Strona główna
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ostatnie artykuły:

„O Michale Archaniele, w uwielbieniu Boga trwasz, pomóż zwalczyć nam szatana, pomóż nam przy Bogu trwać.”

W kończącym się ROKU MIŁOSIERDZIA dane jest nam przeżywać w naszej Wspólnocie parafialnej wiele wydarzeń. To wszystko po to, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga i czuć się bezpiecznie w Jego ramionach.

W tym roku dzień 29 września cieszył się kilkoma uroczystościami. Szczególnym wydarzeniem tego dnia był odpust ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczył i homilię wygłosił nasz rodak ks. kan. Krzysztof Rusiecki, zgromadziła bardzo wiele osób przybyłych z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Na zakończenie Mszy św. była uroczysta procesja wokół kolegiaty z Najświętszym Sakramentem, a następnie adoracja jako dar składany Bogu w duchu uwielbienia i dziękczynienia za Światowe Dni Młodych, za naszą Ojczyznę, nasze miasto i parafię.

Msza św. odpustowa, jak w każdy 29 dzień miesiąca, była połączona z modlitwami o uzdrowienie. Po zakończonych modlitwach dalsza adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 18.00 następnego dnia. O godz. 23.00 odbyła się Msza św. z udziałem wszystkich zebranych na czuwaniu. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Łukasz Kruk, opiekun Wspólnoty Intronizacji w naszej parafii. Ta całodobowa adoracja jest przygotowaniem do uczczenia święta Chrystusa Króla. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, podejmują w swoich parafiach ten trud, aby modlić się wspólnie z całą Polską i upraszać łaski dla siebie i swojej parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu za nasze grzechy.

s. Dorota Woś

 


    Odsłon artykułów:
960982

Odwiedza nas 655 gości oraz 0 użytkowników.