Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Od ponad 25 lat istnieje w naszej parafii Oaza Rodzin. Jest to wspólnota Ruchu Domowego Kościoła. Wraz z Duchowym Doradcą – kapłanem systematycznie raz w miesiącu spotykają się rodziny w Imię Chrystusa, aby:

• poprzez rozważanie Słowa Bożego i nauczania Kościoła poznawać Bożą Miłość

• poprzez modlitwę i pracę nad własnym wnętrzem uczyć się w małżeństwie i rodzinie budowania więzi opartej na wzajemnym dialogu

W dobie ogromnego ataku na rodzinę pragniemy nasze rodziny czynić Oazami POKOJU I MIŁOŚCI. Współpraca z Łaską Sakramentu Małżeństwa wyzwala w nas pragnienie Duchowości Małżeńskiej czyli zadbania o DOBRO DUCHOWE WSPÓŁMAŁŻONKA.

Ogromną radością jest fakt, iż od miesiąca jest w trakcie tworzenia się jeszcze jedna Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła.

Pan Bóg dokonuje wielkich rzeczy w nas, w naszych Rodzinach , w małżeństwach. Pragniemy się tymi darami dzielić poprzez świadectwo życia, aktywny udział w życiu parafii, zaangażowanie w Liturgię.

Bardzo gorąco zapraszamy Małżeństwa, które pragną z nami radować się DAREM WSPÓLNOTY do OAZY RODZIN.

Co to Jest Domowy Kościół?

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele. Został założony przez ks. Franciszka Blachnickiego, przy współpracy z s. Jadwigą Skudro RSCJ, jako gałąź Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, dlatego formacja w nim jest połączeniem formacji obu ruchów. Praca formacyjna obejmuje wspólną pracę w kręgach. Spotkanie w kręgu trwa ok. trzech godzin. Jest czas na część towarzyską, aby wytworzyć atmosferę bliskości i serdeczności, część modlitewną połączoną z dzieleniem się Słowem Bożym i modlitwą różańcową. Część formacyjna jest czasem dzielenia się problemami i radościami życia oraz sukcesami w pracy nad sobą i wypełnianiem zobowiązań. Część formacyjna jest także czasem przedstawienia i rozważenia kolejnego tematu przygotowanego przez parę animatorską (prowadzącą) lub inną parę w kręgu.

Do Ruchu mogą należeć małżeństwa, które zawarły sakramentalny związek małżeński i chcą przez rozwój duchowości małżeńskiej dążyć do doskonałości chrześcijańskiej.

Świadectwa

• Nasze małżeństwo było spotkaniem w drodze. Mijaliśmy się jak pędzące pociągi. Poprzez oazę rodzin nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać. Mamy czas na wspólną modlitwę i szukanie pomysłu na nasze życie oparte na Bogu. Jesteśmy szczęśliwi. Beata i Janusz.

• Nigdy nie pomyśleliśmy ,że w Piśmie Świętym znajdziemy tyle gotowych recept na szczęśliwe życie małżeńskie i rodzinne. Poprzez Oazę Rodzin Pismo Święte stało się Księgą naszego życia . Każdego dnia razem czytamy Słowo Boże i sytuacje które kiedyś pokonywaliśmy metodą prób i błędów dziś stają się jasne Światłem samego Chrystusa. Jesteśmy szczęśliwi . Danusia i Tadziu.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1447925

Odwiedza nas 359 gości oraz 0 użytkowników.