Strona główna
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ostatnie artykuły:

            W ostatnią niedzielę października miała miejsce uroczysta Msza św., którą sprawowali: o. Marek Grzelczak, proboszcz ks. Jan Sarwa oraz ks. Łukasz Kruk, opiekun Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Na początku ks. Proboszcz przypomniał, że w tym dniu świętujemy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego oraz pierwszą rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii.

            W intencji duchowych owoców tego dzieła Mszę św. odprawił o. Marek Grzelczak, przeor dominikanów w Tarnobrzegu, i jak przystało na kaznodziejski zakon, wygłosił pasjonujące kazanie. Przypomniał nam, że Bóg ma podwójne prawo do ludzkiego życia; po pierwsze z tej racji, że stworzył nas na swój obraz, po drugie – że wykupił nas z mocy grzechu przez Mękę i Krew swojego Syna, dlatego winniśmy dziękować Bogu za dar życia i odpowiedzieć miłością na Jego miłość. Dokonując intronizacji osobistej i parafialnej, stajemy się świątynią, która jest odtąd własnością Boga i z Jego pomocą dążymy do zbawienia, dając świadectwo wiary w rodzinie i społeczeństwie.

            Ojciec Marek przypomniał kilka ważnych wydarzeń z historii Polski: w Częstochowie 27 lipca 1920 roku w obliczu zagrożenia bolszewickiego biskupi polscy wraz z prymasem dokonali poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. Rok później w podziękowaniu za uratowanie Ojczyzny poświęcono bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie i dokonano ponownego aktu poświęcenia Polski Bożemu Sercu. Następnie w roku 1951, po trzyletnim przygotowaniu narodu we wszystkich parafiach, biskupi polscy zgromadzeni w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie dokonali nowego aktu poświęcenia.

            Przed błogosławieństwem proboszcz ks. Jan Sarwa podziękował ojcu Markowi za przybycie i wygłoszenie słowa nauczania, po czym wspólnie odmówiono modlitwę intronizacji: Jezu, jesteś Królem! Jezu, jesteś moim Królem! Daj mi poznać wolę Twoją Panie! Oto jestem!

Małgorzata Karczewska

 


    Odsłon artykułów:
971037

Odwiedza nas 920 gości oraz 0 użytkowników.