Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafia św. Michała włączyła się w ogólnopolskie czuwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. 

Nasze ostrowieckie czuwanie przy Krzyżu rozpoczęliśmy od Mszy świętej o godz. 18:00. W homilii ks. Łukasz zwrócił uwagę na znaczenie krzyża w dziejach Polski, przytaczając historię kilku, ważnych dla naszego narodu, krzyży stojących w miejscu ważnych wydarzeń czy też upamiętniających chociażby męczeńską śmierć bł. ks. J. Popiełuszki. Po zakończeniu Eucharystii, do kolegiaty zostały uroczyście wprowadzone relikwie Drzewa Krzyża Świętego, których obecność w czasie tego niezwykłego czuwania, jeszcze mocniej podkreślała uroczysty charakter tego dnia.

Po oddaniu czci Drzewu Krzyża Świętego i modlitwie różańcowej przyszedł czas na prywatną adorację. Każdy kto przybył aby wspólnie się modlić, miał niepowtarzalną okazję do kontemplacji Krzyża i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu swoich osobistych intencji.Niezwykłym przeżyciem było również nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji oparte zostały na nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, licznie zebrani zaś wierni kroczyli od stacji do stacji za relikwiarzem niesionym przez ks. Mirosława.

Kulminacyjnym momentem czuwania był uroczysty Apel jasnogórski, który odbył się  obok krzyża misyjnego na placu przy kolegiacie. O godzinie 21:00 rozbrzmiał śpiew parafialnego chóry „Michael” pod kierunkiem p. Ewy Jurkowskiej – Siwiec, wprowadzając zebranych w modlitwę przebłagalną za zniewagi i profanacje jakich doznaje znak Krzyża świętego. W duchu pokuty i przeproszenia, odśpiewaliśmy także „Suplikacje”. Na zakończenie czuwania ks. Proboszcz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy tego wieczoru przybyli do ostrowieckiej kolegiaty aby oddać cześć krzyżowi. Dziękujemy p. E. Jurkowskiej – Siwiec wraz z  chórem „Michael”, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i modlącym się serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również www.lokalnatelewizja.pl za przekaz medialny.

 

 
 
 
 

 

 

    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1334969

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.