Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Proboszcz

    ks. prałat mgr Jan SARWA
W parafii od 14 grudnia 2010 r.

Urodzony 28 marca 1965 r. w Krzczonowie, parafia Drzewica. Wyświęcony 26 maja 1990 roku. Przez 4 lata pracował jako wikariusz w parafii św. Józefa w Sandomierzu. Mianowany w 1994 r. wikariuszem w parafii konkatedralnej w Stalowej Woli. Od 1995 r. Dyrektor Gospodarczy w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. W 2001 roku został proboszczem w parafii Gawłuszowice. W 20. roku kapłaństwa otrzymał funkcję Proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2011 r. Dziekan Kapituły Kolegiackiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2015 r. Dziekan Dekanatu Ostrowieckiego.

Wikariusze

   

ks. mgr Mariusz WIELEBA
W parafii od: 1 lipca 2019 r.

Urodzony 28 marca 1984 r. Pochodzi z parafii Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Wólce Ratajskiej. Wyświęcony 30 czerwca 2009 roku.

   

ks. mgr Łukasz KRUK
W parafii od: 15 sierpnia 2016 r.

Urodzony 16 kwietnia 1984 roku. Pochodzi z parafii św. Wojciecha w Bielinach. Wyświęcony 19 czerwca 2010 roku.

 

     ks. mgr Mirosław NAKONIECZNY

W parafii od marca 2017 r.

Urodzony 24 listopada 1985 r. Pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Wyświęcony 19 czerwca 2011 roku.

     ks. mgr Dominik ŻELAZKO

W parafii od 1 lipca 2019 r.

Urodzony 10 czerwca 1990 r. w Sandomierzu. Pochodzi z parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Stalowej Woli . Wyświęcony 19 czerwca 2016 r.

   

ks. mgr Piotr SOŁDYGA

W parafii od 15 lipca 2018 r.

Urodzony 11 kwietnia 1992 r. w Nowej Dębie. Pochodzi z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Padwi Narodowej. Wyświęcony 19 czerwca 2018 roku.

 

 



Emeryt

    ks. prałat Tadeusz Lutkowski
Urodzony 9 grudnia 1935 r. w Odechowcu, parafia Odechów. Wyświęcony 14 grudnia 1958 r.

 


    


Odsłon artykułów:
1134235

Odwiedza nas 879 gości oraz 0 użytkowników.