicza.
 10. W niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Trwa renowacja bramy głównej do kolegiaty. W tym tygodniu został zakupiony nowy wzmacniacz do nagłośnienia kościoła oraz został wymieniony silnik i dmuchawa organów.
 12. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 13. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r.

 

 1. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30. Od jutra do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 17.00.
 2. Jutro tj. poniedziałek (04.06) na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
 4. W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dni powszednie. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę 9 czerwca tradycyjna piesza pielgrzymka do Kałkowa. Wyjście z parkingu przy kolegiacie o godz. 7.00.
 6. W sobotę o godz. 19.00 w Michaelu będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne osób zapisanych na Pielgrzymkę do Grecji
 7. W sobotę o godz. 10.30 w kolegiacie spotkanie młodszych ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Zachęcamy do wstąpienia w grono ministrantów chłopców z klas III szkoły podstawowej. Spotkanie starszych ministrantów w kościele o godz. 9.30.
 8. 10 czerwca ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 15.00 przy kolegiacie i przejdzie ulicami miasta- Radwana, Alejami Jana Pawła II, Hubalczyków- do parafii św. Jadwigi na Stawkach. Po marszu odbędzie się piknik rodzinny. O godz. 18.00 Msza św. w intencji rodzin i wspólne biesiadowanie.
 9. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na główną uroczystość jubileuszu 200- lecia Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie się w Sandomierzu 16 czerwca o godz. 11.00. Organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 10. Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej.
 11. Od 25 maja br we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje tzw. RODO, czyli rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych

W związku z nowymi zasadami prawa, informujemy, że;

Kancelaria Parafialna  wydaje zaświadczenia, wyłącznie osobom których dotyczą, jeżeli są pełnoletnie, a w przypadku osób nieletnich ich rodzicom bądź opiekunom prawnym. Inne osoby mogą otrzymać zaświadczenia (jak kopia aktu chrztu, czy zaświadczenia zgonu i inne ) na podstawie pełnomocnictwa notarialnego.

 1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje jubileusze, rocznice, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.


 

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018 r.

 

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. We wtorek 29 maja o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W czwartek 31 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jest to dzień publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu bierzemy udział we Mszy św. i w procesji. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30, a po niej wyruszy procesja ulicami miasta: Kościelną, Rynek, Starokunowską, Sienkiewicza, Szeroka, Siennieńską. Po zakończeniu procesji ok. 12.30 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. Wzorem lat ubiegłych ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I- przy ul. Starokunowskiej; wspólnota Kół Żywego Różańca i wspólnota Krwi Chrystusa, II- przy ul. Sienkiewicza; Legion Maryi, Akcja Katolicka i wspólnota Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju, III- przy ul. Siennieńskiej Kościół Domowy i wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa; IV- przy figurze św. Jana Pawła II; Siostry Zakonne i starsi ministranci. Mieszkańców przy trasie procesji prosimy o udekorowanie domów. Prosimy o udział w procesji dzieci. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 18.30 przy kolegiacie.
 4. W środę do zakrystii można przynosić kwiaty do ołtarzy.
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. W piątek 1 czerwca - Dzień Dziecka - na Mszę św. na godzinę 17.30 zapraszamy Rodziców ze wszystkich Róż Różańcowych modlących się za dzieci Po Mszy dla chętnych spotkanie w dolnej Sali Michael.
 8. W niedzielę 3 czerwca o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 9. W sobotę 9 czerwca tradycyjna piesza pielgrzymka do Kałkowa.
 10. 10 czerwca ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska rodziną silna”. Zachęcamy do przygotowania kolorowych kwiatów, oraz chorągiewek w barwach narodowych.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W szczególny sposób dziękujemy za dodatkowe ofiary składane w kopertach.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

 1. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
 2. W czwartek 24 maja święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Również w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji siostry przełożonej Joanny Kapusta w dniu jej imienin.
 4. W piątek 25 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 5. Ostatni w tym roku wykład w Szkole Wiary odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 16.00 w Sali Michael. Temat „Maryja objawia się 160 temu w Lourdes- aktualność przesłania dziś” podejmie ks. dr Adam Kopeć. Zapraszamy.
 6. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz wraz z Starostą Ostrowieckim Zbigniewem Dudą, zapraszają wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz powiatu na wielkie święto rodziny, które odbędzie się 2 czerwca od godziny 10.00 do 22.00 na stadionie lekkoatletycznym (między Liceum im. Broniewskiego, a Szkołą Mistrzostwa Sportowego). Będziemy wspólnie świętować Jubileusz Rodzin, 200‑lecie Diecezji Sandomierskiej oraz Rok Rodziny w Powiecie Ostrowieckim. W programie przewidziano:
  • Polową mszę św. prowadzoną przez ks. biskupa Jana Wątrobę, ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza i ks. biskupa Edwarda Frankowskiego;
  • Wspólny piknik z poczęstunkiem
  • Prezentację szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowieckiego;
  • Spotkanie autorskie z Pawłem Królikowskim oraz Małgorzatą Ostrowską - Królikowską;
  • Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej;
  • Koncert zespołu Pod Budą ;
  • W trakcie trwania wydarzenia liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami;
  • Rozstrzygnięcie konkursu Super Rodzina z Super Nagrodami
  • Bezpłatne badania m.in. onkologiczne, wzroku i densytometryczne w ramach „Białego Miasteczka”;
  • Liczne wystawy m.in. policji (znakowanie rowerów, pokaz tresury psa policyjnego), izby celnej, straży pożarnej (pokaz sprzętu, pokaz ratownictwa drogowego).
 7. Dnia 10 czerwca 2018r. ulicami naszego miasta po raz kolejny przejdzie MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY  pod hasłem: „Polska rodziną silna!”. Uczestnicząc w marszu, pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę budowaną na wartościach przechowywanych i chronionych przez pokolenia Polaków. W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do licznego i czynnego udziału w marszu. Zachęcamy do przygotowania kolorowych kwiatów czy chorągiewek w barwach narodowych, które przyczynią się do radosnego przeżywania tego wydarzenia.

 8. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą oraz wszelkie ofiary składane na cele parafialne. W szczególny sposób dziękujemy za dodatkowe ofiary składane w kopertach.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Wielkanocna 

Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018 r.

 1. Dzisiaj dzieci klas III przeżywać będą uroczystość I Komunii Świętej. Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 17.30.
 2. W ciągu Białego Tygodnia dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 3. W środę 16 maja o godz. 17.00 w Michaelu odbędzie się spotkanie zelatorów, wicezelatorów i animatorów wspólnot naszej parafii w sprawie uroczystości Bożego Ciała.
 4. W czwartek 17 maja o godz. 16.00 spotkanie dzieci klas IV i rodziców przed uroczystością pierwszej rocznicy Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek 18 maja o godz. 16.00.
 5. W niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 10.30 pierwsza rocznica Komunii Świętej.
 6. W czwartek 17 maja o godz. 9.30 Msza św. w intencji przedstawicieli Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania.
 7. W sobotę 2 czerwca w naszym mieście będzie zakończenie Powiatowego Roku Rodziny.
 8. W niedzielę 3 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
 9. Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi nabór dzieci na Nowy Rok Szkolny. Podania można składać do 21 maja.
 10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza nabór do klas pierwszych, o profilu humanistyczno-prawnym oraz medyczno-przyrodniczym. Szczegółowe informacje na plakacie, a także w sekretariacie szkoły.
 11. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W szczególny sposób dziękujemy za dodatkowe ofiary składane w kopertach. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

 

 1. Spotkanie z Kolami Żywego Różańca o godz.16.45. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 2. We wtorek uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Porządek nabożeństw jak w dni powszednie.
 3. Spotkanie dzieci przed I Komunią św. w Kolegiacie:
 4. Wtorek i czwartek, godz. 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 10.00.
     A) Poniedziałek i środa, 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 12.00.
     B) Spowiedź święta dla dzieci i rodziców w Sobotę:
           a) o godz 8.30 grupa I - mająca Komunię o godz. 10.00
           b) o godz 10.00 grupa II - mająca Komunię o godz. 12.00
 5. W czwartek 10 maja z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w kolegiacie o godz.10.00 zostanie odprawiona Msza św.
 6. Także w czwartek, zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 18.00, a następnie spotkanie w sali Michael.
 7. W sobotę 12 maja rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w intencji Ojczyzny przy kamieniu organizacji „Strzelec”.
 8. Uroczystość I Komunii Świętej będzie w przyszłą niedzielę 13 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 i 15.00.
 9. Także w niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018 r.

 

 1. O godz. 17.40 nieszpory i Msza św. wieczorowa.
 2. We wtorek 1 maja na Mszy św. o godz. 11.00 będzie odczytany odczytany Akt zawierzenia i uroczyste zawiązanie 4 Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 3. Także we wtorek w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu z racji Jubileuszu 200-lecia diecezji będzie miał miejsce Jubileusz Młodych wpisujący się w doroczny Dzień Otwartej Furty.
 4. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny w kolejną rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem władz i pocztów sztandarowych zostanie odprawiona w kolegiacie o godz. 10.30. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Rynek i dalsza część uroczystości.
 5. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych z okazji uchwalenia Konstytucji i Dnia Flagi.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Nabożeństwa majowe będą odprawiane 17.30. W piątek 4 maja po Mszy św. wieczorowej śpiew litanii przy figurze św. Floriana. Zachęcamy do śpiewu litanii do Matki Bożej przy Krzyżu na ul. Iłżeckiej i rondzie przy ul. Radwana o godz. 19.00.
 8. W sobotę 5 maja Jubileusz Diecezji będą przeżywać ludzie pracy, przedsiębiorcy, rzemieślnicy. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w katedrze o godz. 10.00 sprawowaną przez Arcybiskupa Józefa Kupnego. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do udziału.
 9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin w dniach od 01 maja do 16 sierpnia organizuje „Rodzinne Pielgrzymowanie do Sanktuariów naszej Diecezji”. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
 10. Spotkanie Kol Żywego Różańca w niedzielę 6 maja o godz. 16.45.
 11. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 

Dobrego Pasterza - 22.04.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 na ostrowieckim Rynku prowadzone będą Misje na Placach.
 2. O godz. 17.40 nieszpory i Msza św. wieczorowa.
 3. Jutro uroczystość św. Wojciecha BM, głównego Patrona Polski.
 4. We wtorek 24 kwietnia odbędą się uroczystości nadania Niepublicznemu Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego imienia Tadeusza Kościuszki i poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Parku Miejskim przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd nastąpi przemarsz do kolegiaty. O godz. 12.00 Msza św. O godz. 13.00 dalsza część uroczystości na Rynku. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Spotkanie dzieci przed I Komunią św. w Kolegiacie:
  A. Wtorek i czwartek, godz. 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 10.00.

  B. Poniedziałek i środa, 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 12.00.
  C. Próbna spowiedź dla wszystkich dzieci - Piątek o godz. 16.00
 6. W środę (25.04) na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 7. W Piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Młodzieży klas maturalnych, LO nr I im. Stanisława Staszica, z prośbą o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.
 8. Kolejne spotkanie w Szkole Wiary odbędzie się w sobotę 28 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 w Michaelu. Wykład „Doświadczenie Bożej Miłości rodzi w nas szczęście oraz potrzebę dawania świadectwa” poprowadzi ks. Adam Stachowicz. Więcej informacji na plakacie.
 9. W niedzielę 29 kwietnia, o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Maturzystów z LO nr II im. Joachima Chreptowicza prosząc dla nich o światło Ducha Świętego podczas zdawania egzaminów maturalnych.
 10. Także w niedzielę, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie.
 11. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019. Dzień otwarty szkoły 26 kwietnia o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę „Śladami Świętych” do Grecji. Zapisy w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 na ostrowieckim Rynku prowadzone będą Misje na Placach.
 2. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Od 7 października 2017 roku w Diecezji Sandomierskiej twa Jerycho Różańcowe z okazji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. W parafiach poszczególnych dekanatów trwają całodobowe modlitewne czuwania i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Dekanacie Ostrowieckim Jerycho Różańcowe rozpocznie się 16 kwietnia i będzie trwało do 27 kwietnia.
 4. Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 16 kwietnia Mszą św. o godz. 18.00. Zakończy się we wtorek Mszą św. w intencji Rodzin naszej parafii. Postarajmy się w tym czasie nawiedzić kolegiatę i wziąć udział w osobistej, małżeńskiej czy rodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program Jerycha Różańcowego w naszej parafii zamieszczony jest w dzisiejszym numerze „Czuwajcie”.
 5. Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III będzie w niedzielę 13 maja na Mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 15.00. Osoby , które zamówiły wcześniej intencje na Mszę św. o godz. 12.00 prosimy o kontakt w zakrystii.
 6. Spotkanie dzieci przed I Komunią św. w Kolegiacie: 
     A. Środa i czwartek, godz. 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 10.00. 
     B. Poniedziałek i piątek, 15.30 - dzieci, które mają Komunię o godz. 12.00.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Kolegiacie: 
     A. Poniedziałek, godz. 18.00 - uczniowie klasy VI.
    B. Wtorek, 18.00 - uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II klasy gimnazjalnej.
 8. W sobotę 21 kwietnia w Sandomierzu odbędzie się sympozjum: „Świeccy Kościoła Sandomierskiego”. Zaproszeni są: Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerze Kolumba, Zespoły Synodalne. O godz. 10.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej, o godz. 11.00 spotkanie w Domu Katolickim.
 9. W dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Zawichoście i Sandomierzu odbędą się Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej. Zaproszona jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Planowany jest zorganizowany wyjazd młodzieży z naszej parafii. Zapisać można się w zakrystii lub u  katechetów. Rodziców prosimy o zachętę i umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w tym diecezjalnym wydarzeniu.
 10. Bóg zapłać za dzisiejszą tace gospodarczą oraz wszelkie ofiary składane na cele parafialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018 r.

 

 1. O godz. 15.30 na ostrowieckim Rynku rozpoczną się Misje na Placach.
 2. O godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek 9 kwietnia przeniesiona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 4. We wtorek o godz. 16.00 w Michaelu spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
 5. W Środę 11.04 o godz. 17.00 w Michaelu, spotkanie zelatorów, vicezelatorów i animatorów wszystkich wspólnot działających przy parafii.
 6. W czwartek godz. 18.00 spotkanie młodzieży klas II gimnazjalnych w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę o na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw.
 8. 16 kwietnia rozpocznie się Jerycho Różańcowe w Dekanacie ostrowieckim z okazji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. W Naszej kolegiacie rozpocznie się w poniedziałek 16 kwietnia Mszą św. o godz. 00. Modlitewne czuwanie zakończy się Mszą św. 17 kwietnia o godz. 18.00.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę „Śladami Świętych” do Grecji. Więcej informacji w zakrystii.
 10. Do IV Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci brakuje jeszcze tylko 5 osób. Możliwość zapisu w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne. Taca gospodarcza będzie w przyszłą niedzielę.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa - 25.03.2018 r.

 

 1. Zapraszamy na Ostrowiecką Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozpocznie się ona koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach, a następnie przejdzie ulicami miasta do Krzyża Ostrowieckiego w kościele Matki Odkupiciela. Zachęcamy do udziału.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś, o godz. 17.15.
 3. Generalne sprzątanie kościoła na Święta Wielkanocne odbędzie się jutro t.j. poniedziałek (26.03) od godz. 9.00. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do s. Doroty - zakrystianki.
 4. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy są Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można je wziąć i od dziś rozpocząć adopcję. Uroczyste złożenie deklaracji będzie miało miejsce 9 kwietnia podczas Mszy św., o godz. 18.00.
 5. Triduum Paschalne

Wielki Czwartek- pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 21.00.

Wielki Piątek- dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa oraz adoracja Krzyża połączona z Komunią Świętą. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00.

Wielka Sobota- dzień święcenia pokarmów, ognia, paschału i wody. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 8.00 do 13.00. Od godz. 6.30 Adoracja Pana Jezusa w grobie.

Liturgia Wielkiej Soboty z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz.19.00.

Wielkanoc- o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rano nie ma żadnych nabożeństw. Nie ma także Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna do środy.
 2. Ofiary z Wielkiego Piątku przeznaczone są na grób Pański w Jerozolimie.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 8 kwietnia o godz. 17.00
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 5. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. O godz.17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Muzyczne Rozważanie Pasyjne.
 2. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę będą głoszone o godz. 30, 11.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 4. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek godz. 09.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00.
 5. Spowiedź chorych w domach będzie w sobotę 24 marca, od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kolegiacie w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.00 dla dorosłych.
 7. Również w piątek - 23 marca o godz. 21.00 Msza św. w kolegiacie i początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż. Spotkanie z uczestnikami EDK odbędzie się w środę - 21 marca o godz. 19.00 w Sali Michael.
 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Procesja z palmami będzie po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00.
 9. Nabożeństwo Ostrowieckiej Drogi Krzyżowej ulicami miasta będzie w Niedzielę Palmową. Rozpocznie się koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Przejdzie ulicami miasta do Krzyża Ostrowieckiego w kościele Matki Odkupiciela. Zachęcamy do udziału.
 10. Chrzty dzieci będą w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 w sali Michael.
 11. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone są na potrzeby rekolekcji. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek można składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub przekazać Siostrze Dorocie.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTRNYCH

 1. 03 - niedziela- Msze św. z nauką rekolekcyjna – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00, 18.00

17.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 1. 19.03 - poniedziałek- Msza św. z nauką rekolekcyjną- godz. 6.30, 11.00, 18.00.
 2. 20.03 - wtorek- Msza św. z nauka rekolekcyjną- godz. 6.30, 11.00, 18.00.

Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 9.00 do 12.00

i po południu od godz. 15.00 do 18.00.

 

 1. 21.03 - środa – Msza św. z nauką rekolekcyjną- 6.30, 11.00, 18.00
  Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

11.03.2018 r.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. We wtorek 13 marca rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża.
 3. W czwartek 15 marca, zapraszamy uczniów klasy VII podstawowej i II gimnazjalnych na Mszę św., na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

- o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

- o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. Przypominamy o zbiórkach ministrantów w każdą sobotę o godz. 9.30 i kandydatów o godz. 10.30.
 2. W sobotę 17 marca na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji solenizanta diakona Patryka.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla dorosłych. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw.
 4. Także w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce Muzyczne Czuwanie Pasyjne - medytacja Męki Pańskiej poprzez muzykę. Serdecznie zapraszamy.
 5. 23 marca (z piątku na sobotę) wyruszy Ekstremalna Droga krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii u ks. Mariusza.
 6. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii. Dziś,  jak również w czasie rekolekcji parafialnych - dzięki zaangażowaniu Legionu Maryi - także w kruchcie przy wyjściu z kościoła.
 7. Diecezjalny Duszpasterz Związków Niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje do Sandomierza w dniach 24-25 marca. Więcej informacji na plakacie.
 8. Dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 zapraszają do zapisów dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego oraz na Dzień Otwarty, który odbędzie się w szkole 13 marca o godz. 16.30. Podobną rekrutację prowadzi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, w której Dzień Otwarty szkoły będzie 14 marca o godz. 16.00. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu

04.03.2018 r.

 

 1. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 16.45.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3. Od jutra do środy (5-7.03) uczniowie Gimnazjum nr III będą przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne, natomiast od środy do piątku (7-9.03) ćwiczenia rekolekcyjne podejmą uczniowie szkół średnich naszej parafii. Polecajmy naszą młodzież w modlitwach, aby dobrze wykorzystała ten czas.
 4. W środę o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., wraz z rodzicami.
 5. Również w środę o godz. 17.00 w Michaelu odbędzie sie spotkanie zelatorami i vicezelatorami Kół Różańcowych.
 6. W czwartek 8 marca pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet.
 7. Także w czwartek, zapraszamy uczniów klasy III gimnazjalnej na Mszę św., na godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

- o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

- o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii.
 2. Podczas wakacji organizowana jest Pielgrzymka Szlakiem Wielkich Świętych do Grecji - więcej informacji w zakrystii.
 3. Diecezja organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodych do Panamy w 2019 r. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
 4. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”, zachęcamy do lektury.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2018 r.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. W środę 28 lutego o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

- o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

- o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek podczas nabożeństw.
 2. W czwartek 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
 3. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.45.
 4. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018 r.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

- o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

- o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych

 1. W sobotę 24 lutego w Sali Michael o godz. 16.00 odbędzie się kolejne
  spotkanie w Szkole Wiary. Temat : „Obraz Boga, który jest Miłością” poprowadzi ks. dr Adam Kopeć. Zapraszamy.
 2. Fundacja Ks. Kardynała Kozłowieckiego zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy; „Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki” Uroczystości rozpoczną się w sobotę 24 lutego Mszą św. o godz. 9.30 w parafii św. Kazimierza na Pułankach. Wystawa zorganizowana jest w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości. Więcej informacji na plakacie.
 3. Także w sobotę 24 lutego w godzinach od 9.00 do 16.00, w parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach, będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Skupienia dla Wspólnot Intronizacji NSPJ i wszystkich, którzy mają nabożeństwo do NSPJ. Więcej informacji na plakacie.
 4. Próby chóru parafialnego odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w Sali Michael. Gdyby ktoś jeszcze zechciał dołączyć do grona chórzystów serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek na próbę chóru.  Szczególne zaproszenie kierujemy do panów.
 5. Tworzy się nowa grupa dorosłych, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Jeśli są jeszcze chętne osoby, mogą się zgłosić w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
 6. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Baranki można nabyć w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła

11.02.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Seca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msz św.
 2. Rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym tygodniu na adoracjach o godz. 10.00 i Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w tej intencji.
 3. Dnia 14 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Błogosławieństwo popiołu i posypanie nim głów będzie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Caritas.
 4. 14 lutego o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Dnia Armii Krajowej.
 5. Wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czwartek 15 lutego o godz. 2.00. Zbiórka przy plebanii od ul. Słowackiego.
 6. Także w czwartek, o godz. 10.00 będzie „Godzina Święta”, do wspólnej modlitwy zapraszają Legion Maryi i Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

- o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci

- o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych

 1. W piątek nasza kolegiata będzie Kościołem Stacyjnym w naszym mieście. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Mszy św. o godz. 18.00. Tematem rozważań będzie: „Rodzina fundamentem życia społecznego”.
 2. W sobotę 17 lutego w związku z 200 rocznicą powstania Diecezji Sandomierskiej będziemy przeżywać jubileusz Służby Zdrowia. Jubileusz rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu o godz. 10.00. Parafia organizuje wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w zakrystii po Mszach św.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 4. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu ogłasza nabór na podyplomowe studia teologiczno- katechetyczne dla sióstr zakonnych i osób świeckich. Celem studiów jest uzyskanie uprawnień do nauczania religii w szkole. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła

04.02.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek (05 lutego), zapraszamy - uczniów klas VII-ej i II-ich gimnazjalnych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania - na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 3. We wtorek 6 lutego, o godz. 18.00 Msza św. imieninowa w intencji sióstr pracujących w naszej parafii; siostry Doroty Świty- organistki i siostry Doroty Woś- zakrystianki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek (08 lutego), zapraszamy - uczniów klas III-ich gimnazjalnych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania - na spotkanie, formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W niedzielę 11 lutego będziemy obchodzić XXVI Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody Dnia Chorego pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.30 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. W kolegiacie Msza św. w intencji chorych zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.30.
 6. Parafia MB Saletyńskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do Francji w dniach25 czerwca - 05 lipca br. W programie: Paryż, Lisieux, Lourdes, La Salette. Szczegóły i zapisy w parafii na Piaskach.
 7. Serdecznie witamy diakona Patryka Gładkowskiego. Diakon Patryk został skierowany do naszej parafii na praktykę duszpasterską.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła

28.01.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.30 Koncert Kolęd Pereł Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
 2. Jutro 29 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.
 4. W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego oraz Dzień Rodzicielskiego Aktu ofiarowania dziecka Panu Bogu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 5. 2 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.30 i w czasie nabożeństw.
 6. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. W przyszłą niedzielę 4 lutego na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie modlitewników dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św.
 8. Natomiast o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego różańca.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Wizyta Duszpasterska 22 - 24 stycznia 2018 r.

 

Poniedziałek 22 I 2018

Od godz. 900

 1. Radwana 14 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 47 (3 księży)
 2. Radwana 11 (2 księży)

Wtorek 23 I 2018

Od godz. 900

 1. Radwana 12 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 44 (3 księży)
 2. Radwana 13 (2 księży)

Środa  24 I 2018

Od godz. 900

 1. Radwana 15 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Reja 11 (2 księży)
 2. Reja 14 + domy prywatne (1 ksiądz)
 3. Reja 16 (2 księży)

Sobota 27 I 2018

Od godz. 900

 1. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć wizyty wcześniej, a wyrażą taką chęć.

 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła

21.01.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 podczas Nabożeństwa będziemy się modlić w intencji jedności chrześcijan.
 2. W środę 24 stycznia przy plebanii od ul. Słowackiego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala w Afryce. Sprzęt można składać od rana do godz. 15.00.
 3. W piątek 26 stycznia z inicjatywy Starostwa w Ostrowcu Św. Rozpoczyna się Powiatowy Rok Rodziny. Uroczystości będą pod hasłem „Rodzina – nasza troska, nasz skarb”. Inauguracja Roku Rodziny rozpocznie się w kolegiacie o godz. 16:00 Mszą Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, z udziałem kapłanów z dekanatu i powiatu. Wiemy jak ważna jest rodzina i warunki jej rozwoju dla zdrowego rozwoju nie tylko dzieci, ale również miasta i państwa, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy: całe rodziny, członków Domowego Kościoła, Kół Żywego Różańca, Legionu Maryi i innych Wspólnot oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny.
 4. W sobotę 28 stycznia o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w Szkole Wiary.
 5. W niedzielę 28 stycznia o godz. 9.00 Msza św. jubileuszowa z okazji 15-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 6. Natomiast na Mszy o 10:30 będziemy modlić się w intencji Róż Rodziców modlących się za dzieci – zapraszamy wszystkich uczestników. Na Mszy św. z kolędami wystąpi zespół „Tremolo”.
 7. Także w niedzielę będziemy przezywać Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.
 8. W niedzielę o godz. 18.30 Koncert Kolęd Pereł Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 10. Na stoliku za ławkami nowy nr „Czuwajcie” z porządkiem wizyty duszpasterskiej na ten tydzień.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.
 12. Dziękujemy za miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej. W środę 24 stycznia kończymy wizytę duszpasterską. W najbliższą sobotę tj. 27 stycznia od. godz. 9.00 odwiedzimy rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w swoim domu w wyznaczonym czasie, a chcą to uczynić. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

 


 

Wizyta Duszpasterska 15 - 20 stycznia 2018 r.

 

Poniedziałek 15 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne 12 (3 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 8 (2 księży)
 2. Słoneczne 9 (2 księży)
 3. Słoneczne 23 (1 ksiądz)

Wtorek 16 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne 6 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 32(1 ksiądz)
 2. Słoneczne 34 (3 księży)

Środa 17 I 2018

Od godz. 900 2018

 1. Słoneczne 24 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 13 (3 księży)
 2. Słoneczne 26 (2 księży)

Czwartek 18 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne 29 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 25 (1 ksiądz)
 2. Słoneczne 35 (3 księży)

Piątek 19 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne 31 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 27 (2 księży)
 2. Słoneczne 36 (3 księży)

Sobota 20 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne 30 (2 księży)
 2. Słoneczne 46 (3 księży)

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła

14.01.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu chóru Ad Libitum.
 2. We wtorek 16 stycznia o godz. 18.30 w sali Michel odbędzie się próba parafialnego chóru. Twa jeszcze nabór. Chętne osoby zapraszamy.
 3. W niedzielę 21 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
 4. Również w niedzielę 21 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 z koncertem kolęd wystąpi chór Cantate Domino.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 6. Na stoliku za ławkami nowy nr „Czuwajcie” z porządkiem wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Wizyta Duszpasterska 08 - 13 stycznia 2018 r.

 

Poniedziałek 08 I 2018

Od godz. 900

 1. Polna 21; 23; 25 (1 ksiądz)
 2. Polna 31 (1 ksiądz)
 3. Polna 68 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Iłżecka 75 (2 księży)
 2. Iłżecka 77 (2 księży)

Wtorek 09 I 2018

Od godz. 900

 1. Iłżecka 65 (1 ksiądz)
 2. Iłżecka 69 (1 ksiądz)
 3. Iłżecka 73 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Iłżecka 71 + domy prywatne
  (1 ksiądz)
 2. Iłżecka 79 (2 księży)
 3. Kopernika 27 (2 księży)

Środa 10 I 2018

Od godz. 900

 1. Iłżecka 63 (1 ksiądz)
 2. Kopernika 12 ( 1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Kopernika 18 (1 ksiądz)
 2. Kopernika 30 (1 ksiądz)
 3. Kopernika 32 (1 ksiądz)
 4. Kopernika 34 (1 ksiądz)
 5. Kopernika 36 (1 ksiądz)

Czwartek 11 I 2018

Od godz. 900

 1. Kopernika 24 (2 księży)

Od godz. 1500

 1. Kopernika 26 (2 księży)
 2. Słoneczne 1 (2 księży)
 3. Słoneczne 3 (1 ksiądz)

Piątek 12 I 2018

Od godz. 900

 1. Kopernika 10 ( 2 księży)

Od godz. 1500

 1. Słoneczne 4 (2 księży)
 2. Słoneczne 2 (2 księży)
 3. Słoneczne 7 (1 ksiądz)

Sobota 13 I 2018

Od godz. 900

 1. Słoneczne domy prywatne (1 ksiądz)
 2. Kopernika domy prywatne (2 księży)
 3. Polna domy prywatne (2 księży)

 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego

07.01.2018 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 w Michaelu odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnot duszpasterskich naszej parafii. O godz. 17.30 zmiana tajemnic różańcowych w Kolegiacie.
 2. Także dzisiaj o godz. 18.30 w Kolegiacie będzie Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów, absolwentów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 3. We wtorek 9 stycznia przypada 156 rocznica śmierci Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Kół Żywego Różańca. W czasie adoracji i Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożej.
 4. W czwartek 11 stycznia o godz. 11.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. Została podjęta decyzja o założeniu chóru parafialnego. Chór poprowadzi Pani Ewa Jurkowska- Siwiec Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. Spotkanie z osobami chętnymi śpiewać w chórze, odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 17.00 w Sali Michael. Zapraszamy Panie i Panów na spotkanie organizacyjne.
 6. W niedzielę 14 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za 5 lat istnienia Prezydium Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia w naszej parafii.
 7. Także w niedzielę przypada rocznica rozstrzelania 9 Obywateli naszego miasta przy plebani w czasie II Wojny Światowej. Po Mszy św. o godz. 10.30 będzie modlitwa przy pomniku rozstrzelanych.
 8. Również w niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie najmłodszego IV kręgu Domowego Kościoła. Chętne małżeństwa, które chciałyby należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie.
 9. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór Ad Libitum. Po Mszy św. Koncert Kolęd w wykonaniu chóru.
 10. Można się jeszcze zapisać do trzeciej Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zostały jeszcze trzy wolne miejsca.
 11. Za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie” z programem wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Wizyta Duszpasterska 02 - 05 stycznia 2018 r.

 

Wtorek 02 I 2018

 • Od godz. 900
 1. Rosłońskiego 2 (1 ksiądz)
 2. Rosłońskiego 10 (1 ksiądz)
 • Od godz. 1500
 1. Stodolna 11 + domy prywatne
  (1 ksiądz)
 2. Stodolna 15 (1 ksiądz)
 3. Kilińskiego (3 księży)

Środa 03 I 2018

 • Od godz. 900
 1. Mickiewicza 11; 12 (1 ksiądz)
 2. Mickiewicza 14 (1 ksiądz)
 • Od godz. 1500
 1. Mickiewicza 18; 20 (1 ksiądz)
 2. Sienkiewicza 40; 42 (1 ksiądz)
 3. Sienkiewicza 44; 46 (1 ksiądz)
 4. Sienkiewicza 9A (1 ksiądz)
 5. Sienkiewicza domy prywatne
  (1 ksiądz)

Czwartek 04 I 2018

Od godz. 900

 1. Mickiewicza 9; 10 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Polna 82 (2 księży)
 2. Polna 37 (3 księży)

Piątek 05 I 2018

Od godz. 900

 1. Polna 46 (1 ksiądz)
 2. Mickiewicza 16 (1 ksiądz)

Od godz. 1500

 1. Polna 27(2 księży)
 2. Polna 66 (2 księży)
 3. Iłżecka 61(1 ksiądz)

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017 r.

 

 

 1. Dzisiaj o godz.17.30 uroczyste nieszpory i dziękczynienie Panu Bogu za otrzymane łaski w kończącym się 2017 roku.
 2. Jutro 1 stycznia rozpocznie się Nowy Rok 2018. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 4. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę- nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie złota kadzidła i kredy. Jest to święto nakazane. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na misje.
 5. Zachęcamy do udziału w V Ostrowieckim Orszaku Trzech Króli. Z naszej parafii orszak wyruszy o godz. 13.00. spod figury św. Jana Pawła II, zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. Tak jak było w latach ubiegłych zachęcamy do wykonania koron, barwnych strojów, chorągiewek orszakowych. Zakończenie orszaku na Rynku.
 6. Spotkanie z Zelatorami, wicezelatorami i odpowiedzialnymi za poszczególne wspólnoty duszpasterskie naszej parafii odbędzie się we wtorek 2 stycznia o godz. 16.00 w Sali Michael.
 7. W niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 w Michaelu odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii. O godz. 17.30 w kolegiacie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Również w niedzielę 7 stycznia o godz. 18.30 w kolegiacie Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów, absolwentów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie.
 9. Także w niedzielę 7 stycznia w Sali Michael, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób zapisanych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 

Dołącz do Trzech Króli i pomóż potrzebującym.

Podczas tegorocznych Orszaków organizowanych w Diecezji Sandomierskiej będzie prowadzona zbiórka charytatywna środków czystości i słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Wyznaczeni wolontariusze  Caritas będą kwestowali w Ostrowcu na Rynku na rzecz dzieci i osób dorosłych przebywających w tej placówce. Każdy z nas uczestnicząc w Orszaku może włączyć się we wspólną pomoc i jako dar niesiony Dzieciątku Jezus może przekazać potrzebne środki dla osób potrzebujących (pasty do zębów, szampony, mydła, golarki jednorazowe, pianki do golenia, żele pod prysznic, proszki do prania i chemiczne środki czystości).

 


 

Wizyta Duszpasterska

 

Czwartek 28 XII

 • Od godz. 900
 1. Kościelna, Młyńska, Górzysta, 3-go maja (2 księży)
 2. Denkowska, Szeroka, pl. Floriański (1 ksiądz)
 3. Stodolna 13; 17; 19 (2 księży)
 • Od godz. 1500
 1. Rynek, Okólna (2 księży)
 2. Cegielniana (3 księży)

Piątek 29 XII

 • Od godz. 900
 1. Focha, Teatralna (1 ksiądz)
 2. Piwna, Wardyńskiego (1 ksiądz)
 3. Furmańska (1 ksiądz)
 4. Kuźnia (1 ksiądz)
 5. Starokunowska 1; 1/7; 1/7A (1 ksiądz)
 • Od godz. 1500
 1. Tylna 1/5 (2 księży)
 2. Starokunowska 2; 3 (1 ksiądz)
 3. Siennieńska (2 księży)

Sobota  30 XII

 • Od godz. 900
 1. Iłżecka od Rynku do świateł (3 księży)
 2. Słowackiego (2/3 księży)

 

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu 
Wigilia Bożego narodzenia

24.12.2017 r.

 

 1. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Zachęcamy mieszkańców bloków, aby w Wigilię o godz. 17.00 wyjść ze śpiewem kolęd na klatkę schodowa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.
 3. Porządek odprawianych Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie następujący: o północy Pasterka, w ciągu dnia o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich którzy 9 miesięcy temu podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego na Mszę św. dziękczynną o godz. 10.30.
 5. W piątek 29 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W sobotę 6 stycznia o godz. 13.00 ulicami naszego miasta przejdzie ostrowiecki Orszak Trzech Króli.
 7. W niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 w Michaelu spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Dziękujemy także młodzieży i wszystkim osobom, które włączyły się
  w przygotowanie i wystrój Kolegiaty na czas Świąt Bożego Narodzenia.
 10. Na stoliku za ławkami jest nowy nr „Czuwajcie” w którym zamieszczony jest obrzęd Wieczerzy Wigilijnej.
 11. Wszystkim obchodzącym imieniny, jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu Gaudete

17.12.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  O godz. 19.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie dla rodziców i chrzestnych - przed chrztem dzieci, których chrzest będzie w pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Prezydent Jarosław Górczyński zaprasza na spotkanie opłatkowe na Rynku, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.
 3. Dziś o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi na Stawkach zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Pielgrzymów i Dobroczyńców PP z Ostrowca Św. na Jasną Górę, po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów.
 4. Trwają rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. Spowiedź będzie w środę od godz. 00 - 12.00 i po południu od godz. 15.30 – 18.00. Prosimy spowiedzi nie odkładać na późniejsze dni. Ofiary zbierane w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone są dla Rekolekcjonisty.
 5. W czwartek (21 grudnia), zapraszamy - uczniów klas VII-ej i II-ich gimnazjalnych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania - na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
 6. Chorych w domach odwiedzimy w piątek 22 grudnia od godz. 10.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W sobotę 23 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 harcerze działający przy naszej parafii wniosą Światełko Betlejemskie do świątyni, po zakończonej Eucharystii będzie można to światełko zabrać ze sobą do domów i odpalić od niego świecę na stole wigilijnym.
 8. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć świece z napisem Caritas.
 9. Poświęcone opłatki można nabywać u Sióstr w zakrystii.
 10. W tym tygodniu będzie generalne sprzątanie kościoła na Święta. Osoby, które chcą pomóc w sprzątaniu niech zgłoszą się do Siostry Doroty.
 11. W niedzielę 24 grudnia Wigilia. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  Zachęcamy mieszkańców bloków, aby w Wigilię o godz. 17.00 wyjść ze śpiewem kolęd na klatkę schodowa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Pasterka o godz. 24.00.
 12. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 14. Wszystkim obchodzącym imieniny, jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu

10.12.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 Nieszpory.
 2. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci o godz.18.00.
 3. Jutro tj. poniedziałek 11 grudnia, zapraszamy uczniów klasy VI przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. W środę 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego na Mszach świętych będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.
 5. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w zakrystii można nabyć świece z napisem Caritas. Cena 5 zł.
 6. Poświęcone opłatki można nabywać u Sióstr w zakrystii.
 7. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w czwartek 14 grudnia, o godz. 18.00.
 8. Ostrowieccy Patrioci zapraszają na film "Tarzan - ułan - z Zawichostu", który odbędzie się w Galerii Fotografii MCK, al. 3-go maja w sobotę 16 grudnia, o godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe dla dorosłych.
 10. Również w niedzielę z racji III Niedzieli miesiąca (17 grudnia) na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w miesiącu grudniu.
 11. W niedzielę 17 grudnia o godz. 19.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest cele gospodarcze. W sezonie zimowym na ogrzewanie kościoła.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu

03.12.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. W Adwencie w dni powszednie odprawiana jest Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana Roratami. W naszej kolegiacie Roraty odprawiane będą o godz. 6.00. Przed Roratami o godz. 5.40 śpiew godzinek do NMP. Druga Msza św. rano będzie odprawiana po Roratach ok. 6.40. Roraty dla dzieci, młodzieży o godz. 18.00.
 3. W środę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 10.00 adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwa w intencji powołań.
 5. Również w czwartek 7 grudnia, odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjalnych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 dalsza część będzie kontynuowana w sali Michael.
 6. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. zostaną odprawione o godz. 00, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00. Podobnie jak w ubiegłym roku Legion Maryi zaprasza do wspólnej modlitwy w Kolegiacie na "Godzinę łaski" od. godz. 12.00 do 13.00.
 7. Także w piątek na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy obie Róże Różańca Rodziców. W czasie Mszy św. Odnowiony zostanie Akt Zawierzenia. Po Mszy św. W Sali Michael odbędzie się spotkanie dla chętnych.
 8. W przyszłą niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Włączając się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom tradycyjnie od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece z napisem Caritas. Cena 5 zł.
 10. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki. Można nabywać je u Sióstr w zakrystii. Złożona ofiara jest też naszym wynagrodzeniem Siostrom za ich posługę w naszej parafii.
 11. Jeśli w naszej parafii są osoby zainteresowane wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w 2019 r., więcej informacji odnośnie tego spotkania mogą uzyskać w zakrystii.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne –
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 wypominki i różaniec za zmarłych.
 2. W środę 29 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 4. W naszej parafii powstała już druga Róża Rodziców modlących się za swoje dzieci. W piątek 01 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysty Akt Zawierzenia tej Wspólnoty. Kolejni rodzice chcący utworzyć trzecią Różę mogą zapisywać się w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę  - Pierwszą Niedzielą Adwentu - rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 3 grudnia o godz. 17.00.
 6. W Galerii Ostrowiec i w L. Leclercu dnia 2 grudnia można dokonać rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.
 7. W dniach od 1-3 grudnia  br. w Wyższym Seminarium Duchowny  w Sandomierzu organizowane są rekolekcje  dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia. Zachęcamy młodych z naszej parafii i miasta, do skorzystania z tego czasu, który jest okazją do poukładania swojego życia i szansą na usłyszenie Bożego głosu. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej seminarium: www.wsdsandomierz.pl.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą rozprowadzane kalendarze na 2018 r. ofiary złożone za kalendarze zostaną przekazane na misje.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer "Czuwajcie", zachęcamy do lektury.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne –XXXIII Niedziela Zwykła

19.11.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 wypominki i różaniec za zmarłych.
 2. Wypominki za zmarłych czytane są przez cały listopad przed Mszą św., o godz. 18.00, zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy pod hasłem "Podziel się niedzielnym obiadem" Zachęcamy wspólnoty i ludzi dobrej woli do zaproszenia na niedzielny obiad osób Ubogich ze swojej okolicy.
 4. W tym roku przypada 90 rocznica przybycia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi do naszej parafii. Z tej okazji w jutro tj. 20 listopada o godz. 13.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 90 lat posługi zakonnej sióstr w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po Mszy św. siostry zapraszają do kina Etiuda na program artystyczny. Zachęcamy do wspólnego udziału i modlitwy. Niech to będzie wyraz naszego podziękowania za dobro, które jest dziełem Zgromadzenia zarówno w naszej parafii, jak i całym mieście.
 5. We wtorek 21 listopada przed Mszą św. o godz. 18.00 - w ramach szlaku peregnacyjnego - będzie miało miejsce wprowadzenie do naszej kolegiaty obrazów: "Ecce Homo" oraz Brata Alberta wraz z relikwiami Świętego.
  Po Mszy św., będzie nabożeństwo i możliwość adoracji relikwii. Peregrynacji towarzyszy zbiórka koców, pościeli i ręczników, które zostaną przeznaczone dla Domu Opieki św. Brata Alberta w Nowym Skoszynie. Więcej informacji można uzyskać w gablocie.
 6. W sobotę 25 listopada o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Wykład, pt. "Wiara w Boga opisana słowami" podejmie ks. dr Łukasz Sadłocha.
 7. Spotkania ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.30 - ministranci młodsi, i o 10.30 - ministranci starsi. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu parafii wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. Równocześnie zapraszamy nowych kandydatów, aby swoim talentem i kreatywnością ubogacali życie i funkcjonowanie wspólnoty naszej parafii.
 8. W przyszłą Niedzielę 26 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla i Pana Wszechświata. Jest to też ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym, jak również kolejna rocznica powstania Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii - na Mszy św. o godz. 10.30., będziemy się modlić za wszystkich członków tej Wspólnoty i dalsze owoce ruchu intronizacyjnego w naszej parafii i całej ojczyźnie. Po Mszach św. nastąpi odnowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.
 9. W dniach od 1-3 grudnia  br. w Wyższym Seminarium Duchowny  w Sandomierzu organizowane są rekolekcje  dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia. Zachęcamy młodych z naszej parafii i miasta, do skorzystania z tego czasu, który jest okazją do poukładania swojego życia i szansą na usłyszenie Bożego głosu. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej seminarium: www.wsdsandomierz.pl.
 10. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne –XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 wypominki i różaniec za zmarłych.
 2. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na konferencję SOLIDARNI Z RODZINĄ w dniu 18 listopada o godz. 10.00 w Sandomierzu. Szczegóły na plakacie.
 3. W poniedziałek 13 listopada zapraszamy uczniów klasy VI przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
 4. Na wtorek 14 listopada zapraszamy młodzież klas VII podstawowej i II gimnazjalnej na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. Niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać pod hasłem „ Podziel się niedzielnym obiadem” Zachęcamy wspólnoty i ludzi dobrej woli do zaproszenia na niedzielny obiad osób Ubogich ze swojej okolicy.
 6. W tym roku przypada 90 rocznica przybycia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi do naszej parafii. Z tej okazji w poniedziałek 20 listopada o godz. 13.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 90 lat posługi zakonnej sióstr w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po Mszy św. siostry zapraszają do kina Etiuda na program artystyczny.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw.
 8. Na stoliku za ławkami jest nowy numer czasopisma parafialnego "Czuwajcie".
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne –XXXI Niedziela Zwykła

5.11.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. O godz. 17.30 modlitwa wspominkowa za zmarłych i Msza św. w intencji tych którzy w tym roku odeszli do wieczności.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w środę 08 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 3. Młodzież klas III gimnazjalnych przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek 09 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w Sali Michael.
 4. W sobotę 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i władz samorządowych miasta i powiatu zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. nastąpi przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.
 5. W listopadzie wypominki w dni powszednie będą czytane przed Mszą
  św. wieczorową o godz. 18.00. Wypominki w niedzielę czytane są po Mszy św. o godz. 6.30 i przed Mszą św. O 10.30.
 6. Zachęcamy do nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych.
 7. 12 listopada I Światowy Dzień Ubogich. W Diecezji Sandomierskiej rozpocznie się w Sandomierzu w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 9.30. Bliższe informacje na plakacie i zaproszeniach.
  Niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać pod hasłem „Podziel się niedzielnym obiadem” Zachęcamy wspólnoty i ludzi dobrej woli do zaproszenia na niedzielny obiad osób Ubogich ze swojej okolicy.
 8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Region Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na konferencję SOLIDARNI Z RODZINĄ w dniu 18 listopada (sobota) o godz. 10.00 w Sandomierzu. Szczegóły na plakacie.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie ferii zimowych. Więcej informacji i możliwość zapisu w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


  

Ogłoszenia parafialne - XXX Niedziela Zwykła -
Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

29.10.2017 r.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe o 17.30.
 2. W środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego – nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Procesja żałobna połączona z modlitwami za zmarłych na cmentarzu parafialnym rozpocznie się o godz. 15.00. Na cmentarzu komunalnym procesja żałobna rozpocznie się o godz. 13.30 od Mszy św. w kaplicy cmentarnej. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Można jeszcze zamawiać wypominki za zmarłych każdego dnia po Mszach św. i w kancelarii parafialnej.
 3. W czwartek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja żałobna wokół kolegiaty i modlitwy za zmarłych.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych kwestę na cmentarzu będą prowadzić klerycy WSD z Sandomierza.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 5 listopada. Spotkanie zelatorami i wicezelatorami kół różańcowych będzie w sobotę 4 listopada o godz. 16.00 w sali Michael.
 8. Także w niedzielę 05 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian, którzy odeszli od nas w ubiegłym roku.
 9. Myśliwi i Sympatycy Łowiectwa zapraszają na Hubertowską Mszę św. która zostanie odprawiona 03 listopada (piątek) o godz. 14.00 w kościele pw. św. Kazimierza na Pułankach.
 10. W listopadzie wypominki w dni powszednie będą czytane przed Mszą św. wieczorową o godz. 18.00.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 12. Za ławkami pod chórem jest nowy numer "Czuwajcie", serdecznie zachęcamy do lektury.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 


 

Ogłoszenia parafialne –XXIX Niedziela Zwykła

22.10.2017 r.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj w dni powszednie odprawiane jest o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 
  Dzisiaj Dekanalny Dzień Małżeński. Rozpocznie się w kolegiacie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. W czasie spotkania w Sali Michael planowana jest katecheza na temat „Jaka jest recepta na szczęście małżeńskie”, a także kawa z ciastkiem i czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. Zapraszamy małżonków na to dzisiejsze wspólne popołudnie.
 2. W sobotę 28 października święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin ks. prałata Tadeusza. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. Również w sobotę 28 października będzie miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie w Szkole Wiary. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 w Sali Michael. Wykład, pt.: „Wszystko o różańcu, który może wszystko” poprowadzi
  dr Adam Kopeć. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych bardzo wartościowych konferencjach.
 4. W przyszłą niedzielę 29 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, o tych, którzy od nas odeszli. Kościół daje nam możliwość towarzyszenie bliskim nam zmarłym w darze modlitwy wypominkowej. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. 4 listopada odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Planowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017 r.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj w dni powszednie odprawiane jest o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Bp Wacława Świerzawskiego rozpoczną się dzisiaj Mszą św. żałobną o godz. 17.00 w Zawichoście. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 16 października o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.
 3. W środę 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty. Patronalne święto służby zdrowia. Dzień imienin ks. Łukasza Szewczyka i ks. Łukasza Kruka. Msza św. w intencji solenizantów zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek 19 października przypada 33 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kanonizacji bł. Ks. Jerzego. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku bł. ks. Jerzego.
 5. W niedzielę 22 października w parafii św. Michała organizowany jest Dekanalny Dzień Małżeński. Rozpoczyna się w kolegiacie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, kończy się o godz. 18.00 Mszą św. z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. W czasie spotkania w Sali Michael planowana jest katecheza na temat „Jaka jest recepta na szczęście małżeńskie”, a także kawa z ciastkiem i czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. Zapraszamy małżonków na to wspólne, niedzielne popołudnie.
 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Można już zamawiać wypominki za zmarłych - niech to będzie z naszej strony wyraz pamięci modlitewnej o tych, którzy od nas odeszli.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Na stoliku za ławkami jest nowy numer czasopisma parafialnego "Czuwajcie", serdecznie zachęcamy do lektury.
 9. Można jeszcze składać podpisy pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –XXVII Niedziela Zwykła

08.10.2017 r.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj oraz dni powszednie odprawiane jest o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Wczoraj, po długiej i ciężkiej chorobie - osiągnąwszy wiek 90-ciu lat- zmarł
  Bp. Wacław Świerzawski - biskup senior Diecezji Sandomierskiej, który był ordynariuszem naszej diecezji w latach 1992 -2002. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w niedzielę 15 października 2017 r. w Zawichoście oraz  w poniedziałek 16 października 2017 r. w Katedrze Sandomierskiej. Wszystkich kapłanów, siostry zakonne oraz wiernych świeckich prosimy o modlitwę  w intencji zmarłego Pasterza, a także zachęcamy do udziału w uroczystościach pogrzebowych.
 3. W piątek 13 października nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła.
 4. W piątek imieniny ks. biskupa Edwarda Frankowskiego, pamiętajmy w modlitwie o biskupie seniorze.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w miesiącu październiku.
 6. W niedzielę 15 października Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszy św.
  o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji rodziców dotkniętych dramatem straty dziecka w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji.
 7. W nocy z czwartku na piątek silny wiatr dokonał wielu zniszczeń na cmentarzu parafialnym. Zwalona brzoza uszkodziła 4 pomniki granitowe. Zostały powywracane kwiaty i potłuczone znicze. Prosimy o zrobienie porządku na grobach.
 8. Organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę w niedzielę 4 listopada br. Więcej informacji i możliwość zapisów w zakrystii.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 10. Po Mszach św. zbiórka dobrowolnych ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia, zachęcamy do wsparcia tego "Żywego Pomnika" św. Jana Pawła II.
 11. Zachęcamy również do składania podpisów pod projektem ustawy
  „Zatrzymaj aborcję”.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 


 

 

Ogłoszenia parafialne –XXVI Niedziela Zwykła

01.10.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Również dzisiaj na Mszy Św. o 10:30 będzie/odbył się Akt Zawierzenia nowej wspólnoty - Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Wspólnota działa na zasadzie róży różańcowej, zasadniczą intencją jest troska rodziców o swoje dzieci; różę tworzy 20 osób i zobowiązanie podejmowane jest na 20 miesięcy - aby każdy rozważył co miesiąc po kolei wszystkie 20 tajemnic Różańca. Jeśli znajdzie się kolejnych 20 osób chętnych do utworzenia kolejnej takiej wspólnoty - szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii lub u ks. Łukasza Szewczyka.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.W sobotę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. W sobotę 7 października włączymy się jako parafia w inicjatywę "Różaniec do granic". Rozpoczęcie naszego parafialnego "Różańca do granic" w Kolegiacie -
  w łączności z tymi, którzy będą się modlić na granicach naszej Ojczyzny - będzie miało miejsce o godzinie 11.00. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 5. Od przyszłej Niedzieli będą zbierane podpisy pod projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję". Osoby, które zechcą włączyć się
  w tę akcję proszone są o przyniesienie ze sobą dowodów osobistych.
 6. Spotkania z bierzmowanymi w tym tygodniu: uczniów klasy VI szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy
  w poniedziałek 02.10.2017 r. na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę św., i spotkanie formacyjne. Uczniów klas VII Szkoły podstawowej i II gimnazjum zapraszamy we wtorek 03.10.2017 na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę św.,
  i spotkanie formacyjne, oraz uczniów klasy III gimnazjalnej zapraszamy we czwartek 05.10.2017 na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Mszę św., i spotkanie formacyjne.
 7. Na stoliku za ławkami jest nowy numer "Czuwajcie".
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Ogłoszenia parafialne –XXV Niedziela Zwykła

24.09.2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory.
 2. Jutro jak każdego 25 -tego dnia miesiąca, o godzinie 18.00, będziemy się modlić za wszystkie dzieci nienarodzone, zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich zwłaszcza tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. Dnia 28 września (czwartek) o godz. 15.00 Legion Maryi zaprasza na wspólną modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu na ul. Denkowskiej
 4. W piątek 29 września odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi
  i kazanie wygłosi ks. prałat Stanisław Szczerek. Po Mszy św. procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W sobotę 30 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji obywateli naszego miasta zamordowanych na Rynku w 1942 roku.
 6. Także w sobotę po Mszy św. O godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupę Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju.
 7. Spotkania formacyjne ministrantów młodszych i kandydatów na ministrantów mają miejsce w każdą sobotę o godz. 9.30 w kolegiacie, ministranci starsi o godzinie 10.30.
 8. W niedzielę 1 października rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W kolegiacie będą one odprawiane o godz. 17.30.
 9. W niedzielę 1 października o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 10. Również w niedzielę 1 października o godz. 17.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  Po nabożeństwie różańcowym Msza św.
 11. W dniach 15 – 21 luty organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy
  w zakrystii.
 12. Na stoliku za ławkami nowy numer naszego czasopisma parafialnego "Czuwajcie".
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XV Niedziela Zwykła - 16 lipca 2017 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W sobotę 22 lipca parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z parkingu przy kolegiacie o godz. 6.00. Msza św. w Częstochowie będzie odprawiona w intencji całej nasze parafii.
 3. 4 sierpnia wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.
 4. Studium Życia Rodzinnego Diecezji Sandomierskiej zaprasza na rok akademicki 2017/2018. Studentami mogą być: młodzież, małżonkowie, katecheci, nauczyciele. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XIII Niedziela Zwykła - 2 lipca 2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.
 3. Ks. Tomasz Flis, dotychczasowy nasz wikariusz, mocą dekretu ks. Biskupa został mianowany do parafii Ślęzaki. Podziękowanie ks. Tomaszowi za jego piękną pracę w naszej parafii odbędzie się po Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy, której będzie przewodniczył. Ks. Tomasza zastąpi ks. Piotr Madej, którego serdecznie witamy i życzymy owocnej pracy.
 4. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22 lipca. Zapisy w zakrystii.
 5. W czwartek 13 lipca o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie.
 6. 4 sierpnia wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału.
 7. Jeśli jest ktoś nie ochrzczony lub nie przyjął sakramentu bierzmowania, a chciałby przyjąć te sakramenty, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XII Niedziela Zwykła - 25 czerwca 2017 r.

                                                                                                            

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Pawła Surowca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 w sali Michael, z której nastąpi procesyjne wprowadzenie ks. Prymicjanta do kolegiaty. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.40.
 2. W czwartek 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. Msza św. imieninowa ks. Pawła Anioła w czwartek 29 czerwca o godz. 11.00. Zapraszamy.
 4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji małżeństw.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 2 lipca o godz. 17.00.
 6. Rozpoczęły się wakacje. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy dobrego wypoczynku. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 7. W pierwszą niedzielę lipca odpust Krwi Najdroższej na św. Krzyżu – Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Suma odpustowa o godz. 12.00. Więcej informacji na plakacie.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XI Niedziela Zwykła - 18 czerwca 2017 r.

                                                                                                          

 1. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30. Od jutra do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a następnie procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy po Mszy św. wieczorowej będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 2. W poniedziałek 19 czerwca o godz. 10.00 w katedrze sandomierskiej diakon Paweł Surowiec i Bartłomiej Wilk przyjmą święcenia kapłańskie. Wyjazd autokarem do Sandomierza na tę uroczystość będzie o godz. 8.30 z parkingu przy kolegiacie.
 3. W piątek 23 czerwca zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży zostanie odprawiona o godz. 8.00. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.00.
 4. Również w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dni powszednie. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę 24 czerwca o godz. 11.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Bartłomiej Wilk. Serdecznie zapraszamy.
 6. Najbliższa sobota to uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W niedzielę 25 czerwca o godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Pawła Surowca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 w sali Michael, z której nastąpi procesyjne wprowadzenie ks. Prymicjanta do kolegiaty.
 8. Również w niedzielę 25 czerwca o godz. 17.00 wyjazd na pielgrzymkę do Fatimy z parkingu przy plebanii od ulicy Słowackiego.
 9. Prezydent Jarosław Górczyński zaprasza na dni Ostrowca Świętokrzyskiego, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca. Program znajduje się na plakatach.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017 r.

                                                                                                            

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe.
 2. We wtorek 13 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spektakl słowno–muzyczny pt. „Objawienia Maryjne w Fatimie” w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Państwowej Szkoły Muzyczne 1-ego stopnia w Ostrowcu Św.
 3. Również 13 czerwca przypada rocznica nominacji na biskupa sandomierskiego ks. dra Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Biskupa.
 4. W środę 14 czerwca na godz. 18.00 do kolegiaty zapraszamy młodzież klas II gimnazjalnych na Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek 15 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jest to dzień publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu bierzemy udział we Mszy św. i w procesji. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30, a po niej wyruszy procesja ulicami miasta: Kościelną, Rynek, Starokunowską, Sienkiewicza, Szeroką, Siennieńską. Po zakończonej procesji ok. godz. 12.30 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. Wzorem lat ubiegłych ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I – przy ul. Starokunowskiej: członkowie Kół Żywego Różańca, Wspólnota Krwi Chrystusa; II – przy ulicy Sienkiewicza: członkowie Legionu Maryi, Bractwo Szkaplerzne, Wspólnota Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju, Akcja Katolicka; III – na Rynku: Kościół Domowy i Wspólnota Intronizacji NSPJ; IV – przy figurze św. Jana Pawła II: Siostry Zakonne i starsi ministranci. Mieszkańców przy trasie procesji prosimy o udekorowanie domów. Prosimy o udział w procesji dzieci. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 16.30 przy kolegiacie.
 6. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 7. W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz. 18.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 8. 19 czerwca diakoni: Paweł Surowiec i Bartłomiej Wilk przyjmą w Sandomierzu święcenia kapłańskie. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej uroczystości mogą zapisywać się w zakrystii na wyjazd autokarowy. Prosimy o modlitwę w intencji diakonów.
 9. Od dziś do piątku o godz. 16.00 w kinie "Etiuda" można obejrzeć film pt. "Teraz i w godzinę śmierci". Film pokazuje, jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 11. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 4 czerwca 2017 r.

                                                                                                          

 1. Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. w kolegiacie o godz. 13.00, której będzie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz. O godz. 14.00 nastąpi rozpoczęcie Marszu z parkingu przy kolegiacie, a zakończy przy Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Tam nastąpi otwarcie „Okna Życia”. W imieniu komitetu organizacyjnego Marszu zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w Marszu niech będzie naszym dziękczynieniem Bogu za rodzinę i życie.
 2. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.40.
 3. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjalnych.
 5. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży, świadków, rodziców i rodziny będzie w środę o godz. 18.00.
 6. Dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017 r.

                                                                                                           

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w kolegiacie. Po Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza na „Parafiadę Regionalną”, która odbędzie się na boisku sportowo-rekreacyjnym przy budynku parafialnym. O godz. 17.30 w kolegiacie nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek 29 maja o godz. 16.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie z zelatorami i vicezelatorami Kół Żywego Różańca oraz odpowiedzialnymi za wspólnoty działające przy naszej parafii.
 3. Również w poniedziałek 29 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Michała Archanioła, naszego patrona. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. We wtorek 30 maja na godz. 18.00 do kolegiaty zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych na Mszę św. i spotkanie, przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 5. W środę 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i procesja.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. W sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji małżeństw.
 8. Również w sobotę 3 czerwca tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Kałkowa. Wyjście Pielgrzymów o godz. 7.00 rano z parkingu przy kolegiacie. Msza św. w Kałkowie ok. godz. 13.00.
 9. V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 3 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 10. W niedzielę 4 czerwca odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się w kolegiacie Mszą św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. O godz. 14.00 nastąpi rozpoczęcie Marszu z parkingu przy kolegiacie, a zakończy się przy Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Tam nastąpi otwarcie „Okna Życia”.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 12. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 przy kolegiacie zostanie wygłoszona kolejna katecheza ewangelizacyjna, zaś o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 2. W środę 24 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa siostry przełożonej Joanny Kapusta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek 25 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W piątek 26 maja VI Pielgrzymka Gimnazjalistów, uczniów klas trzecich, na Święty Krzyż.
 5. Również w piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Za tydzień w niedzielę 28 maja na godz. 19.00 do sali Michael zapraszamy uczestników pielgrzymki do Fatimy na spotkanie organizacyjne.
 8. W sobotę 3 czerwca tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Kałkowa. Wyjście Pielgrzymów o godz. 7.00 rano z parkingu przy kolegiacie. Msza św. w Kałkowie ok. godz. 13.00.
 9. Również w sobotę 3 czerwca V Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 10. W niedzielę 4 czerwca odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się w kolegiacie Mszą św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. O godz. 14.00 nastąpi rozpoczęcie Marszu z parkingu przy kolegiacie, a zakończy się przy Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Tam nastąpi otwarcie „Okna Życia”.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 12. Wszysktim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

V Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017 r.

 

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas III przeżywać będą uroczystość I Komunii św. W ciągu Białego Tygodnia dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W sobotę 20 maja pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kałkowa. Wyjazd autokarem o godz. 8.10 z parkingu przy kolegiacie.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 na Rynku zostanie wygłoszona kolejna katecheza ewangelizacyjna, a o godz. 17.30 w kolegiacie nabożeństwo majowe.
 3. We wtorek 16 maja na godz. 19.00 do sali Michael zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę 17 maja zapraszamy młodzież klas II gimnazjalnych do kolegiaty na godz. 18.00 na Mszę św. i później spotkanie w sali Michael przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 5. W najbliższą niedzielę 21 maja o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusa zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 7. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

                                                                                                        

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 na Rynku zostanie wygłoszona katecheza ewangelizacyjna.
 2. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 16.45. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 3. Jutro uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Porządek nabożeństw jak w dni powszednie.
 4. We wtorek 9 maja na godz. 19.00 do sali Michael zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu Bierzmowania.
 5. W środę 10 maja z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w kolegiacie o godz. 9.20 zostanie odprawiona Msza św.
 6. W piątek 12 maja rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie modlitwa w intencji Ojczyzny przy kamieniu organizacji „Strzelec”.
 7. Również w piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas I gimnazjalnych na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.
 8. W sobotę 13 maja o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Przeżywając setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie.