Strona główna
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ostatnie artykuły:

20 maja 2018 roku, członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa z naszej parafii oraz z parafii Bożego Miłosierdzia i św. Jadwigi pielgrzymowali wspólnie do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie.

W tym dniu w sanktuarium, prowadzonym przez Misjonarzy Krwi Chrystusa (CPPS), miał miejsce doroczny odpust ku czci MB Królowej Przenajdroższej Krwi. Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa Drogi Krwi Chrystusa. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Bogusław Witkowski, moderator krajowy WKC. Homilię, do licznie zgromadzonych na placu pielgrzymów, wygłosił Prowincjał zgromadzenia ks. Wojciech Czernatowicz. Nasza parafialna wspólnota, czynnie włączyła się w liturgie, biorąc udział w procesji z darami. W czasie Mszy świętej zostały poświęcone obrazy MB Królowej Przenajdroższej Krwi, które będą peregrynować do wszystkich Wspólnot Krwi Chrystusa. Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem zebranych Relikwiami Krwi Chrystusa.

Po Mszy świętej nadszedł czas na spotkania i integrację z członkami WKC, którzy przybyli na odpust z wielu miejsc w Polsce.

W drodze powrotnej pielgrzymi, którym towarzyszył ks. Łukasz Kruk, nawiedzili Jasną Górę, po czym w radosnych nastrojach, powrócili do Ostrowca Świętokrzyskiego. 


    Odsłon artykułów:
972847

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.