Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W kwartecie i w duecie.

 

Pod takim hasłem w naszej Ostrowieckiej Kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła, obył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu „Bacewicz String Quartet” oraz „Dalbergia Duo”. W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, wypełniając wnętrze kolegiaty w pełni. Całość wydarzenia aranżował dyrektor artystyczny Pan Marek Głowacki.

„Bacewicz String Quartet” powstał w 2013 roku, z inicjatywy pracowników naukowych Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, jako reprezentacyjny kwartet smyczkowy tej uczelni. Członkinie kwartetu, są wybitnymi artystkami koncertującymi w najlepszych salach Europy oraz laureatkami międzynarodowych konkursów i festiwali. Kwartet zaprezentował utwory  autorstwa Giacomo Pucini oraz Giuseppe Verdi.

Drugim wykonawcą był duet „Dalbergia Duo” który wykonuje repertuar należący do muzyki klasyczne przeznaczonej na dwie marimby, poprzez aranżacje, aż do muzyki najnowszej skomponowanej specjalnie na marimby, współpracując z polskimi kompozytorami młodego pokolenia przy współtworzeniu nowych kompozycji. Zespół uzyskuje nagrody i wyróżnienia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zespół zaprezentował utwory takich artystów jak: J. S. Bach, F. Schubert, K. Szymanowski, I. J. Paderewski, E. Satie, Z. Noskowski, F. Liszt.

*Każdy przychodzący do kościoła p.w. św. Michała Archanioła, wyraża zgodę na udostępnienie wizerunku przez parafię, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. *Materiał audio/wideo, nie był rejestrowany specjalistycznym urządzeniem, co wpłynęło na jakość nagrania, nie oddając efekty w całości.


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1265501

Odwiedza nas 263 gości oraz 0 użytkowników.