Strona główna
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ostatnie artykuły:

            Najstarsze polskie sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego od wieków słynęło jako miejsce szczególnej łaski. Znamienitymi pielgrzymami byli królowie polscy z dynastii Piastów, Jagiellonów i Wazów. Szczególnie zapisał się pobyt króla Władysława Jagiełly przed grunwaldzką bitwą, który przez post i modlitwę upraszał zwycięstwo nad krzyżackim wrogiem. Nie jest przypadkiem, że Wspólnoty dla dzieła Intronizacji Serca Pana Jezusa Króla królów spotykają się w tym narodowym sanktuarium na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny oraz by umacniać się duchowo. Jak co roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego nocne czuwanie zgromadziło przedstawicieli wspólnot z 30 diecezji. Obecna była także delegacja Wspólnoty sejmowej posłów i senatorów RP, a gośćmi szczególnymi byli rodzice Prezydenta RP Andrzeja Dudy: prof. Jan Duda i prof. Janina Milewska-Duda.

            Z Ostrowca Świętokrzyskiego byli obecni przedstawiciele Wspólnot ostrowieckich: z parafii św. Michała Archanioła wraz z opiekunem ks. Łukaszem Krukiem oraz z parafii św. Jadwigi Królowej. Wszystkich zebranych powitała animatorka krajowa Wspólnot p. Ewa Nosiadek z Krakowa po czym Apelem Jasnogórskim rozpoczęto czuwanie w intencji wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, za Ojczyznę i sprawujących władzę, za prezydenta Andrzeja Dudę, o powstanie nowych Wspólnot i dokonanie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce, o pokój na świecie, o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celakówny oraz w intencji dziękczynnej za Światowe Dni Młodzieży. Wspólnoty ostrowieckie dołączyły swe dziękczynienie za Intronizację Najświętszego Serca Jezusa w swoich parafiach oraz modlitwę w intencji dobrego przeżycia rocznicy tego doniosłego wydarzenia.

            O godzinie 23.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego, którą koncelebrowało kilkunastu kapłanów przybyłych z poszczególnymi Wspónotami. Podczas homilii ks. Biskup wspomniał wielkie dzieło sł. Bożej Rozalii Celakówny, której Pan Jezus szczególnie powierzył tajemnicę swego Boskiego serca: Ta, której Pan Jezus powierzył dzieło Intronizacji swego Boskiego Serca powtarzała: uczyń Jezu ze mną co chcesz i wszystko chciałabym czynić z miłości do Boga. Ona czyniąc ekspiację odkrywała wielkość Boga. Nieśmy ludziom miłość miłosierną, prawdę, by ludzie czuli się kochani, dowartościowujmy innych, pomagajmy powstawać, bądźmy miłosierni jak Ojciec. Patrząc na krzyż tutaj w tym miejscu, w tym Sanktuarium widzimy, że krzyż trwa a świat się zmienia. Nauka krzyża przetrwała podczas, gdy po innych nie ma już śladu. Nie bójmy się linczu mediów.

            Po uroczystej Eucharystii pielgrzymi uczcili relikwie Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie i rozpoczęło się dalsze czuwanie modlitewne: modlitwa różańcowa, Droga Krzyżowa, koronka do Bożego Miłosierdzia. Wspólna modlitwa zakończyła się Mszą świętą sprawowaną o godz. 6.00 rano. Króluj nam Chryste!


    Odsłon artykułów:
960930

Odwiedza nas 484 gości oraz 0 użytkowników.