Strona główna
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ostatnie artykuły:

W sobotę 8 października w parafii św. Władysława w Kunowie kuria ostrowiecka Legionu Maryi przeżywała swój coroczny zlot generalny. W spotkaniu uczestniczyli legioniści z Waśniowa, Opatowa, Kunowa, Słupi Nadbrzeżnej i z Ostrowca – z Gutwinu , Koszar, z Pułanek i z naszej parafii oraz kapłani opiekunowie duchowi: ks. Rafał Cudziło, Ks. Krzysztof Rębisz i ks. Damian Zieliński.

Diecezjalny opiekun duchowy w homilii powiedział m. in., że Legion Maryi włącza się w inicjatywę ojców paulinów z Jasnej Góry: Żywa Korona Maryi na 300-lecie koronacji wizerunku częstochowskiego. Celem akcji ukoronowanie Maryi ewangelicznym życiem, duchowymi darami. Przebiegać będzie wg pięciu kroków: Daj się zobaczyć Maryi, złóż Maryi duchowy dar, weź Maryję do siebie, zdobądź dla Maryi nowy kontynent. Ks. Rafał Cudziło zapowiedział, że program pięciu kroków przystosujemy do Legionu Maryi, będziemy je głęboko rozważać w roku jubileuszu częstochowskiego i fatimskiego.

Po modlitwach legionowych i Mszy Świętej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych wszyscy w liczbie ok. 50 osób spotkali się na radosnej agapie w domu parafialnym.

Barbara Podsiadło


    Odsłon artykułów:
947714

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.